Про великі підприємства

На Львівщині відбувся навчальний семінар-практикум щодо стану вугільної промисловості

Нещодавно в гостях на галицькій землі на запрошення Львівської територіальної організації профспілки ПВПУ побували голова Центрального комітету Укрвуглепрофспілки, народний депутат Віктор Турманов, перший заступник голови ЦК ППВПУ Валерій Мамченко та голови територіальних організацій профспілки працівників вугільної промисловості Луганської, Донецької, Волинської областей. Учасники навчального семінару-практикуму згідно з планом відвідали вугільні підприємства нашого регіону, ознайомилися з роботою профспілкових комітетів шахт, зустрілися із працівниками ДП «Львіввугілля», профспілки Львівщини, розповіли про методи роботи, відповіли на численні запитання.

На практичному занятті семінару Віктор Турманов ознайомив присутніх з ситуацією у вугільній галузі, діями керівництва профспілки, інформував про участь в регіональній конференції ІСЕМ, яка проходила в Баку. Перший заступник голови ЦК ППВПУ В. Мамченко взяв участь в обговоренні з присутніми форм і методів мотивації профспілкового членства.

Завідуючий відділом соціально-економічної і аналітичної роботи ЦК профспілки Віктор Ткач розповів про попередні підсумки переговорів по Галузевій угоді в робочій комісії і в робочій групі, про особливості оплати праці по грейдовій системі. Про покращення народного контролю за використанням роботодавцем законодавства про охорону праці доповів завідуючий відділом охорони праці, здоров’я й екології ЦК профспілки Олександр Погребняк. Цікавою була розповідь заввідділом правової та корпоративної роботи ЦК профспілки Сергія Дем’янка про репрезентативність профспілки у світлі виконання Закону «Про соціальний діалог», про захист профспілки від втручання в статутну діяльність органів державної влади. Радник голови ЦК профспілки ПВПУ Юрій Бєлуха інформував про дії Федерації профспілок України щодо захисту соціальних та матеріальних прав профспілок. Неодноразово у виступах присутніх голів територіальних організацій звучала думка про те, що гірників Заходу та Сходу об”єднують одні й ті ж невирішені проблеми, важка праця, розуміння необхідності єднання.

Для ознайомлення з ситуацією на вугільних підприємствах західного регіону, Віктор Турманов відвідав шахту «Відродження» ДП «Львіввугілля». На копальнях Львівщини профспілковий лідер не вперше. Попередні відвідини та знайомство з гірниками відбувалися на шахтах «Великомостівська» та «Степова».

Цього разу шлях пролягав у лісову зону, де розташувалася копальня. Серед соснового бору виринула охайна адміністративна будівля шахти «Відродження». Приємно вразили гостей чистота та порядок на території. Разом з В. Турмановим у гості до шахтарів завітали також технічний інспектор Дзержинської територіальної організації ППВПУ Віктор Думан та голова Ради голів профспілкових організацій вуглезбагачувальників м. Донецька Лідія Кушина.

Голова первинної профспілкової організації Володимир Пащук та члени профкому, зустрічаючи гостей, звісно, хвилювалися. Поважні гості зустрілися в диспетчерській з керівництвом шахти та профспілковим активом. Розповідь в. о. директора шахти «Відродження» Олега Солом’яного стосувалася теперішньої ситуації та майбутньої перспективи шахти, соціальнопобутового стану, охорони праці, вчасного проходження медогляду працівників, доцільності та використання держбюджетних коштів.

Розмова гостей з працівниками підприємства торкалася всіх аспектів життя гірників. 22 вересня Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» (щодо виплати заробітної плати шахтарям). Закон збільшує фінансування вугільної промисловості в цьому році на 1 млрд. 56 млн. грн., 936 млн. грн. скеровується на статтю – державна підтримка вугледобувних підприємств та часткове покриття витрат по собівартості готової товарної вугільної продукції (в основному для виплати зарплати шахтарям), і 120 млн. грн. підуть для фінансування вивозу побутового палива вуглеотримувачам закритих шахт та погашення минулорічних боргів за використану електроенергію. В. Турманов (автор законопроекту) доповів, що у цьому році шахтарі заробітну плату отримуватимуть вчасно. 10 жовтня цей закон, підписаний Президентом України, вступив у силу.

Відверта розмова йшла в нарядній вугледобувної дільниці №4 (начальник Олександр Троцько, бригадир, заслужений шахтар України Роман Боднар) щодо шляхів покращення якості вугілля, необхідності поповнення коштів на придбання якісних засобів індивідуального та колективного захисту. Шахтарі просили керівництво профспілки вугільників звернути увагу на вчасну виплату коштів на культурномасову, спортивну та оздоровчу роботи. Діалог завершився взаємним розумінням сьогоднішньої ситуації та сподіванням, що тяжка та небезпечна праця шахтаря буде гідно оцінена відповідними законами держави. Гості мали можливість також побачити адміністративні та допоміжні приміщення, баню, лампову та ін.

Під час перебування на Львівщині учасники семінару ознайомилися з можливостями лікувально оздоровчого центру «Ровесник», відвідали святині Почаївської Лаври. Цікавою та пізнавальною була поїздка у древній Львів – в музей під відкритим небом.

Любов МЕЛЬНИЧУК, (пресслужба Львівської Укрвуглепрофспілки).

Голос Сокальщини на GoogleNews