Про освіту

Без праці не сходить кожен посів

І людина без праці не досягне нічого. Навіть дуже талановита і дуже заможна. Це усвідомили вчорашні випускники, учасники конкурсу «Ким я хочу бути? Як цього досягти». Від конкурсантів вимагалось чітко висловити свою громадянську позицію і написати про свій перший серйозний вибір у житті – майбутню професію. Діти мріяли реально, насамперед, зважаючи на свої знання, здібності, нахили і можливості. Не так часто діти з малозабезпечених сімей можуть собі позволити помріяти. На жаль, доля дала їм таке випробування. Але на життєвій стезі зустрілися люди, котрі вже не один рік подають руку допомоги таким дітям.

ДОБРОЧИНЦІ

Що ж це за команда? Насамперед, голова фонду «Майбутнє України. Сокальщина» Юлій Лукомський. У цієї поважної людини душа повна любові, доброти, якими він обдаровує інших, тому й свої власні проблеми ховає у її найпотаємніші закутки. Він не просто перейнявся, а взявся допомогти сотням дітей Сокальщини, котрі так потребують батьківської підтримки. Спочатку до цієї доброї справи залучив свою родину зза кордону. Сестра Христя ЧейзЛукомська стала тим камертоном в українській спільноті Канади, що зуміла налаштувати її на відповідний тон доброчинства. І ось цьогорічні плоди тої доброчинної праці. Товариство українських професіоналістів і підприємців м. Калгарі – 1000 доларів; відділи Союзу Українок Канади при українських православних церквах: Українська православна церква св. Антонія в Едмонтоні – 1000 дол., відділ при кафедрі св. Івана в Едмонтоні – 500 дол., відділ імені Домініки Огієнко в парафіальнім окрузі Лак Ла Биш – 100 дол., відділ імені княгині Ольги при парафії св. Михаїла в Едмонтоні – 200 дол., допоміжний відділ Союзу українок Канади при парафії св. Андрея в Едмонтоні – 200 дол., кафедральний хор при кафедрі св. Івана в Едмонтоні – 200 дол., Ольга Логвиненко, Едмонтон –100 дол., Надія Лукша, Едмонтон – 50 дол., Джін Вудров (Jean Woodrow), Едмонтон та Джовн Гейнер (JoanHeiner), Едмонтон – по 100 дол. В Австралії за цю справу взявся Олег Лукомський. І було зібрано 1470 доларів: парафія св. Миколая, Українська автокефальна православна церква, Канбера, Австралія – 500 дол., парафія св. Миколая (УАПЦ – 500 дол., Олег Лукомський – 100 дол., Андрій Олійник, Ніна Пеллев, Тамара Татаров, Володимир Татаров, Анатолій Татаров, Ліда Вітер, Меланін Понятовські – по 20 дол., відділ ім. Ольги Басараб, Союз українок Австралії в Лідкомбі – 250 дол.

Цьогорічний ужинок доброчинства сягнув 5 тис. 20 доларів. Якщо комусь видається, що цей конкурс – це черговий яскравий захід, то помиляється. Повірте – це жертовна праця багатьох людей. Насамперед, усю організаційну роботу взяв на себе відділ освіти Сокальської РДА (начальник Роман Монастирський), від найпершого кроку до урочистостей. То дуже важливо, щоб не обминути дітей з категорії тих, котрі дуже потребують підтримки, доброго слова, розуміння. З цим дали собі раду Оксана Савчук, а згодом Юлія Ожга. Голова Сокальського Союзу українок Ірина Мандрик дуже професійно опікувалася фінансовою стороною конкурсу. Ірина Калитовська, як завжди емоційно відстоювала свою думку стосовно конкурсантів та щиро вела свято нагородження переможців. А наша поетеса Любов Бенедишин, вчитуючись у кожне слово творчих доробків, зуміла знайти ту «родзинку» та добре слово для кожної дитини. Сокальська ЗШ №5 уже впродовж стількох літ гостинно відчиняє двері для конкурсантів, а її директор Валентина Михайлевич разом з педагогічним колектив стараються, щоб гості тут почували себе комфортно і святково.

ЩЕДРИЙ УЖИНОК

Отже, завдяки праці стількох людей в Україні та за кордоном був добрий посів і ужинок був щедрим. 33 роботи, у кожній свій всесвіт мрій, думок. Вони всі різні, але об`’єднує їх прагнення досягти своєї мети. Ким же ж хочуть бути вчорашні школярі на порозі дорослого життя?

Вчителями, лікарями, журналістами, філологами, перекладачами, психологами, економістами, археологами, екологами, військовими, пожежниками, співаками, столярами, автомеханіками і провідниками. Ось уривок твору Марії Мишок: «…Я усвідомлюю, що мені ще треба дуже багато попрацювати, щоб в майбутньому стати справжнім професіоналом. Та я впевнена, що завдяки наполегливості та цілеспрямованості зможу реалізувати своє покликання – журналістську працю, щоб відчути себе щасливою посправжньому».

«Хочу бути автомеханіком. У мене є мрія і працьовиті руки, а це найдорожчий спадок, який залишив мені батько. Я вірю, що все у мене вийде, бо ніщо в житті не вдається без надії, зусиль і праці», – написав у своєму творі Володимир Коханчук.

«Мене завжди вабила поетична творчість. На жаль, я не вмію творити, зате вмію радіти серцем, переживати з героями поезій. Я люблю спілкуватися з людьми, коли чую, що моя порада чи підтримка допомогла комусь, то дуже радію. Ті нехитрі поради, які я можу сьогодні дати своїм друзям, є запорукою того, що в майбутньому моя праця буде комусь потрібною», – переконана майбутній психолог Олена Гринюк .

