Новини райдержадміністрації

На Сокальщині стартував проект Фонду ООН

Проект Фонду ООН у галузі народонаселення «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» має на меті підтримати процес зміцнення національних механізмів запобігання і реагування на ґендерно зумовлене насильство. Він сприяє розширенню та вдосконаленню механізмів, що були створені в рамках діяльності UNFPA щодо запобігання та реагування на насильство протягом 2015-2017 рр. На основі цих механізмів започатковуються системні національні заходи, спрямовані на вдосконалення нормативно-правової бази, розбудовується спроможність протидіяти насильству, підвищення попиту на послуги та покращення роботи з кривдниками.

“Проект «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні» реалізується за підтримки Міністерства соціальної політики України та за фінансової підтримки уряду Великої Британії.” – про це повідомив директор Сокальського РЦСССДМ – Олександр Міщук.

Проект має три цілі:

  • Розвиток соціального та інституційного середовища, що сприятиме «нульовій толерантності» та викоріненню насильства щодо жінок в Україні;
  • Забезпечення того, що більшість осіб, які постраждали від насильства, звертаються та мають доступ до якісних послуг, що відповідають їхнім потребам;
  • Зміцнення національної відповідальності (з боку Уряду) за існуючі механізми та реагування на ґендерно зумовлене насильство для забезпечення їх сталості.

     У 2015 році Фондом ООН у галузі народонаселення спільно із партнером МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» було створено 26 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства у 5 областях України. Станом на лютий 2018 року кількість таких бригад збільшилася до 46.Вони функціонують у 10 регіонах України, а саме  – Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Київській, Вінницькій, Львівській, Херсонській, Харківській та Одеській. Мобільні бригади надають психологічні консультації і створюють «плани безпеки» з контактами відповідних центрів послуг та вживають інших заходів для забезпечення захисту осіб, що страждають від ґендерно зумовленого насильства. Згідно зі статистичними даними, понад 60% постраждалих в першу чергу звернулися саме до фахівців таких мобільних бригад.

Відповідно до меморандуму про співробітництво між УФГЗ та Сокальським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  мобільна бригада м. Сокаль базується на базі Сокальського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, за адресою: м.Сокаль, вул. Шептицького 61/2.
Директор Сокальського РЦСССДМ – Міщук Олександр Володимирович.
До територіального обслуговування мобільної бригади соціально-психологічної допомоги м.Сокаль входять населені пункти Сокальського району та м. Червоноград, включаючи Великомостівську ОТГ, де відбулись випадки насильства.

Для інформації:
Прийомний день  громадян:

у м.Сокаль, вул. Шептицького 61/2 у приміщенні Сокальського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, – вівторок, з 9.00 год. до 17.00 год.,

у м.Червоноград, вул. Миру, 5 у приміщенні Червоноградського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді – середа, з 9.00 год. до 17.00 год.

Контакти за якими можна зв’язатися з спеціалістами соціально-психологічної допомоги щоденно до 21.00 год.: 06627966457, 0639548127 .

Голос Сокальщини на GoogleNews