З сесії райради

Чергова сесія Сокальської районної ради відбулася оперативно, але голосування проходило неодностайно

На початку роботи сесії голова районної ради Ігор Дацюк та заступник голови районної ради Володимир Чуб привітали ювілярів й іменників. Ними, від початку минулої сесії, були: Любов Віра, Тарас Стародуб, Ірина Юнко, Лариса Фарин, Володимир Фіяла, Віктор Лащук, Анатолій Василишин, Василь Бойко, Микола Пасько, Богдан Петрашкевич, Ірина Здерка, Мирон Вітик, Богдан Орищин, Юрій Семенчук, Олександр Тимчук, Володимир Ковалько. Керівники побажали їм міцного здоров’я, успіхів та всіх життєвих благ.

Голова фракції «Батьківщина» Олег Кожушко повідомив, що 15 травня прийнято  Декларацію Парламентської Асамблеї України і Республіки Польща, в якій, зокрема, йдеться про стратегічний об’єкт – відкриття міжнародного митного переходу «Угринів-Долгобичів». До цього чимало зусиль доклав і народний депутат, член Парламентської Асамблеї Степан Курпіль. Декларацію зачитав депутат Євген Матвіїв.

Голова районної ради Ігор Дацюк вніс пропозицію щодо порядку денного – питання «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2012 рік», доопрацювати, сесію не закривати і перенести на наступний тиждень. Рішення прийнято позитивне.
Депутат Тарас Стародуб запропонував створити тимчасову контрольну комісію з проведення перевірки звернень громадян щодо стану транспортного обслуговування населення в Сокальському районі. Депутати також підтримали цю пропозицію.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Світлана Ксьонжик доповіла про виконання районного бюджету Сокальського району за перший квартал цього року.

До загального фонду місцевих бюджетів Сокальського району за І квартал 2012 року надійшло 20548,3 тис. грн. податків і зборів. Це на 2340,4 тис. грн. більше порівняно з відповідним періодом минулого року і становить 102% уточнених планових призначень на три місяці.
Виконання дохідної частини бюджету забезпечено 33 місцевими радами та районним бюджетом.

До загального фонду районного бюджету за звітний період надійшло 12555,2 тис. грн. податків і зборів. Це становить 103,7% уточнених планових призначень на три місяці та більше надходжень відповідного періоду 2011 року на 1222,8 тис. грн.

У районному бюджеті заплановано 7 видів податків та зборів, виконання планових призначень за три місяці забезпечено по чотирьох.
За звітний період більшість уточнених планових призначень склали надходження реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осібпідприємців, частини прибутку підприємств, що належать до комунальної власності, плати за оренду майна, інших надходжень.

За три місяці до районного бюджету надійшло 11,1 тис. грн. орендної плати за оренду цілісних майнових комплексів та іншого нерухомого майна, що становить 141,8% планових призначень і більше надходжень відповідного періоду минулого року на 2,6 тис. грн. Загальна площа, яка здається в оренду бюджетними установами складає 1032,8 м. кв.

Начальник фінансового управління РДА відповіла на запитання депутатів Олега Кожушка та Тараса Личка. Інформацію, викладену в доповіді, депутати взяли до відома. Народні обранці проголосували й за наступне питання – «Про затвердження розпоряджень голови Сокальської райдержадміністрації», яке доповіла начальник фінансового управління РДА Світлана Ксьонжик. Затверджено шість розпоряджень голови РДА (№№86, 122, 127, 133, 162, 185).

Перший заступник голови РДА Володимир Катерина доповів питання «Про затвердження загальнорайонних програм»: – створення Сокальського місцевого резерву матеріально-технічних ресурсів на 2012-2015 роки; – поліпшення сервісу обслуговування платників податків в Сокальському районі на 2012 рік; – профілактики злочинності серед неповнолітніх в Сокальському районі на 2012 рік. Щодо першої, метою якої є вжиття ефективних заходів захисту населення і територій від аварій, паводків, пожеж, мінімізації можливих збитків, пропозиції та зауваження вносили депутати Тарас Личко, Олег Кожушко, Василь Панченко, Тарас Стародуб, Ігор Хом’як, Михайло Веклин, Володимир Чуб, Василь Смолинець, Роман Запісоцький, Роман Монастирський. Тут найбільше йшла дискусія щодо виділення паливомастильних матеріалів. Тому з поправками її прийнято.

