Фестивалі та концерти

Сьогодні – мамині зіроньки, а завтра – зірки України

У 1994 році організатори дитячого фестивалю “Мамині зіроньки” Ольга Борис, Віктор Знак і Василина Венгер не думали, що з їх легкої руки конкурс і надалі проходитиме щороку. І ось уже увісімнадцяте його позивні звучать в Сокалі. Із року в рік щедрі галицька та волинська землі дарують нам молоді таланти. Для одних фестиваль у місті над Західним Бугом є першою сходинкою, для інших  путівкою в майбутнє. Адже його організатори стараються підтримувати обдарованих дітей, аби ті йшли у світ і розвивали свій талант.

І ось знову, коли зацвіли каштани, біля районного Народного дому м. Сокаль було людно. Два дні поспіль  12 і 13 травня  проходив регіональний фестиваль дитячого та юнацького виконавського мистецтва “Мамині зіроньки2012”. Не дивлячись на те, що він є щорічним і традиційним, інтерес до нього зростає. Фестиваль став знаковим явищем в культурномистецькому житті регіону. Адже це добра нагода для обдарованих дітей випробувати свої можливості. Цьогоріч у ньому взяли участь 40 виконавців зі Львова, Сокаля, Великих Мостів, Червонограда, Соснівки, РавиРуської Жовківського району та ВолодимираВолинського, Нововолинська, Маневич Волинської області. Юні співаки змагалися у трьох вікових групах  молодшій, середній та старшій.

Фестиваль приніс одним радість перемоги, іншим  гіркоту розчарування, проте подарував досвід. Але, як сказала голова журі  заслужена артистка України Галина Гавриш, не важливо, чи учасник фестивалю отримав нагороду чи ні, головне, що батьки прищепили дітям любов до пісні та творчості, яка є на все життя.

– Цьогорічний фестиваль пройшов на одному диханні,  відзначила директор РНД м. Сокаль Ольга Мамуладзе.  А це означає, що оргкомітет працює злагоджено та професійно. Конкурсанти виступили на достатньо високому рівні, фахово підготовлені, хоча спеціалістів по вокалу в Народних домах Сокальщини нема. Для сокальчан 18 фестиваль  “урожайний”. Серед 40 конкурсантів  дванадцять дітей з Сокальщини. Вони  дипломанти та лауреати. Шість вокалісток братимуть участь в галаконцерті. Хочу щиро подякувати членам журі за їхню роботу, до речі, його склад уже декілька років поспіль майже не змінюється. Журі достойно оцінює кожного виконавця, а його голова  фахівець вищого рівня, заслужена артистка України Галина Гавриш, підсумовуючи виступ кожної групи, завжди дає майстерклас, підкреслює на що саме звернути увагу при підготовці дітей, як правильно поставити голос…

Члени оргкомітету   головний спеціаліст відділу культури та туризму РДА Наталія Якубишин, головний спеціаліст відділу у справах молоді та спорту РДА Ольга Скребуха та заступник директора РЦБС по роботі з дітьми Христина Дасюк зауважили, що фестиваль в Сокалі має добрі традиції. І це тішить. Особливістю цьогорічного фестивалю є те, що у ньому бере участь лише один хлопець  Влад Данильчук з Володимира-Волинського, який приурочив свою пісню “Євро2012.”

Вони відзначили, що цього року зріс виконавський рівень майстерності конкурсантів, змінився репертуар та стали сучаснішими костюми учасників.

Свою думку висловила й голова оргкомітету, начальник відділу культури та туризму РДА Лариса Фарин:

– Мене тішить, що “Мамині зіроньки” відбуваються у Сокалі традиційно щороку. Його започатковували заради утвердження святкування Дня матері. Для Галичини, де збереглися родинні традиції, це завжди було важливо. І наш фестиваль  посвята усім матерям, які щодня вболівають за кожен крок дитини на життєвій стежині. Цим святом дитячої пісні організатори створили для сокальчан та гостей міста святковий настрій. Що змінилося у цьому році? Значно зріс рівень професійної виконавської майстерності учасників. У минулому році в молодшій групі було важко відібрати дипломантів конкурсу у зв’язку з невисоким рівнем прідготовки. Зате вчора, коли розпочався конкурс у молодшій групй, журі одразу задумалося, бо було складно відібрати тих, хто найкращий. І це приємно. Це означає, що зріс якісний відбір учасників під час попереднього прослуховування. А за цим копітка рутинна праця багатьох людей, які забезпечують належне проведення конкурсу: членів оргкомітету, кураторів, дітей, їх музичних керівників та батьків, а також сценаристів, режисерів, художників… Всі виконавці та їхні керівники, батьки щороку зауважують оригінальне оформлення сцени. Ми ніколи не повторюємося, і заздалегідь обдумуємо, як би вона мала виглядати. Над цим працює художникоформлювач районного Сокальського народного дому Світлана Воляник. У неї добрий смак. Їй допомагає костюмер Народного дому Марія Галушка. Багато залежить і від звукооператора Романа Мельоти та освітлювача Мирослави Гоцької.

