Духовне життя

Реліквії з усього світу знаходяться в церкві святої Анни, що в місті Бориславі

Сокальська філія кредитної спілки "Вигода" недавно організувала поїздку членів спілки і всіх бажаючих до Борислава. З нами був священик Андрій Дутчак зі сокальського катедрального храму св. ап. Петра і Павла. Дорогою до Борислава прочани разом з отцем читали молитви, молилися на вервиці. У цей складний для України час, час війни, п`ятдесят жителів району поклонилися мощам святих у церкві св. Анни (унікальна пам'ятка архітектури місцевого значення, споруджений у 1902 р., як римо-католицький костел на честь св. Варвари, покровительки нафтовиків. У часи радянської влади його закрили. Оновлення церкви відбулося у 1989 р.), помолилися за здоров`я своє, рідних та воїнів, які захищають Україну від російського агресора, за мир і спокій на нашій святій землі.

Місцевий священик о. Роман Василів під склепінням церкви святої Анни зібрав найбільшу в Україні колекцію мощів різних святих. Сімсот мощів  це мініатюрні часточки, ледь помітні неозброєним оком і запечатані в невеличких прозорих капсулах, які вкладені у спеціально виготовлені дощечки зі зображенням святого. 

Люди їдуть з усієї держави, аби отець Роман помолився над хворим, помазав його миром, а до голови приклав дивовижну річ  мощовик, у якому зберігаються 54 реліквії, пов'язані з життям та смертю Ісуса Христа. Мощовик складається з чотирьох частин, кожна з яких запечатана спеціальною печаткою, зокрема й архиєпископською.

Подібної святині нема більше ніде у світі, хіба що в Італії, але й там таких реліквій в одному місці може бути не більше двох десятків.

Святині, зазвичай, привозять до Борислава з Апостольської столиці. Кожна має ватиканський документ й автентику. Цим займається Конгрегація до справ святих. Вона має постуляторів  осіб, які відповідають за консервацію мощей, за їхнє перебування. Дещо виставлено в церквах, а дещо зберігають у спеціальних сховищах у Римі.

Кожен, хто приходить до церкви святої Анни, намагається знайти свого святого заступника. За розповідями отцядоктора Романа Василіва, зцілення відбуваються регулярно.

У храмі св. Анни можемо поклонитися мощам св. апостолів з числа 12 та 72, св. Павла та друзів Христа. Наявні у храмі також мощі Христителя Господнього Івана та його батьків (Захарії та Єлисавети), св. Йоакима та св. Анни (батьків Пресвятої Богородиці), частинки з одягу Йосифа Обручника.

Усіх вірних запрошують Святі Отці Неподіленої Церкви І тисячоліття: Василій Великий, Григорій Богослов, Іван Золотоустий, Григорій Двоєслов, Миколай Мирлікійський, Спиридон Тримифунтський, Іван Дамаскин, Максим Ісповідник, Теодор Студит, Венедикт Нурсійський, Олександр Олександрійський та Августин Іпонійський.

Святі українського народу представлені ченцями Києво-Печерської Лаври (105), князями Київської Русі, священно-мучеником Йосафатом Кунцевичем та новомучениками XX ст.

У відпустові дні та щосуботи вірні отримують благословення від унікального мощівника, в якому вміщені мощі та частинки найдорогоцінніших скарбів християнства: риза, хустина та волосся Богородиці: Вифлеємські ясла, стіл Тайної Вечері, цвях Ісуса, губка, спис Лонгіна, таблиця Пилата, колючка з тернистого вінка Ісуса, Туринська таблиця та земля з фізичною Кров'ю Ісуса Христа.

Не кожна людина в своєму житті може здійснити паломництво до гробу свого святого, чиє ім'я ми носимо. Проте кожен з нас, переступивши поріг унікального храму в м. Бориславі, має нагоду поклонитися мощам свого небесного покровителя. В іменних мощовиках знаходяться мощі понад 375 святих, імена яких поширені в нашому народі.

Мощі святих, які є проповідниками Божої благодаті зі світу невидимого у наш світ (по вірі молільників) спричинюються до зцілень, навернень та приречень до богопосвятного життя прочан. Мощі є поштовхом до навернення та дороговказом до святості.

Борислав  один із паломницьких центрів в Україні, а з благословення патріарха Любомира Гузара храм святої Анни проголошено церквою-лічницею, де зцілюють рак, екзему, гіпертонію, психічні недуги. Повертаючись додому, прочани мали змогу помолитися в соборі святого Юра у Львові, та сфотографувалися біля пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицьому.

Прочани були дуже вдячні кредитній спілці "Вигода" за організовану прощу.

Марія КЛИМЧУК, жителька м. Сокаль.

Фото Василя Сорочука і Мар’яни Дидак.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews