Святкові події

Сокальській третій школі 45 років

 1 жовтня наша школа святкувала свій 45-й День народження . З ранку у дворі лунали красиві пісні. Урочисто відкрили святкування ювілею школи Гімном України. Учасники шкільного дитячго ансамблю вітали всіх українськими та англійськими піснями, а молодші школярі – віршиками. Учениця 8 класу Яна Бурковська до Дня народження школи написала вірш. Вітали школу також Богдана Богданівна Федчина зі своєю родиною: двома донечками та внучками. Їм була надана честь запалити свічки на святковому торті. 

 
На урочистій лінійці слово мав учитель фізики, завуч школи, який пропрацював 23 роки і знає її, як ніхто інший – Зіновій Іванович Фарина. Він розповів нам про те, як будувалась школа, як з усього району звозили парти, стільці, дошки для навчання, провів екскурс в історію її спорудження. Вчителі та учні були дуже вдячні за таку розповідь.
 
Директор Микола Зіновійович Бобрецький та його однокласниця Надія Степанівна Пятночко – перші першокласники, які ступили на поріг, тоді ще новозбудованої школи, як першачки, мали честь пройти по колу та дзвонити на Перший урок.
 
Оксана ВІЛЬХОВА, керівник гуртка «Журналістика» Сокальської ЗСШ №3.
 
1 жовтня, здається, звичайнісінький день. Але чому учні Сокальських шкіл, ідучи в цей день до школи, зустрічають на вулиці своїх однолітків у шкільних формах, білих блузках і з усмішками на обличчях? А це тому, що Сокальська середня школа №3 святкує свій День народження. Так, саме 1 жовтня 1967 року з’явилась на світ красуня-іноземка – третя школа. Це був теплий осінній день, яскраво світило сонце. Не було ще багатьох теперішніх будинків. В новеньку школу увійшло 519 учнів. Серед них можна було побачити маленьку Лідію Михайлівну Шукатку, за руку з татом ішов Микола Зіновійович Бобрецький, за ним з мамою йшла Надія Степанівна Пятночко. Педколектив налічував 30 вчителів, який очолив директор школи І. І. Тимошик. Спершу учням доводилося скрутно. Через будівельні роботи вони вимушені були вчитися в другу зміну в школі №1. Також бракувало парт, столів, дошок. Але навчання йшло успішно. Разом із учнями вчителі робили все можливе, щоб школа стала привітною і рідною, обладнували кабінети, насаджували квіти, кущі, дерева.
 
У 1969 р. відбувся перший випуск учнів. Всього було 26 випускників, на чолі з класним керівником Н. В. Кожушко. З 1970 р. школа отримала статус спеціалізованої з поглибленим вивченням англійської мови. В ній працював політичний діяч Василь Дишкант. На його честь біля центрального входу відкрито меморіальну дошку.
 
З 1992 року в школі запроваджено спочатку як факультатив, а згодом, з 1993-ого, як навчальну дисципліну, другу іноземну мову – німецьку. З 1994 року школярі вивчають і французьку. Запроваджено вивчення країнознавства Великобританії та США.
 
З 1994 р. учні беруть участь в американській програмі по обміну школярами. Вже 10 учнів нагороджені поїздками в США. Слава про красуню-іноземку дійшла також до Німеччинни, яка у тому ж році підписує контракт із нею, і відтоді – по сьогоднішній день школярі відвідують Німеччину, і ми приймаємо німецьких гостей у нас. У 1995 році школу відвідав консультант британської ради Реймонд Шіндери. У 1996 р. О. Д. Петриняк брала участь в міжнародній конференції американістів в м. Оломоун (Чехія). Таких міжнародних зв’язків нашої школи можна нарахувати сотні!
 
Учні школи – призери районних олімпіад, учасники міжнародних обмінів студентами.
 
Пролітали роки, а школа все випускала дітей у світ, приймаючи молоде покоління. За час існування школи освіту одержав 2521 учень.
 
Значна частина випускників навчалася у вишах і стали хорошими спеціалістами. 120 колишніх випускників школи – фахові спеціалісти з іноземних мов, 14 випускників – кандидати наук, 24 – повернулися у рідну школу вчителями. Серед них була і Світлана Дмитрівна Грицик, яка теж колись сиділа за партою у біологічному кабінеті і зі страхом чекала, коли її викличуть до дошки. Богдана Богданівна Федчина за час навчання в школі перечитала усі тексти із зарубіжної літератури, і тому так добре помічає, коли ми щось не дочитаємо. Лідії Михайлівні так сподобалась рідна мова в рідній школі, що вона повернулася сюди вчителювати, і чудово справляється з цим. Серед випускників також був і вчитель фізики, теперішній директор школи, М. З. Бобрецький. 
 
В цьому році, 1 жовтня, школа відзначила свій 45-й День народження. До цього часу вона стала ще красивішою. Тож давайте цінувати кожен день, проведений у стінах рідної школи, щоб і ми залишили свій слід на золотих сторінках історії!
 
Уляна КВІЦЬКА, Ярина ПЕТРИНКА, Василина ПОЛЯНСЬКА, учениці 9-Акласу Сокальської ЗСШ №3.

Голос Сокальщини на GoogleNews