Політичні партії

Перемога за тими, хто подолав страх

Завершились вибори народних депутатів до Верховної Ради України. Попереду спікіріада, парламентські баталії і прийняття законів. І надія народу, що парламентарі будуть працювати для людей і на людей. Дійсно, надія вмирає останньою.

Результати виборів на Львівщині підтвердили  розвиток громадянського суспільства не зупинити, люди в більшості подолали страх, обирали за переконаннями та ідеями, і підтвердили підтримку тих сил, на які покладають надію і мрію про майбутнє. За омріяне майбутнє ще доведеться боротись, але перемога буде за тими, хто подолав страх. 
 
Досвід країн західної демократії засвідчує тільки за умов оптимальної децентралізації і демократизації суспільства, самостійності місцевого самоврядування і розвиненого громадянського суспільства, створення дієвих гарантій реалізації прав і свобод людини можливе покращення соціальноекономічного розвитку територіальних громад, добробуту громадян. І важливою є довіра до влади.
 
В ході виборів до Верховної Ради України в Сокальському районі перемогу здобули ВО "Батьківщина", ВО "Свобода" та партія "Удар". Їх підтримала більшість жителів району. Звичайно, є і ті, хто віддав перевагу Партії регіонів, Комуністичній партії та іншим. Це право громадян. Але ця підтримка складає низький відсоток.
 
Люди визначились, кому нині довіряють найбільше. За законами демократичного розвитку випливає, що владу, в тому числі і виконавчу, повинні представляти сили, які мають найбільшу підтримку у людей. Але не так є в Україні, цього не хочуть Президент і його представники на місцях. "Нав'язують" свої кадри, які викликають у людей несприйняття, що маємо на Львівщині. Узурпація влади зростає. Вибори підтвердили, що в нас люди зневірені в представниках влади від Партії регіонів і Президента. Однак ця "компанія" не хоче міняти стилю і методів роботи, повернутися обличчям до людей, а вперто і ще знахабніліше продовжує втілювати свої антинародні плани. Нашвидкуруч, за помахом руки приймаються закони. В результаті матимемо ще більшу недовіру до влади, а агонія влади зростатиме. Для того, щоб не допустити тоталітаризму (в нашому випадку "авторитаризму сім'ї"), зберегти демократію, ми, громадяни, місцеве самоврядування, зобов'язані єднатися і стати єдиним джерелом влади всіх рівнів, як це записано в 5 статті Конституції України. Вимагати цього від представників народу всіх рівнів представницької влади. Адже представницькі органи влади  це основа демократії. В сьогоднішній ситуації саме тому центр ваги має бути зміщений на місцеве самоврядування. І важливо пам'ятати, що це не дається саме собою, владу необхідно виборювати, брати на себе ініціативу і відповідати за дії. Тільки через розвиток громадянського суспільства, зростання організованості територіальних громад, розширення впливу місцевого самоврядування ми зможемо зберегти демократичні процеси в Україні і бути відповідальними за майбутнє. Не маємо права мовчати, маємо діяти і зобов'язані позбутися страху.
 
Як оцінити склад новообраної Верховної Ради? Він сьогодні більш реально відображає волю людей і настрої суспільства, незважаючи на те, що вибори ще були недостатньо демократичними, прозорими та чесними. Але знову ж таки, ці процеси залежать від нас самих. Наскільки ми цього хочемо, вимагаємо і в який спосіб діємо. Дозволивши вибори за мажоритарною системою, опозиція з самого початку запрограмувала себе на поразку. В іншому випадку за опозицією вже сьогодні була б перемога і можливість будувати демократичну парламентсько-президентську державу європейського типу. Однак, як часто стається, маємо те, що маємо… Опозиція у Верховній Раді не зможе впливати на розвиток ситуації в країні. Щоб мати реальний вплив  необхідно мати більшість, а її в опозиції немає. Рушієм розвитку демократичного суспільства є політична конкуренція. Дуже важливо, що до Верховної Ради пройшли представники ВО "Свобода". Це новий імпульс, своєрідний підхід до розвитку державних процесів. Представники Комуністичної партії  це ностальгія за минулим. Хто як не ставиться до цих сил, вони відображають зріз нашого суспільства. І це поки що демократія… 
 
Український народ  мудрий народ. І з цієї складної ситуації ми знайдемо цивілізований вихід. Він у розбудові громадянського суспільства, формуванні повного народовладдя через місцеве самоврядування, дотриманні законів всіма громадянами, незалежно від їх стану, об'єднанні у захисті своїх прав, свобод і демократичних досягнень. Подолавши страх, ми неодмінно переможемо!
 
Володимир ЧУБ, заступник голови Сокальської районної ради, фракція "За зміни".

Голос Сокальщини на GoogleNews