Про великі підприємства

Вугілля починається з проходки

З випередженням виробничого графіка працювали у січні-лютому прохідники ДП «Львіввугілля».

Заділ на успішну роботу ми задали ще у 2013 році. Це був час плідної праці за надзвичайно складних фінансово-економічних умов. І все ж нам вдалося 10 листопада рапортувати про дострокове виконання річного виробничого завдання, підготувати гірничими роботами 8 нових лав, а також підготувати до виймання 1 млн. 600 тис. тонн запасів вугілля при плані на 2014 рік – 1 млн. 580 тис. тонн. Це надає впевненості у подальшій стабільній роботі нашого держпідприємства.

Всі ці цифри є яскравим прикладом умілого господарювання, завдяки якому ніякі труднощі нашим працівникам не можуть перешкодити досягати значних виробничих результатів.

Ударний темп і господарський розрахунок характеризують роботу наших прохідників в перші місяці цього року. У січні планове завдання перевиконано на 378 погонних метрів. Лютий, який завершився, засвідчив, що ми працюємо з нарощуванням проходження гірничих виробок. Значна роль очисного фронту робіт належить прохідницьким бригадам і дільницям шахт «Відродження» (начальник ДПР Андрій Куц, бригадир Андрій Ахтянкін), «Великомостівська» (начальники ДПР Володимир Приходько та Микола Лінинський, бригадири Віктор Васьків та Теодор Венгель), «Межирічанська» (Михайло Питель, бригадири Сергій Клюйко, Роман Гумен, Юрій Івахів), «Лісова» (Олександр Титюк, бригадири Василь Самсін, Богдан Гайдюк, Василь Білань), «Степова» (Вадим Крась, бригадири Сергій Никитюк, Аркадій Піскунов, Тарас Курицький), «Червоноградська» (Василь Майдюк, бригадир Іван Качкусь). У цих колективах зробили наголос на дисципліну, діловитість, ініціативу передовиків, максимально використовують можливості механічної служби. І як результат: люди почали менше говорити про труднощі, а шукати можливості, щоб їх подолати. В бригадах прохідників з’явилося більше організованості, зацікавленості в результаті. І це радує. Адже в 2014 році програмою розвитку гірничих робіт передбачено проведення розкривних і підготовчих виробок в обсязі 16 255 п. м. Крім того, розроблена програма соціально-економічного розвитку шахт держпідприємства, яка передбачає придбання прохідницького обладнання для розкриття запасів по пласту «Супутник» на шахті «Межирічанська», виконання по проектах «Розкриття і підготовка південного крила пласта nв7» на «Лісовій», «Розкриття пласта nв7 «Західно-Бузький» на «Червоноградській».

Останнім часом у ДП «Львіввугілля» взято курс на застосування замість аркового анкерно-аркового кріплення. Приклад тому шахта «Степова». До речі, ця копальня ввійшла у галузевий проект щодо подальшого застосування цієї прогресивної технології. Сподіваємося, анкерно-аркове кріплення знайде «прописку» на шахтах «Межирічанська», «Відродження», «Червоноградська». Це реальна можливість зменшити витрати при проходженні та експлуатації гірничих виробок, збільшити обсяги проходки.

Все це в комплексі дасть змогу у 2014 році виконати план з проведення розкривних та підготовчих виробок, що є надійним шляхом до прибузького вугілля.

Олександр САФОНОВ,
заступник технічного директора ДП «Львіввугілля».

На фото: колектив дільниці прохідницьких робіт шахти «Лісова», начальник дільниці Олександр Титюк (в центрі).

Голос Сокальщини на GoogleNews