Про освіту

Рівний доступ до освіти

Нещодавно у Львові відбулась конференція, яка стала підсумковим заходом проекту "Створення альтернативних форм дошкільної освіти у сільських громадах", що реалізовувався протягом 2012-2015 років благодійною організацією "Центр освітніх ініціатив" зі Львова, суспільно-просвітницьким товариством "Едукатор" з Ломжі Польща Агенцією розвитку Радехівщини, Центром громадських ініціатив з Перечина та Волинським ресурсним центром та фінансової підтримки програми транскордонного співробітництва Польща Білорусь-Україна 2007-2013 рр.

Організатори конференції запросили представників з різних регіонів України: науковців, викладачів інститутів післядипломної освіти, працівників відділів освіти, директорів шкіл та завідувачів дошкільних навчальних закладів. Учасниками були представники з Польщі та Грузії.

Починаючи з 2013 року, Сокальщина була долучена до реалізації цього проекту. Альтернативні групи дошкільного навчання створені та успішно працюють при школах у тих селах, де не було дошкільних закладів. Це шість населених пунктів Сокальського району, зокрема села Бутин, Борове, Межиріччя, Перемисловичі, Стремінь, Себечів. У навчально-виховних комплексах Бутин і Себечева дошкільні групи вже переведені на повний режим роботи. 

На конференції досвід роботи Сокальського району з розвитку середньої та дошкільної освіти презентувала головний спеціаліст відділу освіти РДА Леся Ковалишин.

Також напрацьовано багато цікавих ідей, дискутували про нові підходи до управління дошкільним закладом, про нові виклики, які несе освітній сфері децентралізація та про альтеративні дошкільні заклади в Україні. Обговорювали впровадження польського та грузинського досвіду альтернативних форм дошкілля. Піднімались питання: що децентралізація принесе освіті? Які альтернативні форми освіти існують в Україні? Були представлені форми роботи з дошкільнятами, батьками та громадою. Також учасники працювали над рекомендаціями органам місцевого самоврядування, органам управління освітою, МОН, що варто зробити, щоб кожна дитина з наймолодшого віку могла реалізувати своє право на якісну освіту.

Ірина ШУКАТКА, методист РМК відділу освіти Сокальської РДА.     

 

Голос Сокальщини на GoogleNews