Цікаво знати

В лікарню приходять з болем та надією, а йдуть зі здоров’ям

Сьогодні в системі охорони здоров’я Сокальщини працює 212 лікарів, 663 середніх медичних працівників, 332 особи молодшого медичного та 249 – обслуговуючого персоналу. Більша половина лікарів має вищу та першу кваліфікаційну категорії, що свідчить про високий професіоналізм… Відтак вся система охорони здоров’я працює у чіткому режимі вимог сьогодення. В кожному лікувальному закладі від поліклініки до фельдшерськоакушерського пункту у найвіддаленішому селі щодня відбуваються прийоми хворих, і лікарі та фельдшери намагаються зробити все необхідне, що вимагає стан здоров’я пацієнтів. У нас цілодобово працюють пологовий будинок, рентгенкабінет, лабораторія та чергують лікарі у відділеннях. Будьякої хвилини до хворого виїздить швидка допомога.

Приємно відзначити, що медичні працівники району, навіть в нелегких умовах сьогодення, самовіддано віддаються улюбленій справі, дбають про здоров’я людей, розробляють нові ефективні засоби лікування й профілактики захворювань. І це дає позитивні результати. Нещодавно перевірка уже вкотре підтвердила, що наша лікарня – одна з кращих у області.

Мешканцям району медичну допомогу надають в Сокальській, Белзькій та Великомостівській районних лікарнях, в 11 лікарських амбулаторіях, в 51 фельдшерськоакушерському пункті. Центральна районна лікарня має стаціонарне і поліклінічне відділення. Стаціонарна допомога надається в трьох лікувальних закладах – 585 ліжок, з них 430 ліжок в Сокальській ЦРЛ, 75 – у Великомостівській лікарні, 80 – у Белзькій, функціонує 55 ліжок денного стаціонару. За 2010 рік проліковано в стаціонарах району понад 17000 хворих.

Сокальська ЦРЛ – багатопрофільна, надає терапевтичну, хірургічну, акушерську, гінекологічну допомоги. Також паралельно існує хоспісне відділення у Белзькій лікарні на 15 ліжок для хворих, які потребують довготривалого догляду. Є наркологічне і туберкульозне відділення, яких немає у інших районних лікарнях області. Медикаментозне забезпечення стаціонарних відділень проводиться відповідно бюджетних асигнувань. В середньому вартість одного ліжкодня становить 12 грн. 33 коп. Проте в реанімації, де вкрай важкі хворі, на лікування пацієнта виділяється 321 гривня. По 18 грн. 80 коп. отримують на лікування хворих у пологовому, гінекологічному та хірургічному відділеннях, трохи менше – 12 грн. 91 коп. в дитячому. Проте на інші відділення перепадає ще менше. Звичайно, що цих коштів замало на придбання необхідних ліків, які весь час дорожчають, і хворим доводиться їх докуповувати. Варто відзначити, проти минулого року покращилося харчування хворих, і становить 5 грн. 85 копійок на одного пацієнта, зате інваліди Великої Вітчизняної війни отримують на харчування 11 грн. 59 коп., а хворі туберкульозного відділення – 16 грн. 30 коп.

Тривожною залишається демографічна ситуація в районі. За 2010 рік народилося 1029 дітей проти 1129 малюків у 2009 р. Торік померло 1370 людей, що на 22 особи менше, ніж у 2009ому. Як бачимо, смертність перевищує народжуваність на 351 особу. В основному, люди помирають від серцевосудинної патології, онкологічних захворювань та травм.

Одне з найголовніших наших досягнень – це збереження мережі медичних закладів, кадрового потенціалу. І в цьому заслуга кожного лікаря, медичної сестри, санітарки. Адже без кваліфікованих фахівців своєї справи, без відданих медицині людей, вирішити завдання збереження і зміцнення здоров’я населення району неможливо. Хочеться подякувати за добру роботу досвідченим завідувачам відділів, які дбають аби допомогти хворим якнайшидше надати кваліфіковану медичну допомогу: кардіології – Марії Шльомі, травматології – Оресту Музичуку, хірургії – Валерію Комарницькому, неврології – Терезі Козел. Уже 9 років наша лікарня має почесне звання «Лікарня доброзичлива до дитини». І у цьому чимала заслуга працівників пологового відділення, зокрема заввідділом Надії Кравцової. Тут широко впроваджують новітні перинатальні технології. Влилися в колектив і сумлінно працюють молоді спеціалістизавідувачі: терапевтичного відділу – Тетяна Клєшанцова, лабораторії – Оксана Мущинська. Особливо приємно відзначити молодих спеціалістів, які вже здобули заслужену повагу і авторитет. Це лікарі акушеригінекологи Юрій Тейкало, Дарія Андрієвська, Анна Кокоцька.

