Політичні партії

Дозвіл торгувати землею – оголошення війни всій нації!

Заява фракції ВО "Свобода" у Львівській обласній раді

Верховна Рада України планує ухвалити так звану земельну реформу, авторами якої є Кабінет Міністрів України та окремі народні депутати.
Обласні державні адміністрації протягом тривалого часу "роз’яснюють" громадам про невидані щедроти від запровадження вільного ринку землі сільськогосподарського призначення. Фактично селянам нав’язують думку про те, що незалежно від їхньої волі ринок вільного продажу земель, у тому числі місцевим олігархам та іноземним латифундистам, запровадять найближчим часом. Правляча політична сила хоче залізти в кишеню до кожного українця, зламати його спротив і тим самим догодити своїм іноземним господарям.

Народ боїться земельної реформи у виконанні теперішньої влади, бо пам’ятає приватизацію в промисловій галузі, коли кожен громадянин отримав свій приватизаційний сертифікат, але самі об’єкти опинились у власності тих, кого тепер називають олігархами.

Народ пам’ятає також і приватизацію в агропромисловому комплексі, коли колгоспники теж отримали сертифікати на частку в майні реформованих колгоспів, а саме майно щезло. Схема приватизації української землі, яку хоче реалізувати влада, як дві краплі води схожа на злочинну приватизацію об’єктів у промисловій та аграрній галузях.

Категорично відкидаємо побрехеньки про те, що торгівля землею  це, начебто, єдиний спосіб відродити сільськогосподарське виробництво та зробити його рентабельним. Уже цього року в Україні чи не половину списку скоробагатьків становлять аграрні барони та латифундисти. Парадоксально, але саме тоді, коли в Україні з’явилися пташині, олійні, яйцеві та зернові мільярдери, українці відчули гостру нестачу та недоступність елементарних продуктів  гречки, хліба, якісного молока та м’яса. Українці за крок від голоду, хоча живуть на землі, яка приносить мільярдні статки її незаконним власникам.

Фракція Всеукраїнського об’єднання "Свобода" у Львівський обласній раді послідовно виступає за заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення. Ми ініціювали проведення в обласній раді громадського обговорення з питань земельної реформи і результати цих слухань засвідчили, що соціальні та економічні наслідки земельної реформи сприймаються з недовірою та викликають супротив сільського населення Львівщини.

Інтенсивна підготовка до скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення відбувається в умовах, коли сільське господарство перебуває у стані глибокої економічної кризи, наслідком якої є низька продовольча безпека держави та різке зростання цін на сільськогосподарську продукцію і сировину в Україні, а значна частина сільського населення не може самостійно обробляти землю, отриману внаслідок паювання.

Дозвіл торгувати землею  це оголошення війни всій нації. Ухвалення Закону України "Про ринок земель" залишить основну частину сільського населення без власності на землю, можливості працювати на землі та жити в селі.

"Тушкована" Верховна Рада України, в якій все побудовано на зраді, не має жодного права ухвалювати такі важливі для України рішення.

Фракція "Свободи" у Львівській обласній раді вимагає від Верховної Ради України негайно зняти з розгляду усі законопроекти про ринок земель, а також створити умови для якнайшвидшого проведення всеукраїнського референдуму з ухвалення Закону України "Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення", проект якого розроблений Всеукраїнським об’єднанням "Свобода".

Проект закону, зокрема, передбачає:

Стаття 1.

Торгівля землею сільськогосподарського призначення в Україні заборонена, крім випадків, передбачених статтею 3 цього Закону.

Стаття 2.

Громадяни України можуть мати у власності землю сільськогосподарського призначення, набуту ними законним способом під час розпаювання, а також отриману в спадщину за законом.

Стаття 3.

Продаж землі сільськогосподарського призначення можливий тільки державі Україна в особі спеціально уповноваженого державного органу в порядку і на умовах, визначених спеціальним Законом України.

Стаття 4.

Цей Закон набуває чинності з дня оголошення результатів всеукраїнського референдуму. Верховній Раді України, Президенту України, Кабінету Міністрів України привести Закони України та інші нормативноправові акти у відповідність до цього Закону протягом 3 місяців з дня набуття чинності цього Закону.   

Голос Сокальщини на GoogleNews