Цікаво знати

За малиною – майбутнє українського аграрного сектору

Саме так стверджують експерти-аграрії. Аналіз виробництва ягід за попередні 2 роки дав можливість говорити про початок нової ери в українському садівництві, і пов’язана вона саме з малиною і кількома сортами ожини.
Чому саме малина?

Паззл склався максимально вдало для динамічного розвитку виробництва ягід в Україні дуже давно: сама природа (кліматичні умови, склад грунту, ландшафти) нашої країни максимально підходить для росту і розвитку чагарників. А силами селекціонерів з’явилося чимало нових сортів, які відрізняються особливою кліматичної стійкістю, високою врожайністю і повної невибагливістю.

Особливо позитивні перспективи почали вимальовуватися, коли на українському ринку з’явилася розсада ожини і малини ремонтантних сортів, які дозволяють отримувати урожай протягом майже півроку, а значить – збільшувати прибуток.

Результат не змусив себе довго чекати, і багато садових підприємства відмовилися від вирощування примхливих рослин (наприклад, полуниці) на користь невибагливих, врожайних і затребуваних. Деякі з них вийшли навіть на експорт.
Яку ягоду обов’язково куплять

Кінцевий споживач, звичайно, не є основним клієнтом садівництва-Малинников. Вони співпрацюють, в першу чергу, з переробними компаніями, торговими мережами і дилерами. І, якщо раніше основним каналом збуту для українських аграріїв був наш східний сусід, то сьогодні вектор змінився.

Навіть незважаючи на те, що виробників ягід стало більше, попит залишається стабільним, адже західні покупці віддають все більше переваги недорогому, але якісного продукту з України. Однак навіть в таких умовах існують свої критерії, які і впливають на вартість продукту. Якщо говорити конкретно про малині, в ціні великі[starlist][/starlist], міцні ягоди з насиченим кольором і смаком, яскраво вираженим ароматом. Особливо важливо, щоб вони добре переносили навіть тривалі транспортування.
Ланцюгова реакція

При такому стрімкому розвитку в вирощуванні чагарників в плюсі ??залишилося ще один напрямок -пітомнікі, які постачають посадковим матеріалом садівників. Саме вони постачають саджанці малини і ожини на ринок з урахуванням його потреб і останніх новинок в селекції. А оскільки бажаючих побудувати хоч і маленький, але бізнес на ділянці і використовувати землю з максимальною користю стає все більше, то і попит на розсаду теж зростає все більше, змушуючи розплідники працювати в посиленому режимі.

Голос Сокальщини на GoogleNews