Цікаво знати

Як вибрати чоловічу сорочку до костюму?

Правильний підбір чоловічої сорочки під діловий костюм – справжнє мистецтво. Тут необхідно враховувати не тільки колір і відтінки, але правильно підібрати тканину, фактуру, малюнок і модель. З безлічі теорій і практичних порад ми постараємося зробити вижимки, просту і зрозумілу для розуміння нефахівцям-модельєрам.

Відмінності сорочки та сорочки

Дуже часто сорочку, яка одягається під костюм, називають сорочкою. І це не зовсім вірно, як було б невірно ставити знак рівності між брюками і джинсами. Це, дійсно, іноді дуже схожі предмета гардероба, проте при детальному розгляді вони мають серйозні відмінності, не можуть замінювати одна – іншу. Якщо сорочка може бути самостійним елементом, виготовленим з самого різного матеріалу, по практично будь-якого фасону, з принтом або навіть вставок, то для сорочки це абсолютно виключено.

Сорочка – уніфікована і строго стандартизована частина гардероба, яка одягається до класичного костюма. Всі сорочки виготовляються за єдиним зразком і мають ряд характерних рис: завжди має довгий рукав, виконується з натуральних хб-тканин (іноді з невеликими добавками), не має кишень, досить довга, має жорсткий комірець.

Виходячи їх цього, необхідно чітко розуміти що сорочка і піджак – це casual, а не діловий стиль. В такому прийнято спілкуватися з друзями і відпочивати, але вести переговори. Зверніть увагу на пункт про жорсткому комірці. Є прислів’я, що в чоловічому костюмі все повинно бути зроблено так, що б можна було порізатися про дві речі: про стрілку брюк і про комірець. Такий ефект досягається завдяки правильному покрою, праски і великій кількості крохмалю.

Є різночитання з приводу носіння майки під сорочку. Деякі наполегливо вказують що сорочка – тонка і просвічується, а відповідно потребує майці. Інші категорично відкидають майку. Істина тут десь посередині, все залежить від конкретної сорочки.
якісна сорочка

Що б сорочка відповідала всім стандартам, вона повинні бути виконана з натуральної тканини, бажано з бавовни (по крайней мере, на 95%). Іноді допускаються незначний вміст синтетики, льону або шовку (до 5%) що б поліпшити функціональні характеристики, зробити її більш комфортною в теплу пору року.

Особливе значення має і плетіння волокон, тканина повинна бути гладкою і щільною. Не вітається також і наявність фактури, бажано дрібнопористий плетіння. По суті, деякі сміливі рішення для сорочок в тонку смужку і є практично імітація текстури. Для сорочок зазвичай використовують бавовняний твіл, паплін, херінгбон і аналогічні плетіння.

Важливе правило: не варто економити на якісній сорочці. Справа в тому, що навіть якісний піджак буде виглядати значно гірше, якщо сорочка підібрана невірно. Більш того, досить простий піджак, при чудовій сорочці може відкритися так, як ніякому брендовому аналогу і не снилося. На цьому ефекті не забули зіграти деякі всесвітньо відомі модельєри, показуючи зовні прості моделі, які виробляють дуже сприятливе враження.

Найбільш популярними і класичними кольорами є сорочки білого (вічна класика), блакитного (сині комірці), слонячого кістки квітів. Для однотонних костюмів слід підбирати однотонну ж сорочку. Основне правило таке – сорочка (сорочка) повинна бути на кілька відтінків тонів, ніж піджак.

Резюмуючи можна сказати, що вибір сорочки під костюм – справа складна, але здійсненне. Одним з кращих варіантів буде звернутися до професіоналів в салон-ательє. Розуміючи основні «правила гри» в ділові костюми ви зможете сформувати образ, а фахівці зроблять цей образ ідеальним і вражаючим. Більш того, допоможуть вибрати необхідні аксесуари, без яких діловий костюм буде неповним. Одним з таких місць є професійне ательє Олександра Гапчука, де вам допоможуть не тільки підібрати ідеальну сорочку, але зможуть виготовити неперевершений костюм ручної роботи за індивідуальним замовленням.

Голос Сокальщини на GoogleNews