Святкові події

1 січня виповнюється 102 роки від дня народження Провідника ОУН

Як інформував "Голос знад Бугу", минулої неділі у Народному домі міста Сокаля відбувся урочистий захід, приурочений річниці від дня народження Провідника ОУН, Героя України Степана Бандери. Його відкрив голова районної організації Конгресу українських націоналістів Ігор Дацюк. Він зупинився на важливих віхах життя і боротьби за незалежність України Степана Бандери. Потім Іван Сорока зачитав "Декалог українського націоналіста".

Член КУНу Орест Викрикач в основу своєї доповіді взяв слова визначного політичного діяча Слави Стецько: "Коли я думаю про Степана Бандеру, то в першу чергу переді мною вимальовується постать людини, батька, друга, товариша…". Він, зокрема, підкреслив, що Степан Бандера відзначався діловитістю і дружньою відвертістю у спілкуванні зі своїми соратниками. А ще – природною кмітливістю, цілеспрямованістю, витримкою, сміливістю. Він був дуже скромною, веселою людиною… Дуже любив спорт, дбав про здоров"я, не курив і не вживав алкоголю.

Головне,  підкреслив доповідач,  слова Степана Бандери не розходилися з ділом. Він був послідовною людиною, суворо дотримувався націоналістичних приписів  ясних і недвозначних. Терпляче все вислуховував, прислухався до кожного. Мав дар пізнавати людей, мав розвинуту інтуїцію, був передбачливим. Серед членів ОУН •С. Бандера надавав перевагу здібним, працьовитим. Він майже 26 років свого життя був Провідником Організації українських націоналістів, організовував, навчав, творив і таки створив велику революційну національновизвольну організацію, яка витримала п"ятнадцятирічну боротьбу проти поневолювачів України (19391954 роки). До речі, С. Бандера спочатку питав з себе, а потім з друзів  і тому, коли віддавав наказ, йому важко було заперечити. Він закликав народ вірити в БогаСпасителя, черпати з вічно живого джерела стільки сил, скільки їхня душа спроможна сприйняти.

Дії Бандери, його ідея  вічні, як сам Бандера, який живе в наших серцях.

На сцену вийшов хор "Повстанець". Задушевно і лірично прозвучала пісня "Бо вже воскресла нам держава". Вірш Петра Гоця "Там на Сибіру вітри гудуть" продекламував Михайло Куцяба.

Пройшли роки, проснулась Україна, народилось нове козацьке плем"я, яке повів Степан Бандера"  про це у пісні "Шикуйся в бойові лави", де, зокрема, є такі слова "До перемоги і до слави нас дух Бандери поведе".

Василь Гнатюк прочитав власний вірш.

Ведучий Зіновій Фарина оголошує нові номери концертної програми. Сивочолі ветерани співають повстанські пісні "Там за лісом сонце сходить  вождь Бандера йде до нас", "Що за військо іде", "Повстанську баладу".

В авторському виконанні Мирослави Шульги прозвучала пісня "УПА". Декілька їх виконав і дует у складі Ольги Шевчук і Любові Саврук. "Заради України"  таку назву мав вірш, який прочитав учень школи №2 м. Сокаля Богдан Стемковський.

А далі знову слово мав голова першого осередку Конгресу українських націоналістів на Сокальщині Орест Викрикач. Його доповідь "Степан Бандера  символ нації, символ боротьби за вільну, незалежну Україну" уважно слухала вся зала. Адже Степан Бандера мужньо пройшов бурхливий життєвий шлях крізь тюрми, концтабори, розставлені сіті ворога та всі небезпеки підпільного життя. Він  символ нації, символ боротьби за вільну, незалежну Україну. Ім"я Степана Бандери відоме нині не тільки в Україні, слава про нього, як оборонця поневолених народів, поширилась на весь світ. Це безкомпромісний борець за свободу нації, безстрашний революціонер, ідеолог, політичний стратег і тактик, державний муж і духовний вождь лицарської генерації українського народу.

– Але вороги української незалежності і тепер бояться тих заповітів, які Степан Бандера залишив, лякаючись його політичної прямолінійності й ясності думки. Навіть мертвий, він надалі залишається найбільшим і найгрізнішим ворогом Москви, підсумував Орест Викрикач.

"Співає "Повстанець"  така назва пісні Петра Гоця, музика Ярослава Кортка. Ще одну  "Степан Бандера"  написала і поклала на музику незабутня Надія Козярська. Літературномистецьку композицію "Україна плаче" підготувала Марія Сокіл. А Максим Савка прочитав вірш "Рік Новий 1945-й". На завершення цього заходу "Повстанець" спільно з усіма в залі виконав колядку та Державний гімн України.

Вшановуючи Степан Бандеру, усвідомлюємо, що найкращим пам"ятником йому буде збудована європейська держава, за яку він боровся, для якої жив і за яку загинув. Тож пам"ятаймо про це і передаваймо наступним поколінням. Адже Героїв, котрі боролися за нашу незалежність чимало, і в перших рядах Степан Бандера, Роман Шухевич, Євген Коновалець, Микола Міхновський…

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews