Цікаво знати

Час працює на нас…

 – У районній раді Ви представляєте фракцію "За зміни", яка часто пропонує нові підходи у вирішенні певних проблем. Як оцінюєте ситуацію зі зміною керівництва Сокальської райдерж-адміністрації?

 
– Дякую за можливість дати відповіді на запитання і висловити свої бачення і аргументи. 
 
Нове керівництво Сокальської райдержадмі-ністрації, на мою думку, активно взялось за роботу, але зразу ж проявляється відсутність вміння визнавати помилки і виправляти їх. Знову ж таки, і я це висловлював на останній сесії районної ради, відбувається нехтування органами місцевого самоврядування. Незрозуміле не сприйняття стратегії депутатського корпусу щодо місцевих проблем та небажання вести мову за "круглим столом" для пошуку компромісних рішень. Депутати районної ради рішенням № 223 від 22 березня 2012 року визнали роботу Сокальської райдержадміністрації по вико-нанню програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 2011 рік та делегованих повно-важень незадовільною. Із зміною керівництва райдерж-адміністрації стан справ не змінився на краще, а погіршився ще більше. Дійшло до грубих порушень чинного законодавства України і навіть безпідставного невиконання рішень районної ради. 
 
– Сьогодні в багатьох на устах, хто стежить за діяльністю районної ради, проблематика невиконання рішення районної ради №292 від 22 серпня 2012 р. "Про внесення змін до районного бюджету Сокальського району на 2012 рік".
 
– Невиконання цього рішення новим керівництвом РДА є кричущим фактом бездіяльності. Рішення, уточнене депутатами в межах фінансових призначень і пропозицій, обґрунтоване і законне, прийняте у відповідності до чинного законодавства, не вико-нується, що є порушенням п. 1 ст. 44 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Це призводить до незадоволення роботою райдержадміністрації, створення соціальної напруги в районі через проблеми фінансування певних галузей, що передбачалось даним рішенням. А подальші дії щодо цього рішення не витримують жодної критики.
 
– У чому, на Вашу думку, камінь спотикання?
 
– Тут варто зупинитись детальніше. Проект рішення "Про внесення змін до районного бюджету Сокальського району на 2012 рік" на серпневу сесію, підготовлений фінансовим управлінням і поданий райдержадміністрацією на розгляд з грубими порушеннями Регламенту Сокальської районної ради. В першу чергу, відповідно до ст. 73 підготовка таких проектів мала б здійснюватись у тісній співпраці з постійною комісією районної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку і інвестицій. Цього не було. Як пізніше з’ясувалось, РДА не погодила своїх пропозицій також і з окремими розпорядниками коштів. 
 
Наведу приклади. Пропозицію Сокальської РДА про виділення ста тисяч гривень на реконструкцію системи каналізації Острівського НВК І-ІІІ ступенів відділ освіти не погоджував. Про які висновки може йти мова, якщо навіть проектно-кошторисна документація на ці роботи не була виготовлена? Звідки ж тоді виникла сума? Чому в пропозицію не включено фінансування ремонту приміщення під фельдшерсько-акушерський пункт в с. Лешків, де перший транш на тридцять тисяч гривень зреалізований рік тому. Проектно-кошторисна документація наявна, роботи розпочаті, а пропозицій щодо їх завершення не було. Тому депутати справедливо, через компроміс між фракціями, запропонували відповідні уточнення в межах чинного законодавства та Регламенту, і таким чином виправили прорахунки, що були допущені райдержадміністрацією. Все наступне, що сьогодні діється – це, на мою думку, свідомо надумане і не заслуговує уваги. Звичайно, через певні структури іде пошук відповідних звинувачень чи виправдань. Але, як на мене, це не серйозно.
 
– Ваші аргументи щодо затягування виконання рішення, яке, як стало відомо, на даний час знаходиться в прокуратурі…
 
– Які можуть бути аргументи для представників органів виконавчої влади, які по своїй вертикалі зверху до низу порушують законодавство? Сокальська райдержадміністрація не виняток. Рішення районної ради в межах делегованих повноважень обов’язкове до виконання. Перевірка прокуратури цьому не завада. Оскарженим воно може бути лише в суді. А відповідно до п. 3 ст. 73 Закону України "Про місцеве самовря-дування в Україні" – "Місцеві органи виконавчої влади несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю". Тому дії районної ради ще попереду. Бо депутатський корпус цього скликання є мудрим, в таких умовах ще досить толерантним і реалістичним. І колективне рішення, яке визріє – буде рішенням виклику, хоча, можливо, не всі депутати ще готові до державницьких вчинків. 
 
– Які ще проблеми Ви хотіли б озвучити в нашій розмові?
 
– Їх є достатньо, тому буду відкритим, як завжди, скажу гостро і прямо. Деякі керівники РДА, структурних підрозділів не сприймають нових підходів і пропо–•зицій в організації спільної роботи по виконаннюделегованих повноважень районної ради. А взає-мовідносини через самовпевненість і амбіційність не будуються у відповідності до чинного законодавства.
 
Знову ж таки, щодо порушень чинного зако-нодавства Сокальською РДА, я це озвучував на сесії і дана інформація викладена в "Голосі з-над Бугу" (№39 за 20-26 вересня), де детально розповідається про перебіг останньої сесії районної ради. Аналогічну інформацію надав голові райдержадміністрації •Наталії Павлівні Карташовій. Однією з умов пошуку компромісу була пропозиція створення спільної узгоджувальної комісії (ради). Однак ніхто до про-позицій районної ради не прислуховується. Нерозу-міння взаємовідносин між гілками влади, особливо в площині делегованих повноважень, не сприяє вирішенню проблем району, які є спільними для районної ради і райдержадміністрації.
 
Загострю увагу на тому, що Сокальська районна адміністрація та особливо її структурний підрозділ, фінансове управління, вже другий рік поспіль не сприяють забезпеченню вчасного співфінансування переможців обласних конкурсів мікропроектів, хоча район в числі тих, хто такі можливості має. По цій причині втрачається можливість залучення субвенційних коштів з обласного бюджету для вирішення проблем соціального розвитку району.
 
На грані зриву участь Сокальщини в проекті ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" по напрямку відтворення методології МРГ. Дві громадські організації, які стали учасниками вказаного проекту, і потребують виділення коштів у відповідності до Угоди Проекту вже до кінця 2012 року, не знаходять підтримки та своєчасного обов’язкового співфінансування з районного бюджету. А час збігає. Через відсутність співфінансування з районного бюджету по даному проекту громади можуть не завершити свої проекти в цьому році. 
 
– Фракція ВО "Свобода" в районній раді внесла пропозицію розглянути на сесії питання "Про недовіру голові Сокальської районної державної адміністрації Карташовій Н. П." Що Ви скажете з цього приводу?
 
– Винесення такого питання на розгляд сесії є правом депутатів. Депутати фракції ВО "Свобода" мають позицію і право ставити таке питання. Є й інші думки, на які мають право депутати. Особисто виходжу з того, що райдержадміністрація на чолі з Карташовою Н. П. з самого початку взяла невірний курс – не рахуватися з органом місцевого самоврядування і діяти, не дотримуючись чинного законодавства. Це примітивна позиція. В першу чергу необхідно розібратися з повноваженнями, особливо в царині делегованих повноважень районної ради і діяти, дотримуючись законодавства, яке врегульовує взаємовідносини між районною радою і райдержадмі-ністрацією. А, зокрема, дотримуватись ст. 34-36 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", ст. 65-67 та 71-73 Закону України "Про місцеве само-врядування в Україні", Регламенту районної ради при організації роботи РДА з районною радою, забез-печувати виконання делегованих повноважень та прийнятих рішень районної ради. 
 
Звичайно, різні погляди і підходи завжди будуть. Вихід із ситуації – компроміс. Сьогодні ми його, в своїй більшості, не знаходимо.
 
– Що чекаєте від виборів народних депутатів України, які відбудуться 28 жовтня?
 
– Хоча я неперевершений оптиміст, швидких змін в реальному житті не відбудеться. Маятник зневіри в минулому надто сильно відхилили у протилежну сторону. І щоб ситуація покращилась, необхідний час. Громадянське суспільство, повільно, але формується. Люди не продовжують надіятися на когось, а діями пробують відстоювати свої права. Час працює на нас. Маятник не зупинився, його рух продовжується за законом. Критичний рівень свідомих державницьких дій політиків і громадян в суспільстві зростає. І це дасть результат. Все буде добре. 
 
Розмову записав Василь СОРОЧУК.
 
Інтерв’ю із заступником голови Сокальської районної ради (фракція "За зміни") Володимиром Чубом

Голос Сокальщини на GoogleNews