Новини культури

У селі Роятині відкрили наметовий табір «Козацький дух»

29 червня у селі Роятині громадські активісти «Майстерні мрій» відкрили наметовий табір національно-патріотично спрямування «Козацький дух», який діє з метою оздоровлення дітей, чиї батьки перебувають у зоні АТО.

Як зазначають організатори (ГО «Майстерня мрій», ГФ «Самооборона майдану. 10 сотня», ГО «Всеукраїнський волонтерський рух» та бібліотека с. Забужжя), «діти потребують турботи та особливої уваги. Найкращою допомогою для них буде здоровий та активний відпочинок, психологічна підтримка, яка поверне радість та спокій у їхні дитячі серця. Бо у майбутньому – ці діти будуватимуть нашу країну. 

У наметовому таборі «Козацький дух» діти перебувають під постійним наглядом кваліфікованих педагогів, психолога, у здоровому, у всіх змістах, оточенні, де основою є командна робота: дружелюбність, відповідальність, активність, прагнення до духовного зросту тощо. Вони отримають практичні навички орієнтування на місцевості, надання першої медичної допомоги, проходять короткий курс «Історія та звичаї козацтва», «Основи гончарства», відвідують майстеркласи з різних ремесел, беруть участь у цікавих та змістовних заходах іноземною мовою. Вклад у цих дітей сьогодні буде мати результат навіть через багато років, коли вони виростуть чесними, справедливими, відповідальними і цілеспрямованими громадянами України.

Діти з радістю спостерігали за тим, що відбувалося, з зацікавленням переживали кожну хвилину. Разом з батьками вони мали змогу долучитися до урочистого відкриття, прийняти присягу, та стати справжніми козаками-нащадками народу України. Хлопчаки та дівчата вислухали духовні настанови отців, котрі благословили їх на нові звершення. Священики Йосип Скоробогатий, Ярослав Валюх та Володимир Августовський спільно з дітьми молилися за добрий початок благої справи – відкриття патріотичного табору, просили мирного та спокійного неба для України. Кожного з них нагородили пам’ятною футболкою з логотипом табору-козаком характерником, який став уособленням того козацького духу, який повинен бути у дитячих серцях. «З любов’ю до України, з любов’ю до ближнього, до побратима – можна досягти згуртованості», – переконані козачата.

Народна мудрість говорить, що країна, яка не пам’ятає свого минулого, не матиме й майбутнього. Про це добре знає кожен, та не кожен здатен відроджувати багатовікову традицію боротьби за волю, за свободу, відстоювати честь та правду свою та своєї країни. Тому, як і годиться, урочистості не могли відбутися без участі справжніх козаків, які варили куліш, стріляли з гармати та проводили бесіди про основи козацтва з юними учасниками табору. 

Червоноградське козацьке товариство «Західно-Бузький курінь Прикарпатської січі українського козацтва», а саме Андрій Синиця, Анатолій Троцюк та Валерій Маршалок залюбки погодилися долучитися до відкриття наметового табору. Як зазначив А. Синиця, «тільки спільними зусиллями і наполегливою працею можна досягти поставленої мети – не тільки оздоровити дітей, а зробити їхнє дозвілля активним, цікавим, незабутнім. Дітей треба навчити любові до своєї країни, показати, що є інша сторона відпочинку – без Інтернету, соціальних сторінок та посиденьок за комп’ютерами».

Щоб відкрити табір, волонтерам довелося провести колосальну роботу щодо залучення меценатів, підприємців, не байдужих громадян. Хтось допоміг грошима, хтось продуктами. До проведення активного та змістовного дозвілля для молоді, різноманітних майстеркласів, мовних шкіл та бесід будуть задіяні спеціалісти, психологи, вчителі, тренери, а також священики, які погодились допомагати абсолютно безкоштовно.

Мета наметового табору «Козацький дух»: організація змістовного літнього відпочинку 60 дітей, батьки яких загинули, постраждали, або беруть участь в АТО, стабілізація їх душевного та емоційного стану, створення умов для ведення ними здорового способу життя, навчання військово-прикладним видам спорту, формування навичок самозбереження та виживання у складних умовах, екологічної культури, виховання стійких переконань щодо необхідності служіння Батьківщині та її захисту шляхом використання козацької педагогіки.

Впевнені, що усе вдасться завдяки спільній скоординованій роботі організаторів, меценатів та учасників табору, життя яких уже наповнилось позитивними емоціями та спільними мріями – з посмішкою та молитвою, з любов’ю до свої держави і народу, жити та розвиватись.

Нагадаємо, що активісти «Майстерні мрій» планують зоорганізувати три зміни дітей по чотирнадцять днів: перший заїзд – 29 червня – 12 липня; другий – 20 липня – 2 серпня; третій – 10 – 23 серпня. Вік учасників: 12-18 років.

Чекаємо всіх охочих! З нами цікаво! З нами весело!

Юлія КОРНИЛО.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews