Про освіту

Новини Белзького освітнього округу

У народі кажуть: «Письменник живе у своїх книжках, художник – у картинах, скульптор – у створених ним скульптурах, а вчитель – у думках і справах учнів». Немає, мабуть, на землі людини, яка б пішла у світ без напутнього слова вчителя. Адже саме він засіває дитячі душі зерном мудрості, добра, вчить жити. Тому кожна людина з почуттям вдячності згадує рідну школу, своїх духовних батьків – вчителів. На початку жовтня святкували професійне свято працівники освіти. У Белзькій ЗШ ІІІІ ступенів воно пройшло урочисто. 30 вересня святковий настрій панував з самого ранку. Цього дня учні приємно вразили вчителів: гарно прикрасили школу осінніми квітами, намалювали плакати з вітаннями, випустили шкільну газету. А після уроків одинадцятикласники на чолі з класним керівником Г. Дудою презентували концерт, на якому лунали пісні, щирі привітання тим, хто навчає та виховує. Цей захід був досить цікавим і гумористичним, він відображав шкільне життя. Вчителі були не просто пасивними глядачами, а активними його учасниками. Вони брали участь у конкурсах та вікторинах, згадували своє минуле. А на завершення їх частували смачними тортами, які власноруч випекли учениці 11 класу.

* * *

Яскраві вишиванки, любов до України в очах та вчинках, патріотичні гасла й україномовні пісні, а також вірші про героїв України – так можна охарактеризувати цьогорічний окружний етап конкурсу «Сурми звитяги». Він відбувся 11 жовтня у приміщенні Белзької ЗШ ІІІІ ст. У конкурсі взяли участь учні шкіл із усього Белзького округу, а також вихованці Белзького БДЮТ. Переможців визначали висококваліфіковані члени журі, головою яких була Л. Ганиш. Перемоги прагнули всі, проте конкурс і цікавий тим, що у ньому є переможці та переможені. Перші місця посіли вокальний ансамбль «Вишиванка» (Белзька ЗШ ІІІІ ст.), танцювальний колектив «Сонечко» і О. Котляренко (БДЮТ м. Белз), учні Борятинської ЗШ ІІІ ст. та вокальний ансамбль Острівського НВК «ЗШ ІІІІ ступенів – дитячий садок», дует Стаївської ЗШ ІІІ ст., а також бандуристка Домашівської ЗШ ІІІ ст. Переможці гідно представили наш округ у районному етапі конкурсу.

Підготувала Оксана ХОМИН.

* * *

У вересні в Борятинському НВК відбулося засідання РМО вихователівметодистів ДНЗ та заступників директорів НВК. Оскільки педагогічний колектив дошкільної групи "Сонечко" поглиблено працює над проблемою екологічного виховання дошкільнят, то на засіданні розглянули питання "Метод проектів у дошкільному закладі". Впровадження в дошкільній установі проектної діяльності диктує час, оскільки на сучасному етапі школа спрямовує учня на пізнання себе в навколишньому світі, вироблення життєвого шляху. Тому метод проектів відповідає дитячим потребам та інтересам, віковим та індивідуальним особливостям дітей, стимулює дитячу самостійність. Його застосування забезпечує розвиток особистості дитини, дає змогу фіксувати цей розвиток, вести її сходинками росту  від проекту до проекту. Заступник директора НВК І. Величко презентувала проект "Лікарські рослини".

* * *

«Хай же вічною буде слава полеглим героям, що віддали своє життя на жертовнику нації». Ці слова стали епіграфом відзначення учнівським і педагогічним колективами Борятинського НВК 69ї річниці від дня створення УПА. Вихованці закладу взяли участь у виховному заході, під час якого пригадали трагічні події з історії українського народу.  Цього ж дня учні школи долучилися до панахиди, яка відбулася на сільському цвинтарі біля Пам’ятного Хреста. Перед учасниками акції виступили учні школи та очевидці пам’ятних подій. Отець Михайло, настоятель храму св. Миколая, висловив слова подяки парафіянам та дирекції школи за організований та змістовний захід.

Наталія ДУШАК, вчитель української мови та літератури.

* * *

З 10 по 14 жовтня в Мурованській ЗШ ІІІІ ст. проходив методичний тиждень, в якому брали участь вчителі Белзького освітнього округу та методисти відділу освіти Сокальської РДА. Педколектив під час проведення відкритих уроків та позакласних заходів реалізовував науковометодичну проблему "Ефективність застосування інноваційних технологій навчання в навчальновиховному процесі школи". Методичний тиждень відвідали 92 педагоги освітнього округу. Відбулися ОМО вчителів світової літератури, історії та правознавства, географії та економіки, фізики, початкових класів (4 клас), англійської мови та музичного мистецтва. Вони обговорили якість проведення відкритих уроків, позакласних заходів, а також проаналізували презентації роботи школи в екологонатуралістичному та художньоестетичному напрямках. Належна увага зосереджувалася на впровадження освітніх інновацій в практику роботи школи. Відзначено ефективність застосування методів та прийомів інтерактивного навчання, особистісно зорієнтованого навчання, випереджаючого навчання, а також доцільність реалізації міжпредметних зв’язків та методу проектів на уроках.

Педагоги мали можливість детально ознайомитися із роботою школи в художньоестетичному напрямку. Авторка цієї статті презентувала роботу даного напрямку, ознайомила присутніх з метою і основними завданнями, вказала на шляхи реалізації проекту та ефективність роботи вчителів музичного та образотворчого мистецтва з обдарованими дітьми. Учасниками проведеного позакласного заходу були ансамблі вчителів та сопілкарів (керівник  вчитель музики М. Недільська).

Оксана ВАСЮНЕЦЬ, заступник директора школи.

* * *

У жовтні християни святкують одне із найбільших осінніх свят  свято Покрови Пресвятої Богородиці. В Острівському НВК цей день був особливо яскравим та насиченим. Розпочалося святкування молебнем до Святої Богородиці. Богослужіння проводив отець Андрій біля фігури Матері Божої. Усі учні, вчителі та гості навчального закладу мали можливість ще раз заглибитися у духовний світ, пригадати історію свята Покрови Пресвятої Богородиці, а також стати добрішими та духовно багатшими. Молебень завершився змістовною і разом з тим повчальною проповіддю отця Андрія.  Вважаю, що така спільна молитва досить корисна, перш за все, для учнів, тому дуже добре, що у нашій школі вона проходить щороку.

Після завершення молебня відбувся виховний захід, присвячений українській мові, на тему "Рідна мова  мова серця". Підготували його сільський бібліотекар З. Гірна та вчитель музики Т. Коцур.

У святкуванні взяли участь учні різних класів. З дитячих уст пролунали чудові рядочки про нашу багатостраждальну, проте таку барвисту та чарівну, українську мову. Зворушливими були заклики учнів берегти та примножувати її. Ми захоплювалися чудовими українськими піснями у виконанні школярів 6, 7 та 11 класів. Усі діти були одягнуті в українські вишиванки, що також доповнювало святковий настрій.

Оксана ІВАЩУК, керівник гуртка журналістики.        

Голос Сокальщини на GoogleNews