Конкурси

Відбувся фінальний етап Всеукраїнського літературного конкурсу “Розкрилля душі”

У Києві пройшов фінальний етап Всеукраїнського літературного конкурсу "Розкрилля душі", організаторами якого були Міністерство освіти і науки України, Національна академія наук України і Національний центр "Мала академія наук України". Цього року змагання було присвячене 85-річчю від дня народження Ліни Костенко і проводилося з метою вшанування творчої спадщини поетеси, формування вмінь і навиків літературної і дослідницької діяльності, підтримки талановитої молоді і творчої праці педагогів. Конкурс відбувався у два етапи. На першому, відбірному, експертне журі, до участі в якому були залучені науково-педагогічні працівники п'яти провідних вишів столиці і члени Національної спілки письменників України, визначило переможців у двох номінаціях  "Дослідницька робота" (дослідження творчості поетеси) і "Літературна творчість" (вірш, нарис, есе). До участі у фінальному етапі конкурсу було подано 95 учнівських робіт.

Відкриття конкурсу відбувалося в Національній кіностудії імені О. Довженка, де розташований Центр науки і мистецтв "DIYA" НЦ "МАНУ". Цей артмайданчик поступово стає одним з осередків культурно-мистецького й освітянського середовища столиці. І цього разу конкурсанти мали змогу ознайомитися з музично-поетичною виставою "Інкрустації"  талановитою інтерпретацією творів Ліни Костенко у виконанні народної артистки України Лідії Вовкун і з музичним супроводом вокального дуету заслужених артисток України Лесі і Галини Тельнюк.

Після вистави творча молодь засипала запитаннями і подяками за неперевершену гру і гармонійну музику виконавців театрально-музичного дійства. Дівчата і хлопці з Луганщини і Львівщини, Черкас і Чернівців, Харкова і Херсона цікавилися секретами акторської майстерності, ділилися власними враженнями і щиро дякували майстрам за наближення до мистецьких вершин.

Наступного дня на базі Всеукраїнського профільного табору "Юннат" відбувався захист дослідницьких і творчих робіт за номінаціями конкурсу. Прибузький край представляли: Катерина Панченко, учениця 8 класу Червоноградського НВК №10; Анастасія Якубишин, учениця 10 класу Сокальської СШ І-ІІІ ступенів №3; Наталія Предко, учениця 9 класу Сілецької ЗШ І-ІІІ ступенів імені Івана Климіва”Легенди”. 

Анастасія Якубишин, учениця 10 класу Сокальської СШ І-ІІІ ступенів № 3, слухач Сокальської МАН нагороджена дипломом 2-го ступеня НЦ "МАНУ" у номінації "Дослідницька робота" за роботу "Колір поезії Ліни Костенко". Переможця підготувала Мирослава Багрій, науковий керівник, учитель української мови та літератури Сокальської Малої академії наук учнівської молоді.

Для керівників учнівських делегацій, тим часом, було проведено оглядову екскурсію "Історична Пріорка" (мальовнича місцевість поблизу одного з житлових масивів столиці  Куренівки). Тут обдарованій молоді лекцію з історії літератури прочитав відомий український письменник і літературознавець, генеральний директор музею Дмитро Стус. Багато теплих і натхненних слів юні літератори почули від секретаря Національної спілки письменників України по роботі з молодими авторами, голови журі конкурсу Олесі Мудрак-Ковалів.

Нагородження переможців і вручення дипломів учасників конкурсу пані Олеся під гучні оплески присутніх проводила разом з директором НЦ "МАНУ" Оксеном Лісовим. Завершився святковий для молоді день музичним спілкуванням з кобзарем Тарасом Компаніченком. Лідер гурту "Хорея Козацька" розповідав про різні історичні епохи героїчні, трагічні і славетні події в житті українського народу  і доповнював свою оповідь яскравим виконанням пісні, думи, балади. Долинути серцем, розумом і душею до тих часів, пізнати і прийняти подвиги національних героїв і справжніх особистостей, доторкнутися до істини завдяки майстерності кобзаря та набутим знанням під час конкурсних змагань  саме це змогли відчути учасники конкурсу перед поїздкою додому.

Юлія Мусій, слухачка Сокальської МАН.

На світлині: друга зліва   Анастасія Якубишин, переможець в номінації "Літературна творчість". 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews