Наші інтервю

За несвоєчасну сплату єдиного внеску

Під час проведення «гарячої лінії» платники мали змогу отримати відповіді на свої запитання від в. о. начальника Сокальської ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області Михайла Шайнера.

– Протягом минулих років наше підприємство було платником екологічного податку. А з початку цього року у нас відсутні джерела забруднення. Чи потрібно подавати в такому разі декларацію з прочерками?

– Суб’єкти господарювання, які є платниками екологічного податку, але з початку звітного року не планують здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, повинні скласти заяву довільної форми про відсутність у них у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку та повідомити про це відповідні контролюючі органи за місцем розташування джерел забруднення не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за І квартал звітного року, тобто у вашому разі – не пізніше 11 травня 2015 року. В іншому разі потрібно буде подавати податкові декларації екологічного податку.

– Доброго дня. Мене цікавить, які документи повинен надавати підприємець – платник єдиного податку на вимогу покупців за надані послуги?

– Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку, до моменту застосування реєстраторів розрахункових операцій зобов’язаний надати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передавання прав власності на них від продавця до покупця. У разі невидачі на вимогу покупця товарів (послуг) відповідного документу фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, притягаються до відповідальності, передбаченої Законом України «Про захист прав споживачів».

– Чи є об’єктом оподаткування військовим збором разова нецільова матеріальна допомога, яка надається роботодавцем працівнику?

– До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, тобто не оподатковується, сума нецільової благодійної допомоги, що надається роботодавцем на користь працівника, яка сукупно у 2015 році не перевищує – 1710 грн., а в частині її перевищення є об’єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах.

– Я – приватний підприємець – платник єдиного податку другої групи, планую розпочати торгувати пивом. Чи потрібно для цього якісь дозвільні документи?

– До 1 липня цього року дозвільних документів не потрібно. А от з 1 липня пиво набуде статусу пінистого алкогольного напою, відповідно, для того, щоб ним торгувати потрібно буде придбати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Також починаючи з 1 січня 2016 року платники єдиного податку другої групи в обов’язковому порядку зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій. Однак якщо фізична особа – підприємець другої чи третьої групи почала в період з 1 січня до 30 червня цього року використовувати належним чином зареєстрований РРО, то така особа на період до 1 січня 2017 року звільняється від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.

– Прошу сказати, яким чином сплатити податок на доходи із отриманого моєю малолітньою донькою подарунка (квартири) від бабусі?

– Батьки (усиновителі) та опікуни (піклувальники) у разі отримання малолітньою/неповнолітньою дитиною подарунку (спадщини), повинні у термін до 1 травня року, наступного за тим, у якому отримано спадщину (подарунок), подати податкову декларацію від імені малолітньої/неповнолітньої дитини та до 1 серпня сплатити податок на доходи фізичних осіб.

– Яка відповідальність передбачена для підприємців платників єдиного податку за несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску за себе? 

– За несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фізичних осіб – підприємців застосовуються штрафні санкції у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум. Також на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу. 

А ще фізичні особи – підприємці несуть адміністративну відповідальність, зокрема – за несплату (несвоєчасну сплату) єдиного внеску, у тому числі авансових платежів, в сумі, яка не перевищує 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 грн.) накладається штраф від 680 до 1360 грн., за повторне порушення протягом року – від 2550 до 5100 гривень.

Несплата (несвоєчасна сплата) єдиного внеску, у тому числі авансових платежів, в сумі понад 5100 грн. тягне за собою накладення штрафу від 1360 до 2040 грн., при повторному порушенні протягом року – від 2550 до 5100 гривень.

Записала головний державний інспектор з питань комунікацій Надія МУДРАК.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews