Наші інтервю

Ярослав Ройко, Великомостівський міський голова: “Горджуся своїм містом”

Робота в органах місцевого самоврядування нелегка, бо постійно треба бути в курсі усіх справ, вирішувати проблеми людей. Міським головою Великих Мостів п’ять років тому громада обрала Ярослава РОЙКА (на фото). Про успіхи у роботі, та що вдалось зробити – наша з ним розмова.

– Ярославе Григоровичу, розкажіть, що вдалось зробити за чотири роки, відколи Вас обрали керманичем Великих Мостів?

– Ще коли балотувався на посаду міського голови, написав передвиборчу програму, що робитиму для міста. Люди мені повірили, довірили керівництво, тому щодня усвідомлюю велику відповідальність перед ними, стараюсь робити все можливе, аби великомостівчанам краще жилося, аби місто ставало з кожним днем все кращим.

Проблем у Великих Мостах чимало, як і у кожному місті чи селі. Насамперед, ми спільно з депутатами, громадою визначили почерговість виконання певних завдань. Почали з покращення якості питної води, в 2011 році розпочали будівництво станції знезалізнення, два роки не було фінансування, а цьогоріч маємо надію, що таки завершимо його. Проблемним питанням є реконструкція очисних споруд, роботу розпочали, але за відсутності фінансування роботи на сьогоднішній день не закінчені. Шукаємо додаткові джерела для фінансування, пробуємо залучати донорські організації, природоохоронні фонди, але поки що не знайшли фінансових можливостей для реконструкції. Подавали пропозиції і на загальнодержавні програми, але поки що нас не включили для фінансування. 
Чимало роботи зробили з реконструкції вуличного освітлення. Зараз у Великих Мостах залишилась лише одна проблемна вулиця – Старомостівська, і цього року там частково відновимо освітлення. Інші освітлюються в темну пору доби. 
Щодо ремонту доріг, то щорічно щось трохи ремонтуємо, але дороги настільки знищені, що ремонтних робіт потрібно провести ще чимало, але, на жаль, немає належного фінансування. 

Багато роботи зроблено по благоустрою Великих Мостів: реконструкцію центральної частини міста, цьогоріч заплановано кошти на встановлення пішохідних тротуарних доріжок. Також встановили в центрі пам’ятник Степанові Бандері, зараз робимо благоустрій території навколо нього. Але усе – спільно, бо я один у полі не воїн.

– А хто Вам допомагає у щоденній копіткій роботі?

– Я маю підтримку депутатів міської ради, членів виконкому і громади, знаю, що вони завжди прийдуть на допомогу у випадку необхідності. На початку кожного року складаємо стратегічний план розвитку міста на рік, в нього включаємо всі стратегічні питання, орієнтуючись на фінансування з бюджету, і затверджуємо його на сесії міської ради.

– Знаю, що Великі Мости є підписантом Угоди Мерів. Розкажіть детальніше про це.

– Угода Мерів – ініціатива Європейської Комісії, яка має на меті об’єднати європейські місцеві органи влади (муніципалітети) в добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписанти Угоди Мерів беруть на себе добровільні зобов'язання, випередити загальноєвропейські вимоги ЄС стосовно скорочення викидів CO2 щонайменше на 20%, шляхом запровадження енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії.
У Сокальському районі підписантами цієї Угоди є лише Великі Мости, ще нещодавно таку заявку подав Червоноград. Ми склали план заходів щодо дотримання Угоди Мерів, затвердили його на сесії міськради. План передбачає переведення дитячої дошкільної установи з газового обігріву на тверде паливо. В нас є плантації енергетичної лози, на наступний опалювальний сезон цю лозу будуть збирати. До цього часу хочемо реконструювати систему опалення в садочку. Ще цим планом передбачено реконструкцію вуличного освітлення, заміна світильників на світодіодні, будівництво спортивних майданчиків, щоб залучати молодь до здорового способу життя.

– А ще Ви брали участь в конкурсі «Екологічно чистий населений пункт»?

– Львівська обласна рада з метою поліпшення благоустрою населених пунктів і покращення екологічного стану довкілля традиційно щорічно проводить конкурс «Екологічно чистий населений пункт». Села і міста можуть подавати заявки на участь в конкурсі. Конкурсна комісія визначає переможців, які домоглися найкращих результатів з організації роботи з впровадження на території відповідної громади правил дотримання санітарного стану та благоустрою населеного пункту; ремонту, реконструкції та облаштування наявних об’єктів екологічного призначення і спорудження нових; створення належних умов для праці, відпочинку та побуту громадян; проведеної роботи, пов'язаної з охороною довкілля, у тому числі щодо запобігання забрудненню річок, озер, повітряного басейну, а також із зменшенням шуму і забезпеченням раціонального використання природних ресурсів; озеленення населених пунктів, збереження наявних і створення нових парків, скверів, лісопарків та інших об'єктів зеленого будівництва з урахуванням вимог ландшафтної архітектури й садово-паркового мистецтва; впровадження сучасних технологій санітарного очищення населених пунктів, утилізації та знешкодження твердих побутових відходів. У категорії «Міста районного значення» Великі Мости посіли третє місце, уже відбулось нагородження переможців. 

– Над якими проблемами працюєте сьогодні?

– Виготовляємо проект сміттєзвалища, будемо шукати кошти, щоб зробити його згідно з нормами і вимогами законодавства. Бо нині наше сміттєзвалище є стихійним, хоча постійно там проводимо підгортання сміття. Думаємо, в перспективі про будівництво сміттєспалювального або сміттєпереробного заводу на наших теренах. Бо сміття – це велика проблема. Один вчений казав, що людство загине не у війнах чи стихіях, а потоне у смітті. Тому з громадою постійно проводимо роз’яснювальну роботу, щоб сортували відходи, дещо спалювали. 
Також переглядаємо Генеральний план міста, передбачаємо в ньому земельні ділянки для інвесторів. На нові інвестиції покладаємо великі надії.

– А де, в основному, зайняті великомостівчани?

– У місті є кілька підприємства, де працюють наші люди. Це завод з іноземними інвестиціями «Клінгспор», Кінологічний навчальний центр, меблеві фабрики «ВЕМО», «Рата», є також виробництво акумуляторів, ТзОВ «Автономні джерела струму». Також люди працюють в лікарні, поліклініці, на пошті, у школах, дитсадку – тобто у соціальній сфері. Всі ці установи та підприємства наповнюють наш міський бюджет. А ще в цьому році велику частку до бюджету складає акцизний податок, у нас на території є автозаправка, то вона теж нам суттєва підмога у доходах бюджету. Ми навіть маємо місце для будівництва другої автозаправки, тільки б був інвестор. Також інвестори вивчають чи буде вигідним вирощування ягідних культур на нашій території, маємо земельну ділянку, яку можемо для цього їм надати в оренду. Це знову ж таки нові робочі місця і додаткові кошти до бюджету. У Куличкові пустують приміщення колишньої ферми – також було б добре, аби туди прийшов інвестор.

– Напередодні дня міста скажіть, будь ласка, що для Вас значать Великі Мости?

– Для кожної людини наймиліша Батьківщина, місто чи маленьке село, де народився, виріс, де пройшло дитинство і юність. Дуже люблю Великі Мости, горджуся ними, стараюсь зробити все, що в моїх силах, аби щодня місто ставало кращим, аби тут залишалася молодь, народжувались діти і вирувало життя. 

Розмовляла Ольга ДИЛИН.

 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews