З сесії райради

По-діловому та оперативно

По-діловому та оперативно пройшло засідання восьмої сесії Сокальської районної ради VI скликання, хоча до окремих проектів рішень були зауваження фахівців і, якби не затяжний обід, то сесія завершила б роботу ще швидше. На кожному столі для депутатів підготували папки з проектами рішень, таблицями, досить великою кількістю матеріалів, які потрібні для конструктивної роботи. Гадаю, це полегшило депутатам добре зорієнтуватися у питаннях і дало можливість висловити свою позицію, стосовно тієї чи іншої проблеми.

Через те, що засідання сесії відбувалося напередодні свята св. Миколая, то у вестибюлі виставку-продаж організували представники Сокальської районної організації інвалідів і присутні мали змогу придбати чудові вироби з бісеру, новорічні композиції, вишиванки. До депутатів також звернулися сокальські пластуни і попросили пожертвувати дітямінвалідам, з багатодітних та малозабезпечених родин кошти для придбання подарунків у день св. Миколая. Ужинок був непоганий, вони зібрали 1300 гривень.

Після приємних хвилин привітань ювілярів депутати взялися до праці. Прийняли рішення з двох питань: про затвердження розпоряджень голови Сокальської райдержадміністрації та про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району за 2011 рік, з якими доповідала начальник фінансового управління РДА Світлана Ксьонжик. Розпорядники коштів інформували присутніх про виконання загальнорайонних програм за 2011 рік. Кого цікавила якась проблема докладніше, то запитували доповідачів.

На важливому для нашого району питанні "Про відкриття пункту пропуску "Угринів-Долгобичів" ще раз акцентував увагу голова районної ради Ігор Дацюк. І депутати прийняли рішення, у якому, зокрема, йдеться: прийняти звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства закордонних справ України, Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації щодо будівництва під`їзної дороги та відкриття пункту пропуску УгринівДолгобичів; ознайомити громадськість з цим зверненням через ЗМІ та скерувати його у вищеназвані органи. Про Програму розвитку місцевого самоврядування Сокальського району на 2012-2015 роки доповів заступник голови районної ради Володимир Чуб. Депутати її затвердили, але голова райдержадміністрації Микола Мисак, окремі обранці висловили застереження стосовно того, аби, в перспективі працюючи над такою програмою, робити фінансову експертизу.

Також депутати затвердили Положення про районну премію в галузі літератури імені Нестора Ріпецького, який народився, навчався і працював у Сокалі, та план роботи Сокальської районної ради на 2012 рік.

Про програму розвитку галузі охорони здоров`я Сокальського району на 2011-2015 роки доповів головний лікар КЗСРР ЛО "Сокальська ЦРЛ" Аркадій Каліщук. Він акцентував увагу присутніх на таких основних проблемах: невідповідність існуючої системи охорони здоров`я потребам суспільства; низьку доступність медичної допомоги; низьку якість медичних послуг; високі витрати громадян на оплату медичних послуг, які сумарно дорівнюють витратам з державного бюджету на медицину; надмірне навантаження на лікарів загальної практики; малу кількість лікарів загальної практики (в Сокальському районі становить 1,3, в той час, як в країнах Європейського Союзу  9,4 на 10 тисяч населення); зношеності деяких груп обладнання ЛПЗ району досягає 80 відсотків; бюджетне фінансування залежить не від обсягу і кількості медичної допомоги, а від кількості ліжок. 41815,60 тис. грн. передбачається у бюджеті на охорону здоров`я Сокальського району, а хворому припадає лише 7,85 грн. на медикаменти і 3,74  на харчування на добу; надмірну кількість стаціонарних хворих. А. Каліщук наголосив і на завданнях реорганізації мережі медичних закладів. А це  розбудова мережі амбулаторій загальної практики (сімейної медицини), наближення амбулаторій до місця проживання громадян, особливо у сільській місцевості, наближення швидкої медичної допомоги у сільській місцевості за принципом 20 хв. з часу виклику, при наявності якісної дороги, посилення ролі профілактики та стимулювання здорового способу життя у діяльності лікарів загальної практики; розмежування функції медичної допомоги за рівнями; зміну механізму фінансування медичного закладу і лікаря; впровадження системи управління якістю медичних послуг та зовнішнього контролю; підготовку кваліфікованих управлінських кадрів (менеджерів в охороні здоров`я).

В обговорені взяли участь представники депутатських фракцій Ярослав Вітик ("Свобода"), котрий відзначив, що ця програма має на меті наблизити медицину до села, а Ігор Хом`як (КУН), Володимир Чуб ("За зміни") та Олег Кожушко ("Батьківщина") не побачили в ній соціального і не підтримали. Більшість депутатів Сокальської районної ради не проголосували за затвердження саме такої Програми розвитку галузі охорони здоров`я на 2011-2015 роки.

Начальник відділу управління комунальним майном Сокальської райради Тарас Кравчук ознайомив депутатів з десятком питань, що стосувалися комунальної власності, за які вони і проголосували.

Депутати також були одностайні і підтримали звернення, які запропонувала фракція "Свободи": до Генеральної прокуратури та Служби безпеки України щодо висловлювань народного депутата України Ю. Болдирєва про від`єднання Галичини від території України; про недопущення прийняття Закону України "Про ринок землі"; про невиконання судових рішень щодо соціального забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У "різному" розглядали запити депутатів, керуюча справами Сокальської районної ради Любов Ребрина роз`яснила порядок їх подання.

Оксана ПРОЦЬ. 

Голос Сокальщини на GoogleNews