Стислий огляд подій

На Львівщині зросла кількість загиблих внаслідок пожеж

Так, за неповних два місяці в області зареєстровано 17 випадків загибелі людей. Серед них один випадок групової загибелі. Лише протягом останнього тижня в результаті пожеж на Львівщині загинуло четверо людей. Значно помолодшав вік осіб, які загинули. З загальної кількості загиблих приблизно 50% становлять особи віком від 35 до 60 років. Найбільш поширеними причинами загибелі людей є необережне поводження з вогнем, а також при курінні, яке супроводжувалось алкогольним сп’янінням загиблих. Треба зазначити і те, що 80% загиблих – це особи малозабезпечені, безробітні, а частково без постійного місця проживання. Внаслідок пожеж найчастіше гинули пенсіонери – 8 осіб, що складає 50% від усіх загиблих. Більша кількість загиблих внаслідок пожеж людей – це чоловіки 14 осіб (80%) і 3 особи (20%) – жінки. Це співвідношення майже не міняється протягом останніх п’яти років. Зважаючи на ситуацію, котра склалася на Львівщині у сфері пожежної безпеки, Головне управління МНС України в Львівській області вкотре звертається до мешканців з проханням бути більш уважними та обережними при користуванні електричними та газовими приладами, пічним опаленням та при курінні у приміщеннях. Пам’ятайте, що використання електричних обігрівачів зумовлює велике навантаження для електромережі. Тож перш, ніж їх вмикати, перевірте справність електропроводки, щитків, розеток та штепсельних вилок приладів. Не варто користуватися саморобними електрообігрівачами, адже ймовірність настання через них пожежі є дуже високою. Перш ніж розпочати опалювання приміщення піччю – на газі, або дровах – перевірте, чи не з’явилися в ній тріщини чи щілини. Це можна зробити спаливши в печі трохи паперу та згодом оглянувши її ззовні – у місцях тріщин буде добре видно сліди кіптяви. Виявлені тріщини необхідно негайно усунути. Вчасно очищуйте печі й каміни від попелу, а димоходи від сажі. Особливу обережність потрібно виявляти власникам будинків із дерев’яним перекриттям. Перед кожним розпалюванням печі або газової колонки перевірте чи є в системі тяга. В разі її відсутності зверніться за допомогою до фахівця.

Не захаращуйте запічки домашнім шматтям, папером чи іншими речами, що можуть зайнятися. Пам’ятайте, що меблі, килими тощо мають розташовуватися на безпечній відстані від опалювальних печей. Ніколи не залишайте газові печі та електрообігрівачі включеними на ніч.

Радимо утримувати в порядку господарські споруди, підвали та горища. Не захаращуйте їх! Не зберігайте у таких місцях (особливо, якщо при їхньому будівництві використано дерев’яні конструкції) легкозаймистих речовин. Тримайте горища та підвали під замком – це вбереже Вас від непрошених гостей, необачність яких може спричинити пожежу.

Петро ГРУБЕР, інспектор Сокальського РВ ГУ МНСУ.

Голос Сокальщини на GoogleNews