Перший помічник лікаря – медична сестра. У білому халаті на посту вона взірець порядку, спокою. Вони поруч у найскладніші часи хвороби, найвідповідальніші моменти важких операцій, найщасливіші хвилини народження дітей. Уважні та чуйні до хворих головна медсестра лікарні Катерина Сивак, старші медсестри Сокальської ЦРЛ – Ірина Івануса (кардіологічне відділення), Мар’яна Кушнір (травматологічне), Наталія Журавчак (туберкульозне), Леся Базилевич (терапевтичне), Олександра Барна (хірургічне), Леся Войтович (старша операційна медсестра).

Лікарями, яким довіряють здоров’я родини та прислуховуються до порад, є головні лікарі Хоробрівської, Савчинської та Хлівчанської лікарських амбулаторій – Тетяна Чорна, Наталія Мороз та Ігор Макачка.

Зі словами щирої вдячності звертаємося до наших дорогих ветеранів медичної служби, які свої знання, досвід, теплоту серця віддали зціленню людей та молодому поколінню, а нині вони уже на заслуженому відпочинку. Це лікарпедіатр Любов Луцишина, лікарендокринолог Дарія Ліскевич, медсестра дитячої консультації Зіна Тівірікіна, молодша медична сестра шкірного відділу Ярослава Зелінко та інші.

З року в рік покращується матеріальнотехнічна база лікувальних закладів Сокальщини. Вони стають сучаснішими та комфортнішими для працівників та хворих. У 2010ому проведено ремонти: пологового, дитячого, операційного відділень, дахів інфекційного, терапевтичного корпусу, Великомостівської лікарні та поліклініки, Угнівського нарковідділу, Белзької лікарні, Скоморохівської та Савчинської амбулаторій.

Тривають ремонтні роботи в приміщенні Сокальської поліклініки. Триває й монтаж котельні в новому корпусі. Сподіваємося, що в новому опалювальному сезоні Сокальську ЦРЛ уже обігріватимуть енергозберігаючими котлами. Придбано також обладнання і апаратуру, більше як на мільйон гривень, які дозволяють проводити лікування та діагностику захворювань з використанням сучасних методик. Зокрема, придбали обладнання для фізіотерапевтичного відділу, лабораторії, стерилізаційної та поліклініки, що дає можливість надавати ширший спектр медичних послуг.

У Сокальській ЦРЛ дбають, аби люди з найвіддаленіших сіл мали змогу отримати кваліфіковану медичну допомогу. Сприяє цьому оптимізація мережі лікувальних закладів, відкриття амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Крім цього функціонує дільниця загальної практики сімейної медицини у смт. Жвирка і у Белзькій районній лікарні. Це дозволило розширити первинну медикосанітарну допомогу та наблизити її до пацієнтів. Неперепрофільованою залишилася тільки амбулаторія у Тартакові.

Як і у кожній сфері діяльності, в охорони здоров’я є проблеми, які адміністрація та колективи лікувальних закладів району щодень намагаються вирішувати та йти в ногу з часом. Звичайно, варто подумати й про оновлення матеріальнотехнічної бази, створення комфортних умов для пацієнтів та медперсоналу. На часі реорганізація система охорони здоров’я в Україні, яка ставить нові вимоги до кожного медичного працівника. На Сокальщині уже завершився перший етап реорганізації, і як наслідок ФАПи перейшли в підпорядкування Сокальської ЦРЛ. Далі планується організація первинної медикосанітарної допомоги в містах Сокалі, Белзі, Великих Мостах. Наступні етапи реорганізації відбудуться при зміні чинного законодавства і під керівництвом Міністерства охорони здоров’я.

Роль медичного працівника в нашому суспільстві завжди буде важливою і необхідною. І кожен лікар розуміє: здоров’я людей залежить від його професійності, порядності і душевної доброти. Адже в лікарню приходять з надією, і дуже потрібно, щоб всі йшли звідси зі здоров’ям…

Кожен лікар свого часу давав клятву Гіппократа. І це не просто слова, це наш вибір на все життя, наш обов’язок перед нацією і перед кожною людиною зокрема – все зробити для її здоров’я, для того, щоб вона жила активно, працювала та виховувала дітей.

Наша праця гуманна: зцілювати, повертати людям здоров’я, рятувати життя. Слова радості і вдячності чуємо від пацієнтів та їх близьких, багато людей завдячують медичним працівникам поверненням повноцінного життя і здоров’я. У переддень свята висловлюю всім працівникам медичної галузі безмежну вдячність за врятовані життя, за повернуте здоров’я і радість. Бажаю Вам великого людського щастя, доброго здоров’я, благополуччя, затишку у родинах, професійних успіхів і людської шани. Нехай Ваша доброта, турбота, щедрість душі, щоденна, сумлінна, наполеглива, жертовна праця повернеться до Вас сторицею.

Марія КРІЛЬ,
заступник головного лікаря Сокальської ЦРЛ з медичної частини.

Голос Сокальщини на GoogleNews