Політичні партії

Сокальчани обирали своє майбутнє

Коли у полудневу пору завітала до кількох виборчих дільниць Сокаля, то всюди голови виборчих комісій акцентували на тому, що на 12 годину проголосувала четверта частина виборців. Вже з восьмої години біля дверей виборчих дільниць стояли люди.

Роботу на виборчій дільниці №461248, що у приміщенні Сокальської ЗШ №2, ми розпочали о 7 год. 15 хв.,  розповідає голова комісії Ольга Реукова.  Всі змовили молитву "Отче наш", щоб Господь благословив нашу роботу і щоб в нашій державі був мир і спокій, заспівали гімн України. Цьогоріч у комісіях не вистачає членів, працюють лише дванадцять і серед них багато таких, хто вперше виконують цю роботу. Але досвідчені колеги допомагають їм. Я вже вдруге очолюю виборчу комісію. Колектив у нас зібрався дружний, і атмосфера  доброзичлива. Виборці дуже активні. У попередні роки люди приходили переважно після Служби Божої у церках, а нині вже з восьмої години  черга. Але ніхто не нарікав. Є певні непорозуміння зі списками, але намагаємось їх якнайшвидше вирішувати, радимо, куди звернутися. Маємо спостерігачів від кандидатів у Президенти Петра Порошенка, Юлії Тимошенко, Анатолія Гриценка, Василя Куйбіди. Після дванадцятої години троє членів комісії поїдуть у домівки сокальчан, хто за станом здоров`я не можуть самостійно прибути на виборчу дільницю. Нас охороняють працівники Сокальської і Бродівської міліцій.

…У залі було людно. Батьки приходили з малими дітьми. Старші чекали своєї черги, сиділи осторонь, але ніхто не скаржився. Багато людей були у вишиванках. Цікавлюся у спостерігачів, чи немає порушень?

– Є,  з усмішкою повідомляє спостерігач Марія Гринюк,  багато неповнолітніх голосують… (Це вона жартома про тих маленьких діточок, які прийшли з батьками, і потім з захопленням і радістю, на руках у тата чи мами, кидали в урну бюлетень). А ще був такий курйозний випадок. У кабінці знайшли бюлетень: людина вже зробила свій вибір, але забула кинути бюлетень в урну. Тількино члени комісії кинули за неї, як та жінка стрімголов прибігла в залу й кинулася до кабінки, і в розпачі повідомила нам, що в хвилюванні забула бюлетень кинути в урну. Ми заспокоїли її.

До кабінки прямує подружжя Вірів. Запитую у пана Ярослава, який у них настрій?

– Я  Віра,  сказав він, тож вірю у щасливе майбутнє європейської соборної України. За це й будемо з дружиною голосувати.

На наступній дільниці, у приміщенні їдальні Сокальської гімназії імені Олега Романіва, перший наплив виборців минув. Люди спокійно підходили до членів комісії, які їх чемно обслуговували. У вишитих строях прийшли Анна і Богдан Беспалови з трьома маленькими діточками. Молода сім`я очікує змін у нашій державі, хоче порядку, миру, стабільності.

Голова комісії Руслан Горбань повідомив, що на дільниці працюють шість спостерігачів, від ЗМІ  журналіст з газети "Високий замок". Тих, хто голосував вперше  вітали. До 33 людей троє членів комісії поїхали до їхніх домівок, щоб вони проголосували.

– За своє життя я голосував уже багато разів,  розповідає Роман Кійко,  думаю, що вже мають бути якісь зміни, досить жити в брехні, облудстві. Не хочемо війни, хочемо соборної Української держави. І щоб північний сусід нам не вказував, як маємо жити.

Коли прямувала центральною вулицею міста, то біля фонтану веселилися дітки, мами з візочками відпочивали на лавочках. А біля Сокальської райдержадміністрації, де розташувалась окружна виборча комісія, стояли кілька правоохоронців. Як повідомив заступник голови комісії Станіслав Дасюк, біля кабінетів, де працюють члени окружкому, працівників міліції ще більше.

На дільниці №461251, що в Народному домі Сокаля, панувала робоча атмосфера, люди підходили до членів комісії, заходили в кабінки і кидали  бюлетені в урни. Раптом почувся спів, маленький хлопчик, внук Надії Коваль, виконав гімн "Ще не вмерла Україна" і з не меншою гордістю кинув мамин і бабусин бюлетені в урну. Ще б пак, перший раз голосував! Вибирав Президента.

– Спостерігач Людмила Садловська повідомила, що атмосфера на дільниці спокійна, люди активно голосують, а інший спостерігач Богдан Костирева зауважив, що плакати, на яких інформація про кандидатів у Президенти, мали бути розміщені в алфавітному порядку. Член комісії Ярослав Піхоцький розповів, що на дільниці вже о 8 год. були міжнародні спостерігачі з Японії та США,  подивились, як голосують перші виборці, і поїхали далі. Голова комісії Віра Шушко теж підтвердила, що атмосфера на дільниці спокійна, потік людей не зменшується, нарікань нема. А до 31 мешканця вулиць Шептицького та Шашкевича члени комісії поїхали зі скриньками, щоб ті проголосували. Дев’яностотрирічна сокальчанка Стефанія Гораль з самого ранку вже чекала на членів комісії, і хоч старенька недужа, але не хотіла лягати в ліжко. "Я мушу проголосувати добре, твердила вона,  щоб добре було нашій Україні, її людям".

