Новини райдержадміністрації

Внесено зміни в стратегію розвитку Сокальщини

Нещодавно на нараді в Сокаль­ській РДА розглянули та внесли зміни в Стратегію розвитку Сокаль­щини до 2015 р., яка була прийнята та затверджена ще у 2007 році. Вже минуло п'ять років, тому зміни по­трібно внести. Це питання також було ініційоване депутатами на сесії Сокальської районної ради.

Начальник управління економіки Наталія Лагода зазначила, що 27 грудня 2007 року, на виконання роз­порядження Львівської облдерж­адміністрації, депутати Сокальської районної ради затвердили Стратегію розвитку Сокальщини до 2015 року. Створена робоча група, яка скла­далася зі спеціалістів різних галузей, депутатів, – вони і писали цей доку­мент. Чинна Стратегія включає в себе такі розділи: "Населення", "Промисловість", "Сільське госпо­дарство", "Розвиток підприєм­ництва", "Зайнятість і ринок праці", "Торгівля і послуги", "Будівництво", "Транспорт і зв'язок", "Соціальний захист населення", "Освіта", "Охорона здоров'я", "Культура", "Екологія та охорона природи" і "Міжнародна співпраця".

Свою думку висловила голова райдержадміністрації Наталія Карташова, яка зауважила, що ми живемо по двох важливих документах – це "Програма соціально-економічного розвитку Со­кальщини" та "Стратегія розвитку Со­кальщини до 2015 року". Але чимало пунк­тів з останнього є нереалізованими, тому назріло питання внести у нього зміни.

Насамперед, одним із найважливіших питань для району є відкриття митного переходу Угринів-Долгобичів, яке запла­новане на ІІ півріччя 2014 року, хоча спо­чатку йшла мова про 2013-й. Н. Карташова повідомила: "Я зустрічалася щодо цього питання з головою Львівської ОДА Віктором Шемчуком і навела йому чимало аргументів для пришвидшення відкриття переходу. Дороги до пункту пропуску побудували, польська сторона звела будівлю. Причину відкриття 2014 року аргументують тим, що Євросоюз не вчасно провів тендер. Я наполягала на тому, що відкрити пункт пропуску мусимо у 2013 році. Це дасть змогу залучати інвесторів у наш район, зможемо створити нові робочі місця, буде більше наповнення бюджету. Голова ОДА спілкувався з послом Польщі в Україні і наголосив йому на важливості відкриття митного переходу в цьому році. Також Віктор Шемчук направить відповідне звернення в Адміністрацію Президента та Кабінет Міністрів України. Сокальська райдержадміністрація звернулася до народного депутата України Степана Курпіля, який працює в комітеті з питань євроінтеграції, він також клопотатиме про пришвидшення вирішення цього питання. В Стратегії має бути зазначено важливість відкриття митного переходу Угринів-Долгобичів у 2013 році для Сокальщини".

Наступне питання – створення на території Сокальського району території пріоритетного розвитку. Для цього має бути прийнятий закон або постанова Кабінету Міністрів України. Сокальська райдерж­адміністрація спільно з районною радою клопотатимуть про надання Сокальському району статусу території пріоритетного розвитку.

Далі присутні говорили про роботу шахт. Нині йдеться про закриття деяких шахт, а це, відповідно, скорочення робочих місць. Цьогорічна весняна повінь завдала найбільших збитків у Добрячині, а це певною мірою через просідання земної поверхні, внаслідок виробничої діяльності шахти №1 "Червоноградська". Головою правління ВАТ "Інститут гірничо-хімічної промисловості", академіком Іваном Зозулею було розроблено комплексний Проект екологічної реабілітації Со­кальського району. Потрібно написати клопотання, аби Сокальщині виділили кошти для проведення експертизи, а згодом і на реалізацію цього Проекту. Тому за підсумками наради буде звернення в облдержадміністрацію щодо включення Сокальщини в Програму екологічної реабілітації.

Для того, щоб Сокальський район розвивався, маємо приваблювати інвесторів. Тому управління економіки спільно з головним архітектором району Мирославою Баралус зібрали інформацію по кожній сільській раді, де і яке є незавершене будівництво, щоб знати, які інвестиційно привабливі об'єкти є в районі. На об'єкти незавершеного будівництва, земельні ділянки потрібно шукати інвес­торів, це дасть змогу створити нові робочі місця і будуть додаткові надхо­дження в бюджет.

Сокальський район – один із най­більших у Львівській області, значну частину території займають ліси, це понад 35 тисяч гектарів. Фактично в лісах на території району господарюють всі, тільки не громада. Є чотири суб'єкти господа­рювання, до яких належать ліси Сокаль­щини, це – Жовківське, Рава-Руське, Радехівське лісництва та ДП "Галсільліс". З клопотанням про створення у Сокаль­ському районі лісового господарства голова РДА звернулася в облдержадміністрацію, в управління лісового господарства у Львівській області, заручившись підтримкою щодо цього питання. Але важливо буде отримати всі необхідні погодження у Міністерстві аграрної політики та про­мисловості. Тому, якщо буде позитивна відповідь з управління лісового госпо­дарства, райдержадміністрація спільно з районною радою клопотатимуть у Міністра аграрної політики та промисловості Миколи Присяжнюка про створення лісового господарства у Сокальському районі.

Далі свої думки стосовно внесення змін до Стратегії розвитку Сокальщини ви­словили голова районної ради Ігор Дацюк, його заступник Володимир Чуб, депутати районної ради Петро Пилипчук та Олег Кожушко, начальник відділу з питань освіти, сім'ї та молоді Роман Монастирський, головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед, директор ДП "Галсільліс" Микола Дем'янович, головний архітектор району Мирослава Баралус, в. о. начальника відділу з питань культури, охорони куль­турної спадщини, туризму та релігії Миро­слава Михайлюк, директор з економіки та фінансів ДП "Львів­вугілля" Олександр Горовий. Присутні вирішили внести ще зміни, які передбачають будівництво об'їзних доріг сіл Заболоття та Нісмичі.

Ольга ДИЛИН,

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews