Політичні партії

Через терни до європейських зірок

З народом на майдані Незалежності стоять і наші народні депутати від опозиції. Серед них і нардеп від виборчого округу №124 Степан КУРПІЛЬ. Ми зв`язалися з ним по телефону і попросили висловити свою позицію стосовно останніх подій, що відбуваються у Києві.

– Степане Володимировичу, минуло два тижні з того часу, як ми бачилися у Києві, скажіть, будь ласка, чим живе нині Майдан, і які наступні кроки опозиційних політиків?

– В останній тиждень, а особливо після того, як влада намагалася брутально знищити Майдан, люди, навпаки, стали ще більш згуртованими і активними. Ми стали ще стійкіші і твердо переконані у своїх поглядах і позиції. Очевидно, за цей час влада теж дещо усвідомила, наприклад, те, що з людьми не можна розмовляти кийками, силою. До народу треба прислухатися і робити висновки. Дуже не хочеться Президентові цього робити, але він змушений іти хоча б на якісь поступки. Довелося знайти винних у розгоні мирних мітингувальників в ніч 30 листопада: начальника київської міліції Валерія Коряка, заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Володимира Сівковича та голову КМДА Олександра Попова. Однак ми розуміємо, і це довели свідчення згаданих осіб, що ниточки тягнуться вгору: до міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, до секретаря РНБО Андрія Клюєва. А можливо, вказівки були ще з вищих ешелонів влади. І тепер у них – легка паніка, адже йдеться про відповідальність. За жорстоке побиття людей доведеться відповідати і "Беркуту", і міліції. Тому я б назвав це першою перемогою Майдану. Друга перемога – це застереження Януковичу, щоб він 17 грудня не підписав договорів, які б могли стосуватися вступу України до Митного союзу. Дуже сподіваюся на те, що цього не станеться. Останнім часом Європейський союз дав чіткий сигнал Україні, що підтримує український народ і не розуміє української влади. Свою підтримку мирним мітингам в Україні висловлюють політики США і Європи. Ця підтримка не лише моральна, а й, направду, дієва. Ось, наприклад, тільки надійшла інформація, що проект резолюції щодо українських високопосадовців, які били мирних українців, лежить у сенаті США, як відразу знайшлися винні у цьому побитті. Переконаний, що це є суттєве застереження для української влади, яка хотіла б фізично розправитися з мітингувальниками. Дали зрозуміти владі, якщо відбудеться ще одна спроба фізичної розправи над мирними людьми, то санкції до високопосадовців будуть запроваджені. Хотів би заспокоїти "гарячі голови", які йдуть на протистояння, на загострення ситуації – давайте будемо мудрі і спокійні, бо влада тільки чекає якихось провокацій, зіткнень, щоб запровадити надзвичайний стан. Не піддаваймося на ці провокації: наша сила – у правді, у чесності нашої позиції.

– На сокальському майдані йшла мова не лише про те, щоб змінити керівників владних структур, а й саму систему влади. Яка ваша думка щодо повернення до Конституції 2004 року?

– Якщо мова йде про дочасні президентські і парламентські вибори, то треба, насамперед, повернутися до Конституції 2004 року, тобто до парламентсько-президентської системи управління державою. Ми вже побачили за тих чотири роки до чого це призвело, коли Янукович повернув собі повноваження Кучми у неконституційний спосіб, обманувши Верховну Раду. В своїх руках Янукович узурпував владу. Тепер в Україні все залежить від однієї людини. Все "під ковпаком" адміністрації президента. І це дуже небезпечний шлях, який веде до авторитаризму і диктатури. Україна завжди славилася своїми демократичними цінностями, тому нам диктаторської держави не потрібно. Наш народ дуже брутально обдурили щодо не підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Він повстав. Але насправді природа цього протесту значно глибша, бо люди обурені таким життям, яке є, тотальною корупцією у державі і несправедливістю. Неможливо вільно дихати в такій країні – і тому вони вийшли на майдан.

– Степане Володимировичу, у вівторок опозиція заблокувала роботу Верховної Ради. Що вимагають опозиційні депутати?

– Ми вимагаємо повної відставки уряду і покарання винних у побитті мирних мітингувальників. Провладна більшість мовчить, чекаючи вказівок з Банкової. Опозиція готова розблокувати Верховну Раду, щоб розглянути держбюджет на 2014 рік. Нехай провладна більшість і несе за нього відповідальність.

– Ви, звичайно, на Майдані зустрічаєтесь з сокальчанами, який у них настрій?

– Настрій у всіх хороший, вірять у перемогу, хотіли б, щоб до них приєдналося більше депутатів місцевих рад Сокальщини. На жаль, намет, де перебуває штаб сокальчан, трохи підгорів, знищився. Тому я вже купив для них військовий намет, де люди зможуть зігрітися, покласти свої речі, переночувати. Тут є моя громадська приймальня.

Сокальчани, підтримуйте своїх краян, коли нас буде більше – ми переможемо, бо готові стояти до перемоги.

– Дякую за розмову.

Розмову вів Василь СОРОЧУК.

На знімках: жителі Сокальщини на Майдані у Києві.

Голос Сокальщини на GoogleNews