В Сокалі пройшли заключні партії відкритого чемпіонату району з шахів в особистому заліку

Нещодавно в шаховому клубі ім. Бориса Балашова, розташованому в адмінбудинку стадіону «Сокіл», зіграні заключні партії відкритого чемпіонату району з шахів в особистому заліку. В змаганнях, які тривали майже два місяці, взяли участь 14 провідних шахістів з Сокаля, Червонограда, Жидачева, Жвирки та Завишня. Ігри проводились за круговою системою з контролем часу одна година на всю партію кожному учаснику. Марафон завершився. Сокальчани, на жаль, не змогли гідно конкурувати з жидачівським кандидатом у майстри Богданом Джусом, який, програвши лише дві партії, набрав 11 очок з 13 можливих і став чемпіоном Сокальського району з шахів в особистому заліку. Вітаємо переможця.

Сокальські шахісти Анатолій Завальний та Ігор Кучерепа в підсумку набрали по 9 очок. За додатковими показниками друге місце посів найстарший учасник змагань Анатолій Завальний. У Ігоря Кучерепи бронзова нагорода. Призери змагань нагороджені грамотами сектору з питань фізичної культури і спорту райдержадміністрації і пам’ятними медалями, а переможець – кубком.

Після закінчення чемпіонату шахісти провели ще й бліцтурнір з контролем часу 5 хвилин на партію. В ньому взяли участь 13 шахістів. Після напружених поєдинків по 10 очок набрали Ігор Кучерепа зі Сокаля та Петро Варениця (Жвирка). За додатковими показниками переміг Ігор Кучерепа. Третє місце з 81/2 очками посів Богдан Джус з Жидачева.

Цьогорічний чемпіонат пройшов на належному рівні, в чому чимала заслуга головного судді змагань Валерія Хохлова і завідувача сектору з питань фізичної культури і спорту Ярослава Тарасюка, який, незважаючи на фінансові проблеми, всетаки вирішив питання про нагородження призерів чемпіонату.

На закінчення хочу звернути увагу на те, що в районі дуже слабо ведеться робота з молодим поколінням шахістів. В чемпіонатах району та всіляких турнірах з шахів змагаються переважно люди середнього і старшого віку. А де ж молодь? Є ж, мабуть, люди, які повинні займатись цим. Отримують за це й зарплату. Думаю, що молодим шахістам, насамперед, треба вивчати ази шахового мистецтва, вдосконалювати свою майстерність в різних змаганнях, а пізніше виходити на рівень дорослого чемпіонату. Нагородою для них має бути грамота, не потрібно тринькати бюджетні кошти на подібні заходи. Дорослі за такі медалі і грамоти по два місяці змагаються.

Ярослав ТИМОШЕНКО, секретар шахової федераці.