Духовне життя

Покрова Пресвятої Богородиці

«Прийдіть, всі вірні, прославимо Божу Матір,
Заступницю народу нашого, що до Господа здіймає
Свої пречисті руки й невпинно молиться за нас…»

(Стихира на літії).

Серед Богородичних свят – Покрова Пресвятої Богородиці належить до особливо шанованих в Україні. Вшановування Покрови почалося ще з XII століття. На теренах України найстаріша церква Покрови Пресвятої Богородиці є в селі Сутківці, що на Хмельниччині, яка споруджена ще у 1467 році.

В цей день у Церкві служать акафіст, тоді ми молимося «Радуйся, Радосте наша, покрий нас від всякого зла чесним Твоїм омофором». Омофором називається довга широка тканина, прикрашена хрестом, яку носять єпископи під час Богослужіння. Омофор знаменує собою особливу благодать Божу, якою наділений єпископ, і те, що він турбується про кожну людину, яка заблукала чи відстала від церкви.

Є багато випадків благодатної допомоги на Покрову Божої Матері, які траплялися і в нашому краї. Можна пригадати заступництво Почаївської Божої Матері.

Покрова святкується у нас не тільки як релігійне свято, а й національне. На Запоріжжі була церква святої Покрови, і запорізькі козаки вважали святу Покрову своєю покровителькою. А після того, як була зруйнована Запорізька Січ 1775 року, козаки, які пішли за Дунай, взяли з собою і образ Пресвятої Покрови…

Українська Повстанська Армія, що постала в час Другої світової війни як збройна сила, що боролася проти гітлерівської і більшовицької окупації, – також особливо шанувала свято Покрови, віддавшись під опіку святої Матері Богородиці.

А час святкування Покрови  був сезоном сватань і весіль.

Володимир ЖАРСЬКИЙ,
священик.

Голос Сокальщини на GoogleNews