Листи до редакції

Як вибрати дитячий диван?

На сьогоднішній день дитячі дивани представлені у продажу досить широко, а тому підібрати найбільш підходящий серед них часто буває непросто. Розрізняються вони видом механізму, матеріалом виготовлення, а також дизайном і оформленням.

Матеріал та каркас

Основні вимоги до матеріалу каркаса – екологічність і міцність.

Дерево – екологічний, міцний і красивий матеріал. Недолік – висока ціна. Зазвичай каркас диванів виготовляється з дуба, бука, сосни, берези.

Важливо: щоб малюк не отримав подряпини або занози, бажано купувати диванчик з дерев’яним каркасом, що пройшли спеціальну обробку.

ДСП і МДФ – коштують дешевше дерева, але поступаються йому в міцності. До того ж, ДСП виділяє токсичні випаровування, особливо шкідливі для дитини. МДФ міцніше і безпечніше, але дорожче.

Важливо: із-за токсичності краще не купувати дитячі меблі з ДСП. Якщо ж було вирішено обрати диванчик з таким каркасом, зверніть увагу на екологічний клас матеріалу – він повинен мати маркування Е0. Добре, якщо каркас оброблений спеціальним складом, що блокує виділення випарів.

Метал – самий довговічний і надійний матеріал. Металевий каркас, як і дерев’яний, екологічно безпечний для малюка, але обійдеться дешевше. Метал витримує високі навантаження.

Наповнювач

Наповнювач для диванчика повинен забезпечувати комфортний відпочинок дитини.

Пружинний блок – довговічний і комфортний наповнювач, що забезпечує правильне положення тіла дитини. Правда, ціна такої «начинки» досить висока.

Ортопедичні лати (ламелі) – еластичні та міцні планки з берези або бука. Ламелі закріплюються на спеціальній рамі і забезпечують ортопедичний ефект дивану.

Холлофайбер – пружний та довговічний матеріал, що не викликає алергію і не вбирає запахи. Це один з найкращих наповнювачів. Недолік – висока вартість.

Пружинна змійка – сталевий дріт, що по вигляду нагадує синусоїду. Змійка кріпиться до каркаса дивана і надає йому ортопедичні властивості.

Пінополіуретан (поролон) – дешевий наповнювач, швидко втрачає пружність і деформується.

Можлива комбінація таких наповнювачів, наприклад, пружинний блок+пінополіуретан або пружинна змійка+пінополіуретан.

Важливо: щоб забезпечити правильне положення тіла малюка і знизити навантаження на його хребет, до спального місця дивану підберіть ортопедичний матрац, повторює контури тіла.

Оббивка

Оббивка повинна бути екологічною, стійкою до зносу і забруднень, простий у догляді і не викликати алергію. Важливо, щоб оббивний матеріал був приємний на дотик. Мікрофібра, шеніл і гобелен відповідають заявленим критеріям. Добре підійдуть флок, тканина з тефлоновим покриттям.

Важливо: відмінний спосіб урізноманітнити дизайн диванчика – пошити змінний чохол. Він захищає оббивку від забруднень і зносу. При необхідності він легко стирається. При зміні одного чохла на інший інтер’єр дитячої кімнати зміниться.

Дизайн

На вибір дизайну диванчика впливає стать, вік, характер дитини. Купуючи меблі, враховуйте переваги малюка.

Форма

Для малюків і підлітків краще придбати диванчики з плавними контурами і закругленими кутами. Така меблі запобіжить випадкову травму (меблі з гострими кутами травмонебезпечна).

Зустрічаються дитячі дивани нестандартної форми (кораблик, машинка, ліжко з балдахіном, чарівна гарбуз). Така меблі стане відмінним майданчиком для рольових ігор: хлопчик відчує себе відважним моряком або гонщиком, а дівчинка – прекрасною принцесою.

Іноді виробники випускають диванчики зі спинкою незвичайної форми, виконаної у вигляді улюбленого казкового героя, наприклад, Чебурашки або Міккі Мауса. Ця меблі створює доброзичливу атмосферу в приміщенні і допомагає заснути, адже малюк буде знаходитися під захистом «свого казкового одного. Підліткам підійдуть стильні дивани асиметричної форми.

Колір

Дитячі диванчики зазвичай мають яскраве забарвлення з зображенням тварин, машинок, героїв мультфільмів. На деяких моделях зображені літери, які допоможуть малюкові засвоїти абетку. Для старших дітей і підлітків рекомендується вибирати диван більш стриманої колірної гами.

На вибір кольору оббивки диванчика впливає і стать дитини:

– для хлопчиків – зелені, сині, блакитні, червоні тони;
– для дівчаток – лілові, світлі, рожеві, помаранчеві кольори.

Важливо: зверніть увагу на інтенсивність кольору оббивки. Надмірно яскраві, «отруйні» кольори говорять про застосування низькоякісних барвників. Така кольорова гама може дратувати дитину.

Розмір

Перед вибором диванчика, необхідно виміряти місце, куди планується його встановити. Якщо меблі оснащена механізмом трансформації, то враховуйте її габарити в розкладеному вигляді. Звертайте увагу на відстань від дверей, шафи, вікна і батарей. Важливо, щоб предмети інтер’єру не заважали один одному і не захаращували кімнату – дитина повинна мати достатньо вільного місця для ігор.