Сподіваємося, що цьогорічний фестиваль приніс задоволення всім…

ЗА ГОДИНУ ДО ВИСТУПУ

До галаконцерту залишилася година. Конкурсанти переодягалися у сценічні костюми, дівчата чепурилися і поправляли зачіски. У сусідній кімнаті дехто розспівувався… Діти хвилювалися, а педагоги, рідні та куратори груп підтримували їх добрим словом. Учасники не відчували себе конкурентами. Вони знайомилися і весело про щось розмовляли. Позаду залишився конкурсний день, який був напруженим, сповненим хвилювання. Для одних він видався вдалим, а для інших  не зовсім. Та кожен з учасників та членів журі був задоволений: одні  побачили обдарованих дітей з гарною культурою співу, а інші  тішилися, що перебороли хвилювання та страх і виступили на сцені. Відтак зробили свій перший крок до зірок. Юні артисти очікували на нагородження та готувалися до показового виступу. Тут зібралися ті, кого професійне журі визнало кращим у кожній віковій групі. Як і минулого дня, поряд з ними були мами та музичні керівники. Останні давали настанови, аби не розгубились на сцені. Дівчатка та Влад Данильчук з ВолодимираВолинського, який був єдиним хлопцем серед учасників, охоче фотографувалися і розповідали, що люблять співати. Очікувала на вручення нагород і Оксана Дабіжа з Соснівки. Дев’ятирічна дівчинка вперше брала участь у фестивалі “Мамині зіроньки”. Вона співає з трьох років. Майстерності співу Оксанку навчає музичний керівник Іванна Ейхорн, яка не змогла приїхати. Сюди її привезла мама. На галаконцерті вона виконуватиме пісню “Білі янголи”. Марія Дабіжа  мама Оксанки, розповіла, що приїхала на фестиваль з самого ранку. Думала, що тут ще нема нікого. Але яким було її здивування, коли побачила кураторів, які вже чекали на конкурсантів. Вони зареєстрували доньку, підказали куди і кому подати фонограму. Оргкомітет все продумав… І це приємно.
Вдруге приїхала на “Мамині зіроньки” Зоряна Личко з Великих Мостів. Правда, торік вона виступала у середній групі, а нині вже у старшій. Дівчина навчається в дев”ятому класі. Цьогоріч спробує вступати в музичне училище. Вона відзначила, що учасники фестивалю привітні, підтримують один одного, хоч і змагаються у майстерності співу. Конкурсантка займається вокалом у викладача школи мистецтв м. Великі Мости Зоряни Романів, але та захворіла і нині не змогла приїхати й підтримати вихованку. Проте разом з нею тут є мама, тато і сестра. Тож дівчина почувала себе впевнено. Для глядачів вона підготувала свою улюблену українську народну пісню “Ягудки”, яку виконує акапельно. Це її дарунок для неньки та бабусь. Мама Зоряни  Ірина Личко, каже, що переживала, коли донька вчора співала на сцені. І нині хвилюється. Хоча дуже хоче, аби та співала  у неї гарний голос, як у бабусі. У них співоча родина. Гарно співають її мама та обидві бабусі. Батько чоловіка  музикант, чоловік та його брат теж. Пані Ірина відзначила, що журі  справедливе, толерантно ставиться до кожного. Коли голова журі робила зауваження, то кожен розумів, який недолік він має усунути.