А на дільниці в Сокальській школіінтернаті, де головою комісії Руслана Лакіш, були особливі виборці  з Донеччини.

– Подружжя Віктор та Світлана Сторчики приїхали до знайомих з маленького шахтарського містечка Родинське, що біля Красноармійська, як біженці,  розповіла Руслана Лакіш.  А історія ось така. Їхня дочка і дочка сокальчан, у яких вони зараз проживають, працюють на заробітках в Іспанії. І коли Віктор і Світлана Сторчики розповіли, що у них вдома робиться: стріляють, переслідують тих, хто не підтримує сепаратистів і так звану Донецьку республіку, то її товаришка, родом з Сокаля, запропонувала поїхати до своїх батьків. Спочатку донеччани трохи переживали, бо ж їдуть до бандерівців, але коли побачили ставлення сокальчан до них і те, що, звертаючись до перехожих російською мовою, отримують від них щиру допомогу, то страх минув. Вони побачили підтримку членів комісії, доброзичливість сокальчан. І, звичайно, розчулила гостинність господарів, у чийому помешканні нині живуть у Сокалі, бо ті намагаються знайти роботу для їх внука. Під час голосування пані Світлана навіть сплакнула, була така зворушена ставленням сокальчан до них. Донеччани були шоковані тією брехнею, яку чули про нас з екранів телевізорів, співставляючи з тим, що побачили насправді.

Минули ще одні вибори, дострокові вибори Президента України. Дай Боже, щоб ті надії і сподівання людей врешті справдилися.

***

На виборчій дільниці № 461246, яка розмістилась у вестибюлі Сокальського професійного ліцею, в обідню пору було велелюдно, оскільки багато сокальчан вирішили проголосувати після Служби Божої.

Сім'ями, з друзями чи одноосібно вони заходили сюди, аби здійснити волевиявлення і віддати голос за свого кандидата на посаду Президента. Серед виборців виділялися хлопці та дівчата, які голосували вперше. Дехто з них прийшов у вишиванках. В українських строях були Ярослав і Леся Олійники, бо вважають, що вишиванка  оберіг, який наші предки носили і у будні, і в свята. А сьогодні доленосний для України день  вибираємо свого Президента.

– Я щонеділі ходжу до церкви в вишиванці, прийшов у ній і на вибори, бо це свято волевиявлення народу,  каже Орест Ворона.  Прийшов сюди з надією на завтрашній день, бо вибори  це шанс щось змінити на краще. Адже в цей день визначається майбутнє України на наступні п'ять років. Вибрав того кандидата, який, на мою думку, найдостойніший.

Про роботу виборчої комісії розповіла її голова Олена Назарова:

– На третю годину дня з 2241 виборця проголосували 801 особа. Кількість виборців проти минулого року збільшилася на 20 громадян. Члени виборчої комісії працювали злагоджено, кожен ретельно виконував свої обов'язки. Хоча в цьому році склад виборчої комісії зменшився на половину: з 26 до 13. Це ускладнило роботу. Спостерігачі доброзичливі, не прискіпуються, бо є різні непорозуміння. На нашій виборчій дільниці завжди хороша явка  це 7080 відсотків. Сподіваємося на таку й нині.

63 громадян попередньо написали заяви з проханням проголосувати вдома, бо не можуть прийти на дільницю за станом здоров'я чи через поважний вік. І до них пішли з переносною виборчою скринькою члени дільничної виборчої комісії. Найстаршими виборцями на дільниці є Юстина Павлівна Федина, 1916 року народження, й Ганна Михайлівна Процюк, 1919 року народження, які проживають по вулиці Шевченка.

У голови комісії Олени Назарової чималий досвід роботи, бо бере участь у восьмих виборах, з них  на п'ятьох очолювала виборчу комісію.

Володимир Мельничук вважає, що ці вибори для України доленосні: робимо вибір чи йти у Європу, чи залишити все так як є. Нині в країні не та ситуація, щоб чекати поки відбудеться другий тур виборів, треба все вирішити в першому. Нам потрібний легітимний президент. Тоді зупинимо безладдя й війну.

Чого ж чекають сокальці від цих виборів?  запитала у виборців, які вже проголосували.

Галина Штикало зазначила, що "ці вибори дуже важливі, бо зараз бурхливий період в житті нашої держави. І від кожного з нас залежить її майбутнє… Нам потрібно вибрати президента, який був би спроможний допомогти народу, бо на сході йде війна, об'єднати державу, щоб нарешті в ній запанували мир і злагода. Дай Боже, щоб Україна була єдина. І Бог з нами”.

А ось Юлія Борис зауважила, що кожен з нас йшов на вибори з надією, що от цього разу прийдуть розумні та фахові люди, які зроблять щось добре для держави. Таким, на її думку, є Петро Порошенко. Нині дуже відповідальний день для України, ми вибираємо своє майбутнє, майбутнє своїх дітей та внуків. Тож, як Бог благословить нас, так і буде, матимемо тих керманичів, яких варті…

О 20.00 годині ця виборча дільниця зачинилася: з 2241 особи, внесеної до списку виборців, проголосували 1633, з них 1118 віддали свій голос за Петра Порошенка.

Оксана ПРОЦЬ,  Любов ПУЗИЧ.

Фото авторів.

Голос Сокальщини на GoogleNews