Депутати не мали зауважень до Програми поліпшення  сервісу обслуговування платників податків в Сокальському районі на 2012 рік, яка передбачає застосування сучасних технологій, які дозволять підняти на якісно вищий рівень взаємовідносини з платниками податків та надання їм адміністративних послуг, зокрема, отримання довідок, дозвільних документів, податкових консультацій, проведення звірок нарахованих та сплачених сум податків і зборів та ін. Роз’яснення надав також начальник Державної податкової інспекції у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби Андрій Турколяк.

Метою Програми профілактики злочинності серед неповнолітніх в Сокальському районі на 2012 рік, зокрема, є сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам, відділу освіти, службі у справах дітей у запобіганні та припиненні правопорушень і злочинів серед неповнолітніх, забезпечення громадського порядку… Адже порівняльний аналіз свідчить, що впродовж останніх років на території району спостерігається тенденція до збільшення правопорушень та злочинів серед молоді. Торік неповнолітні скоїли 25 злочинів, а за перший квартал цього року – сім. Зросла злочинність серед неповнолітніх у селах Бутини, Двірці, Гута, Острів. Проблемним залишається питання щодо розташування торгових закладів, що реалізують алкогольні та тютюнові вироби безпосередньо поряд зі школами. Начальник Сокальського РВ ГУ МВС України у Львівській області Володимир Спічак відповів на запитання. Програму прийняли з поправками, які вніс депутат Роман Монастирський.

Начальник відділу освіти РДА, депутат Роман Монастирський виступив з питання «Про затвердження Програми розвитку дошкільної освіти Сокальського району на період 2012-2017 рр.». Її мета – реалізація державної політики в галузі дошкільної освіти, забезпечення доступності дошкільної освіти, ранньої реабілітації та охорони здоров’я, якісної підготовки дітей дошкільного віку до школи. Станом на кінець 2011 року у районі діє 52 дошкільних навчальних заклади (38 ДНЗ і 14 НВК «ЗШ – дитячий садок»). 43 установи розташовані в селах, 9 – у містах. У дитячих навчальних закладах району функціонує 113 груп. Списковий склад вихованців ДНЗ на 1 січня цього року становить 2508 дітей (у 2010ому було 2285). На сьогодні майже двісті дітей в черзі на зарахування до дитячих садків, особливо у смт. Жвирка, м. Великі Мости, с. Волсвин, де необхідно відкривати додаткові дошкільні групи. Виникає потреба перенесення Великомостівського центру дитячої творчості, який орендує приміщення у ДНЗ. Проблема щодо охоплення дітей дошкільною освітою залишається актуальною у селах Сілець, Бутини, Межиріччя, Себечів, Муроване, Стремінь, Борове, Перемисловичі, Пристань, Діброва, Тудорковичі, Суховоля – потрібні великі фінансові витрати для будівництва або проведення капітальних ремонтів існуючих споруд, для реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів в НВК «Школа – дитячий садок».

Запитували виступаючого депутати Євген Матвіїв, Катерина Захаревич, Василь Панченко, Василь Смолинець, Олег Кожушко. Роман Монастирський підкреслив, що Опільський навчально-виховний комплекс – це пусковий об’єкт навіть у цьому році. Голова РДА Микола Мисак наголосив, що фінансування спорудження Сілецької дошкільної установи взяла на свої плечі громада (сільський бюджет), яка вклала два мільйони гривень. Але потрібно домогтися виділення коштів з обласного та державного бюджетів. Це питання також на контролі у голови ОДА. Щодо Пристанської школи, то також потрібні кошти з обласного бюджету, треба, щоб у цьому плані попрацювали й обласні депутати.

Cвоє бачення Програми виклав голова комісії з питань освіти, культури, туризму та духовного розвитку Володимир Рехліцький. Він підкреслив, що вона актуальна і вкрай необхідна, добре, що мережа дошкільних закладів, завдяки далекоглядності керівників району та відділу освіти, у нас збережена, є динаміка до їх розширення.