Серед конкурсантів побачила і ведучу фестивалю Анастасію Киричок, яка перечитувала свої слова. Вона пояснила, що такий урочистий захід веде вперше. Тож трохи хвилюється. Але нині уже не так страшно. Вчора спочатку трохи ніяковіла, але зуміла себе перебороти. Діти молодці, гарно виступають і чемно поводять себе. Цей конкурс  потрібний для молодих талантів, бо він відкриває їм двері у майбутнє, дає шанс спробувати свої сили, зрозуміти чи це твоє.

Вперше приїхала на фестиваль одинадцятирічна Наталія Ковальчук з Горбкова, яка півроку ретельно готувалася до виступу. Допомагала їй методист районного Народного дому Ольга Шевчук. Дівчина гарно співає, тож журі її відібрало. Стала дипломантом конкурсу й інша вихованка пані Ольги  Лілія Павлик, яка уже рік займається вокалом. Вона співає у складі тріо Народного дому. Дівчина також бере участь у конкурсі вперше. Виступати на сцені їй подобається. Нині вона співатиме пісню “Будь здорова, мамо”.

Ольга Шевчук задоволена, що обидві вихованки вдало виступили й співатимуть у галаконцерті. І вважає, що такі конкурси потрібні: діти дивляться, як виступають їх ровесники, набираються досвіду та майстерності. І чим більше вони на сцені, тим сміливіші.

А за декілька хвилин репетицію проводили вихованці вокального гуртка Народного дому. На них захоплено дивилася маленька україночка сокальчанка Марта Михалюк. Вона уже переодягнулася і чекала, коли ж розпочнеться свято. Мартуся вдало дебютувала на фестивалі і стала лауреатом першої премії у молодшій групі. Дівчинка розповіла, що уже рік займається вокалом з викладачем Наталією Криштальською. Вчора співала пісню про маму, а нині “Хмарка наступає”. У молодшій групі  17 конкурсантів, всі вони були добре підготовлені, і Мартусі довелось прикласти максимум зусиль, аби добре виступити. Звичайно, трохи переживала, але поряд були мама та музичний керівник, які підтримували. Конкурс їй сподобався і вона хоче згодом знову взяти участь у фестивалі.

Уже вдруге приїхала на фестиваль у Сокаль Анна Шемейко з Нововолинська, тож вона тут почувалася впевнено. Дівчинка сказала, що цього року їй дуже сподобалася сцена, де, наче живі, волошки, маки, ромашки. Так і хочеться співати на ній.

Змалку любить співати Ангеліна Ткачук з ВолодимираВолинського, яка уже була дипломантом фестивалю. І цього року їй знову пощастило. Дівчина не мислить свого життя без музики та співу, наполегливо готується. Вокалом займається із шести років. Мама дівчини  Оксана Ткачук розповіла, що донька щороку бере участь у різноманітних конкурсах, на яких вдало виступає. І ось знову бере участь у “Маминих зіроньках”… Жінка відзначила, що дуже добре, що цього року всі учасники конкурсу отримали грамоти за участь у фестивалі. Вони були дуже щасливі, бо похваляться рідним, що брали участь у “Маминих зіроньках”.

Привіз на “Мамині зіроньки” двох вихованок і заслужений діяч мистецтв України, член національної ліги українських композиторів України, керівник театрустудії “Троянди С” Маневицького районного дитячого центру творчості для дітей та юнацтва Олександр Синютін. У 2006 році його вихованці уже брали участь у конкурсі. А цьогоріч в “Маминих зіроньках” пробують свої сили Валентина Ткачук (середня група) та Анастасія Романюк (старша). Дівчата виступили достойно і ввійшли до числа переможців.

Я не був на першому фестивалі, але чув добрі відгуки про нього, каже Олександр Синютін.  А вчора побачив, що тут все організовано на належному рівні. Все продумано до дрібниць. Передбачено багато нюансів. Кожен відповідає за своє. Учасників, які приїхали з інших регіонів, зокрема, Волині та Львівської області, забезпечили житлом і харчуванням. І це важливо. Приємно те, що є заохочувальні призи для переможців. Це все говорить про високий рівень організації фестивалю. Через що він має таку популярність. Дівчата давно займаються вокалом і є лауреатами багатьох пісенних Всеукраїнських конкурсів та фестивалів Волині. Але ваш  особливий, бо присвячений Дню матері, тож тут линуть зворушливі пісні про маму. Сокаль справив на дівчат гарне враження. Знаю, що незабаром фестиваль відзначатиме 20 років свого існування. Хочу побажати, аби він святкував і 30річчя, і 50річчя, бо сьогодні це “Мамині зіроньки”, а завтра  зіроньки України, майбутні зірки української естради.

ТАЛАНОВИТУ ДИТИНУ ВИДНО ОДРАЗУ

…Годинник показував пів на третю. Сокальчани та гості міста займали місця у залі. Невдовзі побачила члена журі, музикознавця Марту Вовк, з якою познайомилася торік на “Мамимих зіроньках”. Пані Марта розповіла, що створила в Інтернеті блог “Мамині зіроньки”, аби усі мали змогу дізнатися про дитячий фестиваль, прочитати про його лауреатів та дипломантів, а за бажанням, ознайомитися із вимогами та взяти участь.
З 40 учасників журі відзначило 11 дипломантів, 11 лауреатів у трьох вікових групах та володарку гранпрі. Та допоки тривало приготування до святкового дійства, журі поділилося враженнями після конкурсного дня.

Мені приємно, що цьогоріч на фестивалі було багато яскравих, нових талантів та голосів,  сказала Марта Вовк.  Вперше зауваження, які ми щороку робимо керівникам, що привезли дітей, ті врахували. У виконавців гарний та актуальний репертуар, зокрема присвячений Євро2012. Є авторка, яка виконує власну пісню про маму. Водночас залишається болючою та актуальною тема емігранства, в тому числі жіночого. Пісня “Матиемігрантка” нині звучатиме на галаконцерті. Пісні дуже гарні, різноманітні, в тому числі, присвячені найріднішій людині  мамі. На фестивалі з’явилися нові імена, нові керівники, а є й виконавці, які були раніше. І ми спостерігаємо той ріст. Серед конкурсантів не було дитини, якій би ми сказали, що вона тут випадково. І тому показовим є те, що всі отримали дипломи учасника фестивалю, а дипломантами могли бути фактично усі… Вчора згадували, кому цей фестиваль дав путівку в життя, і приємно, що таких багато. Усвідомлюєш, що ти на своєму місці, робиш потрібну роботу, і отримуєш від цього задоволення. І хочу підкреслити, що День матері у мене безпосередньо пов”язаний із Сокалем, тому що ви одними з перших відновили традицію святкування Дня матері на Західній Україні. Я належу до того покоління, яке не знало цього свята. І Ви мені прищепили його. Тепер знаю, що як тільки День матері, то їду у Сокаль.

Руслан Ляшенко, художній керівник та диригент Львівського муніципального хору “Гомін”, викладач Львівського державного училища культури та мистецтва, викладач духовної семінарії “Святого Духа”:

У маленьких містечках України рідко відбуваються пісенні конкурси, бо їх дуже важко організувати через фінансові труднощі. Оргкомітет дуже добре працює і це не треба хвалити, це видно одразу при роботі, тому що все добре організовано, правильні є вимоги до конкурсантів, нема ніяких махінацій із фонограмами чи дітьми. Щороку з”являється якась нова зірочка, нові діти. Вчора було багато дітей, які заслуговують мати призові місця. Менше було фальшивих інтонацій, хоча є проблеми, але не такі, як були колись. Помітний ріст майстерності дітей. Я думаю, що цей фестиваль дав старт багатьом, я зустрічав чимало його переможців на інших фестивалях та музичному училищі. Адже у ньому беруть участь діти не тільки Сокальщини, а й інших міст області та Львова, сусідньої Волині. А декілька років тому були й з Хмельницька. Дай, Боже, фестивалю успіхів і фінансової підтримки від влади і спонсорів… Вражень від цьогорічного фестивалю дуже багато, і, перш за все, приємно, бо неодноразово був у складі журі багатьох конкурсів, в тому числі “Маминих зіроньок”. Вагоме значення цього фестивалю в тому, що, попри все, в Україні дуже мало фестивалів, які проходять уже стільки років. 18 років  це дуже багато. І порівнюючи перші “Мамині зіроньки”, з приємністю відзначу, що конкурс набирає все більших обертів. Україна дуже талановита і багата на співочі голоси. І нині було багато дітей з Божим даром, які мають гарні вокальні дані. Для мене фестиваль ще цінний тим, що має прекрасну тематику і присвячений матері. Тож обов”язковий твір конкурсу  це пісня про маму, а у ній зазвичай, переплетена любов до Бога, до рідної неньки, до рідної землі та близьких. Це ті пісні, які співають. Нині побачив багато цікавих аранжувань пісень, цікавий спосіб  їх виконання. Дуже мало дітей копіювали відомих артистів. Приємно, що викладачі почали звертати увагу на професійні зауваження, і у гуртках більше працюють над вокалом. У старшій та середній групах ми старалися оцінювати майстерність виконання. Це, власне, робота над диханням, бо часом діти не вміють правильно брати дихання. Це робота над дикцією та вимовою. Менше діти співали на горлі. Важливе значення має робота з мікрофоном, бо це також важка справа. І треба вміти подати той звук правильно. Шкода, що ми не зберігаємо нашу українську традицію, і рідко хто з дітей співає акапельно. Бо в “акапела” бачиш дитину, як на долоні. Можна почути два такти чи півкуплета і цього достатньо, далі прослуховувати не треба.