«Не завжди у життi можна покладатися на сторонню допомогу. Треба подбати про себе самому. Я буду столяром, бо давно мрію про дубову хату, оздоблену своїми руками, в якій буде обов`язково велика дружна сім`я, а тато допомагатиме мені у майстерні», – поділився найсокровеннішим Назар Сусол.

НАГОРОДЖЕННЯ

Відзнаку оргкомітету «За чітку життєву позицію та професійне визначення», а також грошову винагороду в сумі 2 тисячі 200 гривень отримали: Т. Карпів (Сілецька ЗШ ІІІІ ст.), М. Мишок (Хоробівська ЗШ ІІІІ ст.), Р. Бойко (Лучицький НВК), Б. Гумен (Сокальська ЗШ ІІІІ ст. №5). Перше місце вибороли: А. Крилов (Волицька ЗШ ІІІІ ст.), Н. Лоза (Жвирківська ЗШ ІІІІ ст.), В. Коханчук (Сокальська ЗШ ІIII ст. №5), О. Гринюк (Сокальська ЗШ ІІІІ ст. №5), О. Шийка (Великомостівський НВК), В. Микула (Великомостівський НВК), С. Луцко (Двірцівський НВК), їм вручили грамоти і по 1700 грн. Друге місце посіли: Н. Шийка, Х. Орищин (Великомостівський НВК), М. Білецька, М. Макух (Двірцівський НВК), Є. Закревський (Варязька ЗШ ІІІІ ст.), М. Сідельник (Бутинська ЗШ ІІІІ ст.), В. Кашуба (Острівський НВК), О. Саноцька (Жвирківська ЗШ ІІІІ ст.), Т. Кореновський, Н. Сусол (Сокальська ЗШ ІIII ст №5), Т. Бода, М. Яроцька (Лучицький НВК) і вони отримали 1100 грн. Третє місце у М. Брецко, Г. Кісь (Великомостівський НВК), А. Личко, І. Лакомська (ДвірцівськаНВК), К. Піньковська, О. Мархалевич (Ільковицький НВК), їм вручено по 900 грн. І за участь у конкурсі ще по 200 грн. отримали чотири дипломанти конкурсу.

ВІТАННЯ

Переможців щиро вітали ведуча урочистостей Ірина Калитовська, котра підкреслила, що з 2005 року проводиться цей конкурс, і він є повчальним, потрібним не лише для його учасників, але і для організаторів, котрі відчули значимість проекту, відповідальність перед дітьми і бажання працювати задля майбутнього.

До слова запросили голову журі Юлія Лукомського:

– Прочитавши ваші твори, ми зрозуміли наскільки подорослому мислите і розумієте проблему, над якою працюємо. Думаю, що цей конкурс залишив у ваших серцях добрий слід на все життя. У цьому році ми мали можливість не лише прочитати виважені твори, а й поспілкуватися з серйозними, вдумливими конкурсантами. З цим конкурсом пов`язане створення благодійного фонду «Майбутнє України. Сокальщина», в рамках якого відбулася плідна співпраця з жертводавцями, яка принесла нам 40 тисяч гривень. Отже, призовий фонд для переможців практично подвоївся. Очевидно, що це завдяки праці кожного з членів комітету, наших закордонних друзів. Успіх цього проекту також залежить від тісної співпраці з відділом освіти, від того зеленого світла у цьому проекті, яке забезпечує нам начальник відділу освіти Сокальської РДА Роман Монастирський.

Хочу побажати всім учасникам конкурсу здобути омріяну професію, яка б давала повагу і добрий прибуток.

Привітав учасників конкурсу голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк:

– Шановні друзі, знаю Юліана Павловича Лукомського віддавна як людину цілеспрямовану, ідейну. І цей його проект спрямований на те, аби ви мали мрію, мали мету і готові були до неї йти. Цей проект – це перший крок до досягнення цієї мети, це праця, задоволення від неї і, зрештою, у багатьох перші зароблені гроші. Дай Боже на вашому шляху таких успіхів, добрих людей, щоб ви були успішними і щасливими, заможними. Якщо буде багато таких людей, патріотів України, то й наша держава буде міцнішою.

З щирими словами до присутніх звернувся міський голова Богдан Зарічний:

– Дякую оргкомітету за ту величезну працю і в першу чергу Юлію Лукомському, котрий є його душею. А також висловлюю слова вдячності тим українцям, котрі десятки років проживають за межами держави, але Україна і її майбутнє їм дорогі. І вони добре розуміють, що ви, учасники конкурсу, через десять років будете обличчям нашої держави, будете визначати її курс розвитку. Сподіваюся, коли ви працювали над творами, то добре осмислили своє майбутнє, я б дуже хотів, щоб ви не помилилися у своєму виборі. І щоб стали людьми з великої літери і змогли себе реалізувати.

* * *

…Як охарактеризувати стан, нехай вже дорослої, але ще дитини, котра з тих чи інших причин у родині не зазнала достатньо тепла, була обділена матеріальними статками, вже у дитячому віці доля дала їй нелегкі випробування? А тут – відчуття дружнього рамена, батьківської підтримки, материнського благословення і розуміння того, що стільки людей в Україні, Канаді, Австралії і Великобританії хочуть щиро і безкорисливо їм допомогти. Відповідь на це строфами свого вірша дала випускниця Жвирківської школи Наталя Лоза: «І в очах засвітилась надія за щасливе здійснення мрій…».

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews