Новини культури

Щоб Україна не зазнала пострілів війни

Лікарі і вчителі, робітники і службовці, школярі і пенсіонери – кожен з нас намагається в цей нелегкий час допомогти українському війську, матеріально і морально підтримати вояків. Не стоять осторонь цієї благородної справи і працівники культури. Про це нашому кореспонденту розповіла в. о. начальника відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій  РДА Мирослава МИХАЙЛЮК.

– 23 роки велась цілеспрямована політика на знищення української армії – її майже повністю знищили. Коли ж довелося воювати, то ми побачили, що вояки не мають зброї, військової форми, засобів захисту і навіть харчів. Весь народ став збирати кошти війську. Працівники культури, незважаючи на невеликі зарплати, також жертвували гроші на потреби війська. Збирали їх і по містах та селах.

– А коли почали давати благодійні концерти?

– На початку серпня. Започаткував їх народний оркестр районного Народного дому під керівництвом Петра Криштофа, який дав перший благодійний концерт у Сокалі. Відтоді, щонеділі, такі концерти проходили біля пам’ятника Т. Шевченку. І сокальчани не проходили мимо, жертвуючи щоразу більші кошти на потреби українського війська. Такі ж концерти відбулись у Великих Мостах та Белзі.

Відразу три благодійні концерти на підтримку бійців АТО пройшли 14 вересня – у селах Завишень та Скоморохи і в м. Великі Мости. В них взяли участь кращі колективи. Скажімо, перед завишенцями, як завжди, добре виступили народний ансамбль пісні і музики «Заспів», народний хор «Хлібодар». Програма під назвою «Хай живе вільна Україна» складалась з патріотичних віршів, пісень, які нікого не залишили байдужими. Разом з місцевими аматорами сцени чудово виступив учень Сокальської школи мистецтв ім. В. Матюка, вихованець Валентини Піскляк, переможець багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів, юний баяніст Назар Куртяник. Він з успіхом виступав у благодійних концертах в Сокалі, Белзі. Під час концерту зібрали 9246 грн. У благодійному концерті, який пройшов у Великомостівському навчальному кінологічному центрі, виступили народний жіночий ансамбль «Любисток», жіноче тріо та незмінна ведуча концертів Олена Назарова з районного Народного дому, учасниця всеукраїнських та міжнародних конкурсів Анна Михайлюк, вищезгаданий ансамбль «Заспів», Назар Куртяник, Тетяна та Іван Ничаї, інші. Військовослужбовці, які також беруть участь у бойових діях, приймали нас дуже тепло. Благодійний концерт біля пам’ятника Т. Шевченку у Сокалі дали юні танцюристи нещодавно створеного танцювального колективу «Жвирківські візерунки» парафії церкви св. Духа (керівник – викладач Сокальської школи мистецтв ім. В. Матюка Наталія Зятик). Вони виконували українські танці, лунали вірші про Україну, патріотизм наших вояків, які не шкодують свого життя, щоб над нашою країною яскраво світило сонце і не було чути пострілів.

– Останнім часом зібрані кошти все частіше передають нашим землякам, які воюють в зоні АТО, пораненим…

– Ми це також робимо. Скажімо, під час благодійного концерту у с. Скоморохи зібрали 1144 грн. І передали їх односельчанам, які служать в зоні АТО.

Завишенці 9245 грн. віддали родичам Івана Богуна зі Жвирки. Після тяжкого поранення в голову юнак переніс дві операції в Харкові, зараз його лікують у житомирському госпіталі. Потрібна ще одна операція, на яку і підуть ці пожертви. Ми бажаємо йому якнайшвидшого видужання.

– Скільки коштів зібрали під час цих благодійних концертів?

– За цей час ми провели одинадцять концертів, зібрали 30386 грн. Сюди увійшли і 350 грн., які здали на потреби війська працівники відділу культури.

Ми всі живемо вірою, що війна скоро закінчиться, плекаємо надію на щедру і світлу долю, за яку щиро боролися наші предки і борються сучасники.

Розмову вела  Валентина БЛУДОВА.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews