Стислий огляд подій

Розвиток підприємництва у селах

Розв’язання проблем зайнятості населення у сільській місцевості – один із пріоритетних напрямів вирішення проблем безробіття на ринку праці нашого регіону, їх можливо вирішити, лише поєднавши зусилля служби зайнятості, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та роботодавців шляхом підтримки суб’єктів господарювання, які створюють нові робочі місця через надання пільг за рахунок місцевих та державного бюджетів; створення додаткових ро-бочих місць у сільській місцевості через розвиток малого підприємництва і самозайнятості, професійної освіти. Саме про це йшла мова на «круглому столі», котрий відбувся 19.09.2012 року у приміщенні Сокальського центру зайнятості. У його роботі взяли участь виконуюча обов’язки директора Сокальського центру зайнятості Світлана Коробко, головний економіст управління агропромислового розвитку сокальської районної державної адміністрації Галина Лах, голови сільських рад, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Людмила Веселова, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Ліля Шунькіна.
 
Питання зайнятості сільського населення, говорилося на «круглому столі», – сьогодні одна з важливих соціальних проблем. Ліквідація колективних господарств, використання пере-дових методів роботи в сільському господарстві, нової техніки, новітніх технологій, залучення до обробки земельних угідь хімічних препаратів – все це призвело до зменшення чисельності найманих працівників, до занепаду соціальної сфери на селі і до зростання сільського безробіття. Було зазначено, що значну роль у регулюванні зайнятості сільського населення мають відігравати сільські ради. Адже саме вони є первинною ланкою у формуванні інформаційної бази, визначенні перспектив розвитку сфери застосування праці в межах підпорядкованої їм території, потенційних об’єктів для інвестування.
 
На «круглому столі» обговорювалось питання про те, що сьогодення вимагає приділити значну увагу організації самозайнятості селян не лише в особистих підсобних господарствах, а й сприяти розвитку підприємництва на селі, про можливості створення мережі переробних підприємств малої потужності (млинів, мініпекарень, модульних м’ясо-переробних цехів, молочарень тощо). 
 
Л. Шунькіна, спеціаліст служби зайнятості, розповіла, що нині Благодійна організація «Львівська аграрна дорадча служба» на Львівщині реалізовує проект розвитку фруктово-овочевого та молочного секторів «АгроЛьвів». Вона зазначила, що цей проект – це чотирирічна програма, фінансована Данією та Канадою, яка тісно співпрацює з програмою мікрокредитування в Україні, в т. ч. надання безповоротної фінансової допомоги на придбання обладнання, необхідного для розвитку бізнесу. Основна мета проекту – допомогти господарствам (у першу чергу мікро, малим та середнім), фізичним особам-підприємцям та громадянам збільшити додану вартість продукції через більш ефективну та стабільну співпрацю з переробними підприємствами, оптовими ринками та іншими учасниками ланцюгів постачання. Було звернено увагу й на те, що представники проекту «Агро-Львів» надаватимуть консультаційні послуги та допомогу у розробці бізнеспланів підприємницької діяльності особам, котрі започатковуватимуть власну справу в сфері агробізнесу, а тим, хто вирішив розпочати підприємницьку діяльність, варто звернутися в районну службу зайнятості. Адже, звернув-шись до базового центру зайнятості з метою створення власної справи, безробітні можуть отримати одноразову матеріальну допомогу для започаткування підприємницької діяльності. Також можуть глибше пізнати свої можливості, здібності, здатність до підприємництва, пройшовши для цього тестування та отримавши консультації профконсультанта, якщо треба – і юриста. Центр зайнятості для осіб, котрі уже займаються підприємницькою діяльністю, можуть підготувати (через проходження професійного навчання) кваліфікованих працівників, надати дотації для створення додаткових робочих місць. 
 
В результаті проведення «круглого столу», його учасники вирішили приділити максимальну увагу та сприяти розвитку підприємництва у сільській місцевості, що дасть змогу значно знизити напругу на ринку праці, створенню додаткових робочих місць у сільській місцевості і працевлаштуванню на них незайнятих сільських громадян, що в свою чергу дозволить збільшити дохідну частину передовсім місцевого бюджету.
 
Людмила ВЕСЕЛОВА, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Сокальського РЦЗ.

Голос Сокальщини на GoogleNews