Цікаво знати

Утеплюємо будинок

Мінеральна вата залишається одним з найбільш затребуваних матеріалів для облаштування теплоізоляційних систем. Вона відрізняється довговічністю, добре підтримує температуру в будинку, дозволяючи знизити вартість комунальних послуг.

Матеріал відноситься до неорганічних утеплювачів, володіє волокнистої структурою. Для виробництва використовуються певні види гірських порід, шлак, скло і так далі. Випускається в рулонах, плитах, циліндрах.

Важливі переваги

Серед позитивних моментів мінеральної вати виділяють наступні:

  • Хороша теплоізоляція. Мінвата має низькими показниками теплопровідності, тому її можна використовувати повсюдно без необхідності покупки додаткових матеріалів.
  • Паропроникність. Незважаючи на щільність, мінеральна вата забезпечує циркуляцію повітря, підтримує певний мікроклімат в приміщенні. На стінах не утворюється конденсат, немає потреби в установці вентиляційної системи.
  • Пожежна безпека. Мінеральна вата відноситься до негорючих матеріалів. Вона не підтримує горіння, не димить навіть при прямому контакті з полум’ям.
  • Довговічність. Термін використання утеплювача становить від 25 і до 40 років.

Мінеральна вата не є ласим шматочком для гризунів і інших шкідників. Теплоізоляція не стане місцем проживання комах. У матеріалі не розмножуються дрібні бактерії, організми.

Недоліки мінеральної вати спірні. Виробники постійно працюють над удосконаленням матеріалу. Проте він здатний втратити свої якості при намоканні. З цієї причини необхідно подбати про облаштування гідроізоляційного шару.

При монтажі обов’язково потрібно використовувати спецодяг, окуляри і засоби захисту органів дихання, особливо якщо мова йде про встановлення скловати. Волокна матеріалу легко ламаються, а осколки здатні викликати свербіж і почервоніння шкіри. Захисна маска необхідна для запобігання потрапляння дрібних частинок в дихальну систему. Деякі фахівці-екологи стверджують, що мінвата може становити небезпеку для здоров’я через застосування при виробництві формальдегідних смол. Хоч використовуються вони в незначній кількості, питання екологічності матеріалу залишається відкритим.

Правила вибору

При покупці мінеральної вати необхідно врахувати:

  • напрямок розташування волокон. Зазвичай ця інформація розміщена на упаковці. При вертикальному напрямку матеріал зберігає тепло в приміщення, а при хаотичному володіє підвищеними показниками стійкості до серйозних навантажень;
  • сферу використання. Якщо у ваших планах утеплення підлоги або стін з внутрішньої сторони, підійде мінеральна вата для фундаменту або фасаду. Вибирайте матеріал в залежності від передбачуваного використання;
  • майбутні навантаження. При тиску структура мінеральної вати може бути пошкоджена, що погіршить його теплоізоляційні якості. У таких випадках краще звернути увагу на більш щільний матеріал, стійкий до навантажень.

Не варто ігнорувати і відсутність важливої ​​інформації на упаковці. Це означає, що перед вами утеплювач сумнівної якості. Вибирайте матеріали перевірених виробників, що спеціалізуються на виготовленні теплоизоляторів. Так ви будете впевнені в їхній якості і надійності.

Голос Сокальщини на GoogleNews