Про податки

Формування звітності до Пенсійного фонду по єдиному соціальному внеску

1 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». П. 4 ч. 2 статті 6 цього Закону зобов’язує платників єдиного внеску подавати звітність до територіальних органів Пенсійного фонду в строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Пенсійний фонд України 8.10. 2010 року виніс Постанову, якою затвердив Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Порядок) № 222, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01.11. 2010 №1014/18309. Цим документом встановлено строки, порядок та форму подання звіту про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до Порядку звіт до органів Пенсійного фонду подається особисто фізичною особою, страхувальником або відповідальною особою фізичної особи або страхувальника за місцем взяття на облік в органах Пенсійного фонду.

Звіт подається одним із способів: в електронній формі з використанням електронноцифрового підпису, звіт на паперових носіях при цьому не подається; на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації. Електронна форма звіту повинна відповідати звіту на паперових носіях; на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п’яти.

Звіт страхувальником повинен подаватися в повному обсязі. У разі неподання однієї із необхідних таблиць, звіт не приймається. Звіт, надісланий поштою, не вважається поданим.

Звітність до органів Пенсійного фонду за звітний період, починаючи з 1 січня 2011 року, подається: роботодавцями та фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників (додаток 4 до Порядку) не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду. Базовим звітним періодом для них є календарний місяць; фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, у тому числі тими, які обрали особливий спосіб оподаткування, особами, які забезпечують себе роботою самостійно (додаток 5 до Порядку) до 1 квітня року, наступного за звітним періодом. Базовим звіт•ним періодом для них є календарний рік; особами, які уклали договір на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного або соціального страхування (додаток 6 до Порядку) до 1 квітня року, наступного за звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний рік; особами, які здійснюють доплату до суми страхових внесків з тим, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок (додаток 6 до Порядку) протягом одного календарного місяця після здійснення доплати через установи банків.

Управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області просить звертатися за адресою: м. Сокаль, вул. Героїв УПА, 11, контактні телефони: 73085, 73072.

Наталія МИГАЛЬ, начальник відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж.

Голос Сокальщини на GoogleNews