– Набагато гірше становище у деяких найбільших селах району, де взагалі немає дитячо-навчальних закладів, – сказав В. Рехліцький. – Зосереджу Вашу увагу на Бутинській сільській раді, де діти неохоплені дошкільною освітою, ДНЗ не працює. У свій час будівля до 1996 року зразкового дитячого садочка не була передана на баланс сільської ради, майно роздане у рахунок паїв членам селянської спілки. Лише у 2006ому будівлю (із зруйнованими підлогою, системою опалення, водопостачання, каналізацією) передали на баланс сільради. До 1996 р. дитячий садок відвідували дошкільнята сіл Бутини та Пристань. Громада до цього часу проявляла пасивність, але, на мою думку, на це було ряд причин: демографічна ситуація, відсутність робочих місць (безробіття). Жили надією і обіцянками, що з року в рік запрацює новобудова – Пристанський НВК «Школа-сад» з двома групами на 50 дітей, а малюків з Бутин довозитимуть у садочок автобусом «Школярик». Бачимо, що і цьогоріч довгобуд не запрацює. Не один із голів ОДА був на цьому об’єкті, обіцяв наступного року відкрити навчальний комплекс, але, як кажуть, віз і нині там. Саме збільшення народжуваності (20132014 н. р. у перший клас піде 32 дитини, через рік – 29, через два – уже 35), згасання надії на швидке відкриття новобудови – послужили причиною активізації роботи над будівлею садочка в Бутинах збоку громади, але приміщення потребує капітального ремонту та реконструкції. Громада не в силі запустити цей об’єкт, адже сільська рада дотаційна, тому потрібна фінансова допомога і районної влади. Сподіваюсь, що ця Програма стовідсотково прискорить вирішення питання дошкільної освіти дітей п’ятирічного віку.

У підсумку, депутати підтримали Програму розвитку дошкільної освіти Сокальського району на період 2012-2017 рр.

Під час розгляду питання «Про внесення змін до рішення Сокальської районної ради» від 11 січня 2012 року №24 виникла дискусія. Запитували першого заступника голови РДА В. Катерину депутати Роман Монастирський, Олег Кожушко, Сергій Костюк, Михайло Веклин, Василь Козира, Тарас Стародуб. Інформацію також надала державний адміністратор дозвільного центру Ірина Руденко. Суть у тому, що на оформлення документів дозвільного характеру, підключення до автоматизованої системи ведення реєстру документів, забезпечення ключем (електронний цифровий підпис), надання послуг технічної підтримки та забезпечення безперевного зв"язку з автоматизованою інформаційною системою, ведення реєстру документів дозвільного характеру потрібно майже дев"ять тисяч гривень. Депутати наполягали, що відповідну програму можна закупити й за менші кошти, тому не підтримали це рішення.

Зате вони проголосували за наступне – «Про внесення змін до рішення Сокальської районної ради від 10 січня 2012 року №182», яке стосується надання одноразової допомоги громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, а також членам родин військовослужбовців, котрі загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку в Республіці Афганістан. Як заявив В. Катерина, на комісіях жодного зауваження не виникало. Щодо внесення змін у Програму розвитку насінництва розповів начальник управління агропромислового розвитку РДА Ігор Шайнога.

Голова районної ради Ігор Дацюк запропонував питання «Про стан пасажирських перевезень та якість надання даних послуг на території Сокальського району» зняти з порядку денного, натомість створити тимчасову контрольну комісію з проведення перевірки звернень громадян щодо стану транспортного обслуговування населення в Сокальському районі. І після її роботи дане питання розглянути в комплексі на наступних сесіях. Депутати проголосували за це.

Було внесено пропозицію про створення комісії у складі п’яти чоловік: Василь Береза (від фракції Конгресу українських націоналістів), Ігор Плечінь («За зміни»), Богдан Трибушок («За Україну!»), Євген Матвіїв («Батьківщина»), Тарас Стародуб («Свобода»). На посаду голови комісії запропонували кандидатури Євгена Матвіїва, Богдана Трибушка і Тараса Стародуба. Два перших взяли самовідвід. Головою тимчасової контрольної комісії з проведення перевірки звернень громадян щодо стану транспортного обслуговування населення в Сокальському районі обрано Тараса Стародуба.

