Конкурси

Гуртки Сокальського будинку дитячої та юнацької творчості – одні з кращих

Хорошу результативність у 2013-2014 навчальному році показують гуртки краєзнавчий, "Юний журналіст" і "Євроклуб" Сокальського будинку дитячої та юнацької творчості, якими керує методист Олег Черешневський. Гуртківці і педагог вибороли 12 призових місць у районних конкурсах (10 перших і два других), 9 призових місць у обласних конкурсах (5 других і 4 третіх) і лауреатство у Всеукраїнському конкурсі.

Володимир Головко виборов перше місце за дослідницьку роботу на тему: "Богдан Ступка – великий митець, вірний син українського народу" в номінації "Духовна спадщина мого народу" районного етапу та взяв участь у обласному етапі Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді "Моя Батьківщина – Україна". Юлія Базилевич була другою у цій же номінації районного етапу Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді "Моя Батьківщина – Україна" за дослідницьку роботу на тему: "Світогляд українського народу та християнство".

Іван Бойко зайняв перше місце за дослідницьку роботу на тему: "Запорізька Січ у війнах із турками і татарами" в номінації "Козацькому роду нема переводу" районного етапу та друге – обласного етапу Всеукраїнської експедиції учнівської і студентської молоді "Моя Батьківщина – Україна". Мирослава Іванишин виборола перше місце за дослідницьку роботу на тему: "Весільні обряди на Сокальщині з кінця ХІХ століття до Другої світової війни" в номінації "Із батьківської криниці" районного етапу та третє – обласного етапу цієї ж Всеукраїнської експедиції учнівської і студентської молоді. Вікторія Дідик була першою в номінації "З попелу забуття" районного етапу та другою в цій же номінації обласного етапу Всеукраїнської експедиції учнівської і студентської молоді "Моя Батьківщина – Україна" за дослідницьку роботу на тему: "Героїчний захист кордону 13-ою прикордонною заставою під командуванням лейтенанта О. Лопатіна – правда чи міф?" 

Керівник краєзнавчого гуртка Олег Черешневський зайняв перше місце в номінації "Конкурс на кращу методичну розробку" районного етапу та третє – обласного етапу конкурсу "Славетні імена України-2013. Євген Петрушевич" за методичну розробку на тему: "Життя, громадська і політична діяльність Євгена Петрушевича". Тетяна Золотоверхова була першою в номінації "Конкурс на кращий художній твір" районного етапу цього ж обласного конкурсу за авторську поезію на тему: "Син України" (пам`яті Євгена Петрушевича). Петро Размук виборов перше місце за дослідницьку роботу на тему: "Євген Петрушевич – видатний діяч новітньої історії України" в номінації "Конкурс на кращу дослідницьку роботу" районного етапу та третє – обласного етапу конкурсу "Славетні імена України-2013. Євген Петрушевич".

Команда 13 гуртківців краєзнавчого гуртка Сокальського БДЮТ на чолі зі своїм керівником Олегом Черешневським взяла участь у пішому краєзнавчому поході ІІ ступеня складності по території Сокальщини і зайняла перше місце у районній та взяла участь у обласній експедиції серед учнівської та студентської молоді "Мій рідний край".
Владислав Слижук виборов перше місце в районному та взяв участь у обласному етапах історико-географічної експедиції "Історія міст і сіл України" з нарисом-описом на тему: "Місто Сокаль". Володимир Потопник також був першим в районному та взяв участь у обласному етапах цієї ж історико-географічної експедиції (напрям "Туристсько-краєзнавчий маршрут") з розробкою туристсько-краєзнавчого маршруту на тему: "Село Княже".

Іван Бойко, Олексій Джусь і Ярина Притулюк – учасники обласного конкурсу "Непізнана історія мого краю. Великі досягнення "маленьких" людей". І. Бойко подав на цей конкурс дослідницьку роботу на тему: "Ярослав Ганіткевич – професор, доктор медичних наук", О. Джусь був автором дослідницької роботи "Віктор Матюк – визначний український композитор", а 
Я. Притулюк підготувала дослідницьку роботу на тему: "Дмитро Штикало – поет, публіцист, визначний громадський діяч на Сокальщині".

Олег Черешневський став лауреатом Всеукраїнського конкурсу на найкращу авторську мультимедійну презентацію на тему: "Інноваційні форми роботи на занятті гуртка" (туристсько-краєзнавчий напрям). Він виборов друге місце в номінації "Методична розробка з сучасних проблем і методів виховання в ПНЗ" обласного конкурсу методичних розробок серед педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів із методичною розробкою на тему: "Використання сучасних методів і технологій навчання на заняттях гуртків". О. Черешневський зайняв друге місце серед керівників гуртків гуманітарного профілю (гурток "Юний журналіст") у першому та другому турах І (районного) етапу та взяв участь у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності "Джерело творчості". Володимир Потопник виборов друге місце з роботою на тему: "Як з`явився Всесвіт і чи він безмежний? Як зародилося життя на Землі?" у номінації "Література та журналістика" обласного конкурсу "Космічні фантазії" (вікова категорія – 13-18 років). Ярослав Шукатка був другим у номінації "Історія та філософія" обласного конкурсу "Космічні фантазії" (вікова категорія – 8-12 років) за роботу на тему: "Філософські уявлення людства про еволюцію Землі та Всесвіту". Олексій Джусь також зайняв призове – третє місце у номінації "Історія та філософія" обласного конкурсу "Космічні фантазії" (вікова категорія – 13 – 18 років) з роботою на тему: "Едвін Хаббл – один із найвидатніших астрономів ХХ століття і всіх часів". Ярина Притулюк була учасником у номінації "Історія та філософія" обласного конкурсу "Космічні фантазії" (вікова категорія – 13-18 років) з роботою на тему: "Олександр Фрідман – творець історії нестаціонарного Всесвіту". 
 Іван Бойко, Олексій Джусь та Володимир Потопник взяли участь  у міжрегіональному конкурсі за підтримки 
польських міжнародних організацій на тему: "Юніор бізнесу".

Були організовані та проведені "круглі столи" на тему: "Ветерани ОУН і УПА", "Природоохоронна діяльність у нашому краї", "Ветерани ОУН і УПА", "Новина і факт у журналістиці", "Європейська культура та цінності європейців", "Україна та Європа", "Шляхи інтеграції України в Європу". Керівник гуртка – методист Олег Черешневський теж  провів такі науково-практичні конференції: "Пам`ятки історії та культури", "Творчі плани редакцій і види газетних публікацій", "Сучасна журналістика та інфор¬маційна система", "Соціально-культурний розвиток Європи", "Глобальні проблеми людства. Європейські шляхи розв'язання проблем", "Інтеграція, як тенденція сучасного світу". Проведено виховний захід: "Життя, громадська і політична діяльність Євгена Петрушевича".

Вихованці гуртка "Юний журналіст" Сокальського БДЮТ виступили по Сокальському радіомовленню з рубриками на тему: "Українська Повстанська Армія", "Життєвий шлях і самопожертва Василя Макуха" та "Голодомор 1932-1933 років в Україні". Гуртківці підготували №№ 45-48 дитячо-молодіжної газети Сокальського БДЮТ "Дивосвіт".

Марія ПОЛІЩУК, 
директор Сокальского БДЮТ.

Голос Сокальщини на GoogleNews