Інші види спорту

Сокальський ліцей багатий талантами

У Сокальському професійному ліцеї відбувся огляд-конкурс технічної та художньо-прикладної творчості учнів та працівників цього навчального закладу. Серед гостей були заступник голови РДА Наталія Карташова, методисти Львівського державного будинку техніки Ігор Філь та Надія Гончарук, працівники та учні професійного ліцею. Мета заходу, як пояснила директор ліцею Ольга Красільчук,  виявити здібних учнів, які займаються різними видами та жанрами декоративноприкладного мистецтва, залучити якомога більше їх до активної творчої діяльності в гуртках в позаурочний час.

 

На виставці було понад 200 експонатів, виконаних руками викладачів, учнів, гуртківців. В навчальному закладі функціонує п’ять гуртків, зокрема художньоприкладної творчості, фітодизайну та дизайну декоративноужиткового мистецтва. Серед експонатів можна було побачити аплікації різних видів, вишиті рушники та серветки, художні вироби зі скла, дерева, картону, бісеру, вироби з металу… Увагу привернули картина "Замок", яку вишив хрестиком Ілля Карпук, та образ, який вишила бісером Леся Рогаль (група 22), дерев"яна модель автомобіля Петра Пагули (група №31), картонна церква святого Миколая Вікторії Батюк (група №29). Відвідувачі виставки відзначили оригінальність виробів з металу (керівник гуртка Леонід Бенедишин), квіткові екібани та картини (керівник гуртка Світлана Воляник). В цих творчих роботах відображені настрої, думки, навики, вміння та фантазії кожного автора.

 

Гості оглянули виставку та поділилися своїми враженнями. Зокрема, методист Львівського державного будинку техніки Надія Гончарук розповіла, що на обласному оглядіконкурсі технічної та художньоприкладної творчості в Сокальському ліцеї уже вдруге. І щороку вона є цікавою та багатожанровою. Експонати не повторюються, бо діти щоразу творять нове та цікаве. Одразу видно, що керівники гуртків працюють з ними творчо, весь час щось придумують, а головне, мають можливість показати свої таланти. У цьому їм сприяє директор професійнотехнічного ліцею Ольга Красільчук, яка підтримує талановитих вчителів та дітей і заохочує їх до роботи над собою.

 

Доповнив колегу методист першої категорії Львівського державного будинку техніки Ігор Філь, який сказав, що не сподівався побачити у Сокалі стільки цікавих робіт. На Львівщині є 54 навчальних заклади профтехосвіти. У них функціонує багато гуртків. І діти навчаються бісероплетінню, різьбі по дереву, вишиванню, макраме, ковальству… Він відзначив високий рівень майстерності вихованців Сокальського професійнотехнічного ліцею, бо побачене, його вразило. Адже щороку відбувається такий обласний оглядконкурс технічної та художньої творчості учнів профтехосвітніх навчальних закладів. При Львівському державному будинку техніки функціонує музей, експонатами якого є кращі роботи учнів профтехучилищ області, де під час екскурсій наочно показують оригінальні речі переможців оглядівконкурсів. Це є наочним доказом того, що можна зробити своїми руками, головне, аби було бажання.

 

Під час оглядуконкурсу захоплення багатьох відвідувачів викликали роботи гуртківця дизайну декоративновжиткового мистецтва Михайла Настишина. Це вигравійовані та вичеканені образи Ісуса Христа та Матері Божої, портрети грецьких богів та пейзажі. Припали вони до вподоби й заступнику голови РДА Наталії Карташовій, яка була приємно вражена, бо не сподівалася тут побачили оригінальні та професійні художні вироби. І навіть трохи здивована, що у ліцеї працюють талановиті викладачі та навчається стільки обдарованих дітей.

 

Як з"ясувалося, керівник цього гуртка Михайло Настишин недавно працює в ліцеї і цьогоріч вперше взяв участь у такій виставці. Викладач вважає, що такі виставки спонукають до творчості, як керівників гуртків, так і учнів. Адже повторюватись не можна, треба щось шукати нове. Він сам  творча натура і це підтверджують його роботи. Вміло розвиває творчі здібності й в учнях у декоративноужитковому мистецтві, дизайні, реставрації та будівництві. Пан Михайло каже, що у гуртку навчаються, в основному, хлопці, які вміють штукатурити та шпаклювати і хочуть ще робити оздоблення, вміти декоративно завершити інтер’єр. Вони охоче опановують ази псевдовітражу, гравіювання на склі, якими нині оздоблюють шафикупе, плитку та ніші. У моді й об’ємна штукатурка. Зокрема, із вибитим орнаментом квітів та пейзажами.

 

…Кожен виріб на виставці був гарний та вартий уваги, адже усі учасники вклали у нього частинку своєї майстерності та душі.

 

І це справді так. Праворуч від виставки гуртківцівфлористів свою роботу  макет церкви святого Миколая села Скоморохи, виготовлений з картону, представляла учениця другого курсу Вікторія Батюк. Будувати храм допомагав їй дідусь. Макет вийшов унікальним, бо має іконостас, до того ж церква зсередини ще й підсвічується. Дівчина також вміє різьбити по дереву, в"язати, вишивати і танцювати. В майбутньому вона мріє стати танцюристкою.

 

На виставці, хоч і були, в основному, представлені роботи вихованців гуртків дизайну, художнього дизайну та двох будівельних, увагу відвідувачів привернули й квіткові композиції та витончені екібани Світлани Воляник. Уже п’ять років вона веде гурток по фітодизайну. На заняттях діти навчаються робити композиції з квітів, квіткові картини. Цього разу пані Світлана порадувала усіх новим витвором, який одразу кидався у вічі квітковий мотив на рушнику з аплікацією.

 

 Пробуємо також робити картини з стрічок, тканин. Вишиваємо рушники,  каже Світлана Воляник.  Дітям цікаво щось виготовляти своїми руками, підбирати квіти, гармонійно поєднувати їх у композиції. Через що вони й цікавляться фітодизайном. До того ж це заняття не потребує багато часу, а користь з нього чимала. Адже в майбутньому дівчина зможе прикрасити фужери на весілля, створити для себе незабутню композицію із квітів чи весільний букет…

 

Привертали увагу й інші експонати. Це картини, вишивки, вироби з бісеру, зокрема писанки. Учні представляли свої вироби, розповідали, в яких займаються гуртках, як працювали над виробом.

 

 У нас навчаються дуже талановиті діти,  розповіла викладач математики професійнотехнічного ліцею Олена Назарова.  І ця виставка  доказ цьому. Нині вони показали чудові вироби, які створили своїми руками. Серед наших вихованців багато творчих особистостей. У них "золоті" руки. Зверніть увагу на гарні вироби з паперу Олега Пагули, квіткові композиції, ікебани і вишивки… Діти всесторонньо розвинуті і власноруч вміють робити прекрасні речі. Думаю, що з них будуть хороші майстри. Серед інших експонатів, побачили й виставку кулінарних робіт. Там такі смаколики…

 

 І справді, поруч із гуртківцями учні презентували майбутню професію та факультети, на яких навчаються. Чимало глядачів було біля виставки виробів кухарівбарменів. Від смачних смаколиків просто вгинався стіл. Поруч стояли перукарімодельєри, які представили вечірні зачіски на перуках та власноруч виготовлені заколки на волосся, які вражали витонченістю та смаком. Думаю, що від них не відмовилася б жодна жінка. Гарно сервірували стіл бармени, а точні, як завжди, лаборанти хімікобактеріологічного аналізу демонстрували, як вправно вміють поводитись із препаратами та мензурками. Секретарі теж підготувалися заздалегідь, виготовивши фотоальбоми, набори папок для ділових людей… Виставка пройшла у святковій та дружній атмосфері. Кращі роботи члени журі відібрали у Львівський державний будинок техніки. Переможці згодом отримають за них премії.

 

Як бачимо, Сокальський професійний ліцей є справжньою майстернею, де плекають юні таланти, готують висококваліфікованих спеціалістів. Тут працює творчий колектив педагогів, які допомагають обдарованим дітям опанувати фах та розкрити свої здібності.

 

Любов ПУЗИЧ.

 Фото автора.  

 

Голос Сокальщини на GoogleNews