В. о. начальника Держкомзему у Сокальському районі Степан Шевчук доповів питання «Про надання інформації щодо ефективності використання земельних ресурсів у Сокальському районі». Наголошено, що на території району є 27732 пайовики, які мають сертифікати на право на земельну частку (пай). Усім їм видано Державні акти на право власності на землю на площу 62530 га. На даний час індивідуально вийшли із своїми земельними частками 4465 пайовиків (площа 9853 га), здали в оренду паї 16120 громадян (площа 32570 га). У районі є 87 фермерських господарства (9319 га), 37 агроформувань та інші  суб’єкти господарської діяльності, які займаються сільськогосподарським виробництвом (21641,5 га).

Голова районної ради Ігор Дацюк сказав, що на сесію було запрошено і земельного інспектора, котрий, на жаль, не з"явився. «Адже можна прийти, поспілкуватися, є певна повага», – підкреслив він. Запитували доповідача депутати Василь Монянчин і Ярослав Піхоцький. У підсумку – рішення прийнято.

Затверджено також нормативногрошову оцінку земельної ділянки несільськогосподарського призначення з метою передачі її в оренду для обслуговування нежитлових будівель громадянам Г. Ребечару і К. Роганкову на території Острівської сільської ради (вул. Центральна, 113, за межами населеного пункту).

Питання «Про виготовлення детального плану території частини господарського двору в селі Поториця (за межами населеного пункту) для обслуговування власних будівель фізичних та юридичних осіб» доповіла начальник регіонального розвитку, містобудування та архітектури, головний архітектор району Мирослава Баралус.

Заслухано звіт директора КП «Сокальська районна друкарня» Юрія Лукасевича. Депутати Олег Кожушко, Василь Бойко, Роман Монастирський, Володимир Чуб, Василь Смолинець, Тарас Стародуб більш конкретно запитували керівника про роботу.  А депутат Роман Запісоцький вніс зміни до проекту: взяти інформацію до відома; визнати роботу незадовільною; створити тимчасову комісію щодо перевірки комунального підприємства – ці пункти не підтримано. Звіт директора друкарні затверджено.

Депутати надали дозвіл на списання медичного обладнання автомобіля (доп. заступник головного лікаря ЦРЛ, депутат Ярослав Вітик), але не підтримали два наступні питання – «Про внесення змін до регламенту Сокальської районної ради VI скликання» та «Про затвердження Положення про порядок висвітлення діяльності депутатів Сокальської районної ради» (доп. заступник голови районної ради Володимир Чуб).
Затверджено звіт голови постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, туризму та духовного розвитку про її роботу (доп. Володимир Рехліцький).

У подальшому депутати проголосували за всі рішення, а саме: «Про затвердження переліку майна, що належить до спільної комунальної власності територіальних громад Сокальського району», «Про надання дозволу на оренду приміщень», «Про безоплатну передачу в комунальну власність територіальної громади Великомостівської міської ради майна та обладнання», «Про затвердження ліквідаційного балансу комунального підприємства районної ради «Сокальська районна кіновідеомережа», «Про внесення змін до складу ліквідаційної комісії з ліквідації Сокальського районного агропромислового управління інвестицій та капітального будівництва «Райагроінвест» (доповідав начальник відділу управління комунальним майном районної ради Тарас Кравчук); «Про внесення змін в рішення Сокальської районної ради №103 від 18 серпня 2011 року «Про звіт генерального директора КП «Телерадіокомпанія «Сокаль» Паська М. М. про роботу»; «Про зміну персонального складу Президії районної ради» (замість Романа Запісоцького введено у склад Президії Тараса Стародуба – обидва з фракції ВО «Свобода») – доповідав заступник голови районної ради Володимир Чуб. Він же зачитав запити та звернення депутатів, а також проінформував, на які з них надійшли відповіді.

У вівторок, 29 травня, сесія продовжить роботу.

Василь СОРОЧУК.

 

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews