Політичні партії

Степан Курпіль відстоює інтереси свої виборців

На сторінках газети «Голос з-над Бугу» народний депутат України Степан Курпіль часто висловлює думку щодо політичної ситуації в Україні, пояснює свою позицію щодо законів, які приймає Верховна Рада України, а також веде мову про справи на Сокальщині, вирішення яких потребувало і потребує нині його втручання. Отже, і цього разу народний депутат України Степан КУРПІЛЬ відповів на кілька наших запитань.

– Степане Володимировичу, Вам випала доля брати участь у двох позачергових виборах до Верховної Ради. Отже, працювали у парламенті не повні каденції раз і вдруге. Очевидно, що Вам не вдалося усього зробити для виборців…

– Такий політичний процес, що я фактично працював у парламенті лише одну повну каденцію. А у 2012 році переміг як кандидат об`єднаної опозиції.

Це, звичайно, дуже короткий період. Півтора року ми боролися з режимом Януковича. Думаю, що це велике досягнення усіх. Я не згідний з тими, які кажуть, що нічого не вдалося, нічого не зробили. Вже те, що ми побороли цей режим, це великий успіх, можливо, поки що ми цього не усвідомлюємо і не розуміємо, але з часом збагнемо. Тому що Україну розвернули обличчям до Європи, а не навпаки, як це зробив Янукович. І хоча ми пройшли важкі випробування через Майдан, через смерть багатьох патріотів, через втрату Криму, я вірю, що це тимчасово. А нині терпимо страшні випробування війною на сході України, очевидно ці випробування ми змушені пройти. Така наша доля – українці завжди дуже важко виборювали незалежність, ніхто ніколи нам її не дарував. За цих два роки я старався чесно працювати, нічим себе не зганьбив, що міг, те робив, і думаю, що маю право продовжити депутатську діяльність як депутатмажоритарник. Я з великою повагою ставлюся до усіх кандидатів, які зареєструвалися по Сокальському виборчому округу, серед них є дуже багато достойних людей. Тому сподіваюся, що ця коротка передвиборча боротьба буде коректною, толерантною.

– Як на Вашу думку, чи зміниться якісно склад Верховної Ради після 26 жовтня, адже, мабуть, і тепер до парламенту пройдуть олігархи, бізнесмени, замасковані комуністи і регіонали?

– Я переконаний, що цей парламент буде іншим. У нинішньому – домінували регіонали, комуністи і їх посібники. Вони мали більшість. Зараз, також будуть так звані пострегіонали чи посткомуністи, але їх буде значно менше. Більшість становитимуть цілком проукраїнські парламентарі, ті, які обстоюють українські цінності та європейський напрямок. І вони стоятимуть за незалежність України, а не продаватимуть національні інтереси.

– Яка Ваша мотивація того, що не голосували за закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» та стосовно відтермінування Угоди з ЄС щодо Зони вільної торгівлі з Євросоюзом…

– Я не голосував за ці закони, бо вони приймалися, як на мене, не так як треба. Можна дискутувати про те корисні вони чи шкідливі, але перед цим би мала відбутися серйозна дискусія і не тільки в парламенті, а й у суспільстві. А приймаються ці закони чомусь на закритому засіданні, коли невідомо хто як голосує. Вважаю неправильною оцю практику закритих засідань Верховної Ради. Її треба скасувати. Тому що жодних державних секретів на них не виголошуються. Не потрібна була ця вистава і вдаватись до того, що ми якісь секрети розголошуємо. На цьому засіданні йшла мова про незадовільний стан нашої армії. А хіба ми не знаємо, у якому вона є стані? Хіба не знаємо, що була зруйнована, і нині тільки починає формуватися?

Чи не знаємо про корупцію в армії і продажність командирів. Це відомо всім. Люди в цьому добре орієнтуються. А от чому необхідні такі закони, чому ми ідемо таким шляхом – треба було суспільству пояснити. Бо вважаю, що Україна піддалася на вмовляння Європейського Союзу, а на нього натиснула Росія, щоб хоча б тимчасово віддати частину території Донбасу в управлянні бойовиками. А це означає, що ми створюємо таке собі Придністров`я. Не думаю, що це правильний шлях. Не засуджую тих, які голосували за цей закон, готовий вислухати аргументи Президента Порошенка. Очевидно, що у чомусь він має рацію, але такі доленосні закони не можна приймати у такий спосіб.

– Скажіть будь ласка, що думаєте стосовно Мінської угоди про перемир`я, яку вже двічі, але, як бачимо це перемир`я не впливає на бандитів, і далі вбивають наших солдатів, і його пункти виконує лише Українська армія і добровольчі загони…

– Перемир`я і відкладення торгової частини Угоди з Євросоюзом, це все є наслідок тиску Росії і Заходу. Захід не хоче війни, не хоче, щоб Україна з Росією воювала, розуміє її наслідки. І це також розуміє керівництво нашої держави. Але у будьякому випадку ми не повинні поступатися нашими національними інтересами. Маємо пам`ятати застереження Президента Грузії Саакашвілі, котрий підкреслював, що завжди після кожного перемир`я з Росією, Грузія втрачала частину своєї території. Я зрозумів, що Путін залякав Європу і керівників Української держави, бо російська армія сильніша, нам воювати з нею дуже важко. Цей час перемир`я треба використати для зміцнення армії, для закупівлі озброєння, яке необхідне. Будемо сподіватися, що нашому Президенту вдасться перехитрити Путіна.

– Степане Володимировичу, Ви багато займалися питанням відкриття Митного переходу в Угринові, а також сприяли ремонту дороги Р15. Вже врешті розпочали її ремонт, але кажуть, що замість шести кілометрів, можливо, відремонтують лише два…

– Ви знаєте, я неодноразово оббивав пороги урядових кабінетів тоді, коли треба було пришвидшити введення у дію міжнародного митного пункту пропуску в Угринові, а також на початку 2013 року, коли уряд Азарова намагався закрити три червоноградські, і три волинські шахти, треба було зупинити цей процес ліквідації шахт. Били на сполох профспілки шахтарів. Тоді я звертався до Януковича, і до уряду, пояснюючи, які соціальні наслідки це може мати. І спільними зусиллями нам вдалося це зупинити. Вважаю таку практику нормальною, коли депутат оббиває пороги, відстоюючи інтереси своїх виборців.

З дорогою Р15 справа така. Ще восени 2013 року я домовився з тодішнім головою Львівської ОДА про те, що дорогу ремонтуватимуть. Мабуть, хтось пригадає, як у Народному домі м. Черовоноград заступник голови ОДА Василенко, пообіцяв, що дорога буде зроблена. І справді, десь через тиждень почали її робити. Але змінилося керівництво і робота припинилася. Після Майдану почали добиватися, щоб провели тендер. Кожен крок давався з боєм. Зараз держава також не має грошей. Ми домовились, що наразі дорожники будуть робити без коштів. Я що зможу, то забезпечу через казначейство. Насамперед, повернення коштів, які фірма не отримала ще за роботу у 2012 році. Тому треба з розумінням ставитися до труднощів. Бо такі жахливі дороги не лише на Сокальщині, а й у всій Україні. Але попри це, робитиму все можливе, щоб дорогу Р15 врешті зробити. Також працюю над тим, щоб вона мала статус міжнародної. Це нелегко, але процес триває, я звернувся до Кабміну, зараз вони вивчають це питання. Але не все так відразу. Не хочу обіцяти, але працюватиму над тим, щоб ця дорога була повністю заасфальтована.

Розмову вів Василь СОРОЧУК.

Голос Сокальщини на GoogleNews