МАТУСЯМ НА ПОТІХУ ХАЙ СПІВАЮТЬ ДІТИ

Завжди Сокаль і сокальчани гостинно приймали юні таланти з різних куточків Львівщини та Волині на регіональному фестивалі дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Мамині зіроньки», організаторами якого є Львівські облдержадміністрація та обласна рада, управління культури ОДА, Сокальські райдержадміністрація та районна рада, відділи культури та туризму, освіти РДА, районний осередок Союзу українок, меценати.

…Конкурсний день залишився позаду, а з ним 40 сподівань і стільки ж надій учасників. Настала довгождана мить, яку з щемом у серці так чекали за кулісами виконавці. За доброю традицією, учасників фестивалю та присутніх жінок у залі привітав із Днем Матері та поблагословив на добро митрофорний протоієрей, настоятель храму св. ап. Петра і Павла м. Сокаль Ярослав Кащук. Він побажав, аби їхній талант розцвітав, приносив радість людям.

Чимало теплих та щирих слів матерям і маминим зіронькам сказали й очільники місцевої влади – голова Сокальської РДА Микола Мисак, заступник голови районної ради Володимир Чуб, Сокальський міський голова Богдан Зарічний, народний депутат України Володимир В’язівський, депутати обласної ради Андрій Корнат, Олександра Небожук, які побажали усім матерям міцного здоров’я, щастя, добра, щоб їхні діти їх лише тішили.

А далі слово мала голова оргкомітету, начальник відділу культури та туризму Лариса Фарин, яка відзначила, що завжди з великою приємністю готує мамине свято у Сокалі, і підкреслила, що виховувати дітей неможливо без віри та любові до України, до матері, і, звичайно, до пісні. Проте фестиваль не був би таким яскравим, якби не підтримка доброчинців Сокальщини, щедрість їхньої душі, розуміння та небайдужість до дитячої творчості. Цьогоріч у ньому взяли участь 40 обдарованих вокалістів, які виступили достойно. Л. Фарин запросила журі фестивалю на сцену виконати почесну місію нагородження дипломантів та лауреатів. Творчі здібності та професійний рівень учасників оцінювало компетентне журі, до складу якого входили: доцент Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка, заслужена артистка України Галина Гавриш, музикознавець, провідний методист Львівського державного музичного училища ім. С. Людкевича Марта Вовк, художній керівник та диригент Львівського муніципального хору «Гомін», викладач Львівського державного училища культури та мистецтва і духовної семінарії «Святого Духа» Руслан Ляшенко, директор дитячої школи мистецтв м. Великі Мости Ігор Пилипів. А за мить, один за одним, на сцену піднялися юні виконавці. Відтак дипломантами «Маминих зіроньок2012» стали: Анастасія Левонова з РавиРуської, Ангеліна Ткачук та Влад Данильчук з ВолодимираВолинського, Ганна Шемейко, Марина Завірюха, Вікторія Соловко з Нововолинська, Наталія Ковальчук з Горбкова, Ірина Роговська з ВолодимираВолинського, Олена Пікунова, Лілія Павлик з Сокаля, Анастасія Романюк з Маневич. Приз глядацьких симпатій від Союзу українок Марія Мартинюк вручила Ірині Роговській з ВолодимираВолинського, яка майстерно виконала пісню «Почаївська Мати Божа». Лауреатами третьої премії стали у молодшій групі Катерина Заремська з РавиРуської, у середній – Марія Галько. II премію отримали Марічка Гоцій з РавиРуської (молодша група), Валентина Ткачук з Маневич (cередня), Олена Слободенюк, Марія Калашнюк з ВолодимираВолинського (старша). А перша премія – у Марти Михалюк з Сокаля та Оксани Дабіжі з Соснівки (молодша група), Тетяни Нечай з Сокаля (середня), Зоряна Личко з Великих Мостів (старша група). Гранпрі «Мамині зіроньки2012» виборола Христина Киричук з ВолодимираВолинського.

Кожен лауреат отримав ще й подарунок, який їм вручили голова РДА Микола Мисак, заступник голови районної ради Володимир Чуб, народний депутат України Володимир В’язівський, Сокальський міський голова Богдан Зарічний, депутати обласної ради Андрій Корнат, Олександра Небожук та Роман Швед, депутат Сокальської районної ради Андрій Сенюк, місцеві приватні підприємці – Марія Майструк, Михайло Пограничний, представник ТзОВ «Клінгспор».

Після урочистої церемонії вручення дипломів та подарунків, заслужена артистка України Галина Гавриш привітала жінок з Днем матері, й переповіла старовинну легенду. …Коли Бог роздавав народам дари, одним дав гарну природу, іншим – славу, ще іншим – велич, степи… Останньою до Бога підійшла Україна, і він подарував їй пісню. Це є найбільший Божий дар, тому, що піснею, словом, звуком була створена наша земля. Вона вибрана Богом і спів – це наш скарб. Німецький поет Шиллер сказав, де співають, там залишаються жити, бо лихі люди не мають пісні. І нам потрібно берегти свій скарб. На жаль, нині він став товаром. Проте, куди б не поїхали наші артисти, українською піснею зворушують людські серця. Наша пісня – це є душа. І поки жива українська пісня, доти будуть наша мова і Україна.

Галина Гавриш подарувала сокальчанам пісню, демонструючи юним артистам чудові вокальні дані і вміння впевнено триматися на сцені. Голова Сокальської РДА Микола Мисак подякував їй та членам журі за нелегку роботу та підтримку обдарованих дітей, за те, що вони вкладають в конкурс душу. І це відчутно. Пані Галина підходить до відбору конкурсантів справедливо, принципово, однак щиро. Зал теплими опллесками подякував голові журі за її любов до пісні, бажання підтримати дітей.

ГАЛА-КОНЦЕРТ ПЕРЕМОЖЦІВ

За традицією святкове дійство розпочала володарка гранпрі «Мамині зіроньки 2011» Василина Стельмах з Червонограда, яка виконала пісню Ігоря Білозора «Світлиця». А далі естафету перейняли лауреати та дипломанти «Маминих зіроньок 2012», які подарували глядачам барвистий вінок пісень про маму. Для них в цей день співали обдаровані діти з Сокаля, ВолодимираВолинського, Нововолинська, Маневич, Соснівки, Червонограда, РавиРуської. Зал, як міг, підтримував дітей і не шкодував оплесків. Чимало їх дісталося й лауреату першої премії Зоряні Личко з Великих Мостів та володарці гранпрі Христині Киричук, яка гарно виконала дві пісні: «Чорна вишиванка» і «Київська Русь». Пізніше дівчина розповіла, що ледь стримувала хвилювання, бо не сподівалася, що отримає найвищу нагороду фестивалю. Вона вперше бере участь у цьому конкурсі, хоч уже пробувала свої сили позаторік у фестивалі, який проходив у рідному місті, а торік – у Всеукраїнському конкурсі, де отримала друге місце. Дівчина співає з шести років, спершу навчалася майстерності співу у Світлани Пустової, а зараз займається у Галини Тюрікової. Викладачка, підібравши ці пісні на фестиваль, не помилилася. Саме вони принесли її вихованці успіх.

…Відлунали позивні «Маминих зіроньок», опустіла сцена… 18 фестиваль уже став історією… Його організатори зітхнули, наче склали іспит. Проте найважливіша оцінка та, яку дасть сокальський глядач. А він був розчулений до глибині душі. Поважні пані прикладали хустинки до очей, однак їхні обличчя сяяли від радості, бо скільки добрих слів вони почули на свою адресу, скільки пережили приємних миттєвостей, коли юні талановиті вокалісти співали для них пісні.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора і Василя СОРОЧУКА.

Голос Сокальщини на GoogleNews