В малогабаритну дитячу варто придбати невеликий диван-трансформер – він перетворюється в ліжко. Він служить впродовж декількох років і «росте» разом з дитиною. Добре підійде і кутова модель, що заощаджує простір. Рекомендується вибрати низький диван, щоб малюк при падінні не отримав серйозні травми.
Механізм трансформації

Механізм трансформації забезпечує перетворення диванчика в ліжко. Він повинен бути надійним і простим в експлуатації, не вимагати великих фізичних зусиль, щоб дитина самостійно розкладав і складав диванчик. Найчастіше зустрічаються дивани з механізмами «клік-кляк», «єврокнижка», «дельфін», викочування («еврософа»).

Гідність таких механізмів ще й у тому, що вийшло спальне місце має мінімум згинів, а значить – безпечно для здоров’я спини малюка.

Важливо: щоб переконатися в надійності механізму трансформації, слід перевірити його роботу безпосередньо в магазині. Якщо при трансформуванні чуються такі звуки, як скрегіт і скрип, то від покупки такої диванчика краще відмовитися.

Більш детальну інформацію про механізми трансформації можна прочитати в нашій статті “Як вибрати диван для вітальні”.

Оснащення

Бортик – запобігає випадкове падіння дитини у сні. Крім цього, бортик сприяє збереженню тепла в ліжку за рахунок обмеження контакту малюка зі стіною. Дивани для самих маленьких дітей оснащуються м’якими бортиками. Подібне пристосування актуально для малюків 2-3 років. Бортик може бути знімним.

Подушки бувають функціональними і декоративними (у вигляді голови тигра, квітки соняшника, черепашки), які надають дивана завершений вигляд.

Знімний чохол (на блискавці) – дозволяє при необхідності зняти й випрати чохол. Подібними чохлами оснащуються подушки, а в деяких випадках – спальні місця.

Спальне місце – забезпечується механізмом трансформації.

Ящик – призначений для зберігання іграшок, подушок, постільної білизни.

Конструкція

Каркасний – зручний для тривалого сидіння і дозволяє зберігати всередині іграшки. Такий пуф не варто використовувати для рухливих ігор, оскільки жорсткий каркас збільшує ризик отримання травми.

Безкаркасний (м’який) – легко переміщується і менш травмоопасен, що дає змогу використовувати модель для активних ігор. Безкаркасний пуф потребує регулярного і ретельного догляду.

Важливо: при виборі каркасного пуфика переконайтеся, що його кути м’які – це допоможе знизити ризик випадкової травми. Такий пуф повинен розташовуватися на рівній поверхні, щоб малюк не перекинув його.

Матеріал

Каркас пуфів часто виконується з ДВП. Безкаркасні моделі наповнюють пінополіуретаном, спіненим полістеролом, латексом. Ці матеріали добре утримують форму. Пам’ятайте, що пуфи не повинні бути надто м’якими, основна якість – пружність.

Вимоги до оббивних матеріалів: гіпоалергенність, стійкість до зносу і простота у догляді. Каркасні пуфики оббиваються поліестером або шкірою, безкаркасні – мікрофіброю, велюром і оксамитом.

Форма і колір

Каркасні пуфики зазвичай круглої або квадратної форми. Краще вибрати круглу модель без гострих травмуючих кутів. М’які моделі відрізняються великою різноманітністю: вони виконуються у формі героїв казок і мультфільмів, тварин або іграшок.

Цікавий варіант – пуф у вигляді деталей конструктора. Деякі моделі мають вигляд глобуса, знайомить малюка з географією.

Колір пуфика залежить від статі дитини. Для хлопчиків підійдуть сині і зелені моделі, для дівчаток – рожеві і помаранчеві.

Поради щодо вибору

Насамперед, дитячий диванчик або пуф повинен бути безпечний для здоров’я малюка. Купуйте тільки якісну продукцію, яка має відповідні сертифікати.

Огляньте диванчик: виріб не повинен виділяти ніяких різких або неприємних запахів (клей тощо), мати тріщини і сколи на каркасі. Переконайтеся в цілісності оббивки.

Оцініть надійність конструкції і якість фурнітури. Пам’ятайте, що диванчик купується на кілька років і повинен витримувати серйозні навантаження, так як діти люблять на ньому стрибати.

Враховуйте максимальне навантаження на пуфик.

Добре, якщо дитячий диван має м’які підлокітники – вони вбережуть дитину від випадкової травми.

Щоб заощадити місце в дитячій, можна придбати розкладний пуфик: такі моделі в розкладеному стані використовуються як місце для сидіння і зберігання іграшок, а в складеному – легко поміщаються в ящик або шафа.

Пуфик може бути як з ніжками або коліщатами, так і без них. Вибір конкретної моделі робиться виходячи з виду підлогового покриття.

Таким чином, знайти відповідь на питання, як вибрати дитячий диван-ліжко, зовсім не складно. Найголовніше — відштовхуватися від габаритів дитячої кімнати, а також заздалегідь визначитися з механізмом і функціоналом даного виду меблів. І сайт http://sprosonya.com.ua/divanchiki/  пропонує зрівняти дивани. На сторінках сайту ви знайдете великий вибір дитячих диванів на ваш смак.

Якщо ж ви в результаті зробите правильний вибір, то такий диванчик прослужить вам ще довго, забезпечуючи відмінне самопочуття і відсутність проблем зі здоров’ям вашій дитині.

Голос Сокальщини на GoogleNews