Влада працює

Аби депутат-мажоритаркник знав ситуацію на Сокальщині

Такі зустрічі відбулися 15 січня у Сокальській районній раді. Перша з керівництвом району. Голова районної ради Ігор Дацюк, зокрема, зазначив, що "держава, на жаль, деякою мірою не виконує тих функцій, які на неї покладені, зокрема на те, аби стандарти життя були значно вищими. Це стосується багатьох сфер життя, і приватного бізнесу, знаємо, яке непросте податкове законодавство, десятки перевірок і штрафів. Маємо ситуацію, де кожен намагається якось вижити, і це не покращує соціальноекономічну ситуацію в нас, і у державі загалом. Є велика диспропорція між тим, як живуть народні депутати, люди, які володіють великими компаніями, холдингами, і тим, як живуть прості підприємці. Нині також йде мова про недосконале законодавство. Тому хочемо про це говорити, щоб вирішити питання через Верховну Раду, і для того, щоб Степан Володимирович, як народний депутатмажоритарник, знав ситуацію, яка є в нього на окрузі, щоб давати пропозиції…"

Перший заступник голови РДА Павло Савчук, заступник голови РДА Лариса Фарин, керівники бюджетних установ району: начальник відділу з питань освіти, сім'ї та молоді Роман Монастирський; в. о. головного лікаря КЗ СРРЛО "Сокальська ЦРЛ" Ярослав Вітик; начальник управління соціального захисту населення Володимир Огінський; в. о. начальника відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Наталія Якубишин; голова бюджетної комісії районної ради Сергій Костюк; заступник голови районної ради Володимир Чуб; депутат обласної ради Ганна Костюк окреслили коло проблемних питань, які впливатимуть на життєдіяльність району. Це, в першу чергу, значне недофінансування бюджетних установ щодо оплати праці та енергоресурсів. Промовці наголосили, що вкінці 2013ого нестачу коштів на утримання органів управління потрібно буде покривати за рахунок коштів, які мали б бути виділені на соціальний розвиток територій. Не дає активно розвиватись району і недофінансування вугільної галузі, яка забезпечує значну частку надходжень у районний бюджет.

 Степан Курпіль отримав завдання активно працювати для забезпечення компенсації дефіциту фінансових ресурсів на виконання делегованих повноважень, збільшення фінансування державних цільових програм у сфері житловокомунального господарства, вдосконалення механізму надання місцевим бюджетам субвенцій з державного бюджету на будівництво, реконструкцію та утримання вулиць і доріг.

Наступну зустріч народний депутат провів із керівниками агропідприємств та фермерами. На неї прийшли депутати районної ради Роман Шевчук, Ігор Сметана, Ігор Хом"як, Петро Пилипчук, Олег Іванчина, Наталія Шамборовська, Володимир Шмигельський, а також начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Ігор Шайнога. Аграрії озвучили проблеми утиску сільгоспвиробників з боку контролюючих та дозвільних організацій в питаннях оформлення дозволів на користування водою для сільськогосподарських потреб, недосконалості законодавства щодо земельних відносин, відсутності підтримки державою малих сільськогосподарських виробників. С. Курпіль пообіцяв про ці проблеми розповісти у міністерстві агропромислового комплексу.
 На третю зустріч з народним депутатом прийшли підприємці, керівники підприємств: "Соріс"  Роман Швед, "Скомекс" Віталій Захарко, "Провізор"  Юрій Мандрик, "Сотеко"  Сергій Костюк, ТзОВ "Скорпіон"  Орест Пурський, представник ДП "Датський текстиль"  Марта Крочук, а також начальник ДПІ у Сокальському районі Андрій Турколяк. На ній ішла мова про залучення інвестицій у район, адміністративну реформу, лобіювання створення вільної економічної зони на Сокальщині, про занепад будівельної галузі, затримку фінансування з державного бюджету. Всі, хто виступали, наголошували на дерегуляції підзаконних актів, надмірній їх бюрократизації, зокрема виготовленні погоджувальних документів по екології та спецводокористуванню.
Голова районної ради Ігор Дацюк зауважив, що ситуація доведена просто до абсурду. Спочатку тратять мільярд на системи відеоспостереження, а тоді скорочують санепідеміологічну службу чи податкову інспекцію. Ввели посади соціальних працівників, які тепер є при кожній сільській раді, ну, за місяцьдва зроблять соціальні паспорти найменш захищеним верствам населення. А що робитимуть після цього? А мільярд гривень з бюджету пішло на це. Сподіваємося через Степана Володимировича вплинути і на Кабінет Міністрів, аби виділили кошти на ремонт дороги до митного переходу Угринів-Долгобичів. Цьогоріч поставили першочергове завдання  ремонтувати дороги ЖовкваЧервоноградКовель, СокальБояничі.

Народний депутат Степан Курпіль наголосив:

– Ми якраз для цього і зібралися, щоб поговорити про проблеми, які є в державі. Вони стосуються всіх, незалежно від того, які політичні погляди має та чи інша людина. З усього видно, що 2013 рік буде не легшим, а ще важчим, ніж попередній. Це можна побачити і по бюджетах держави, області, району. В районному бюджеті бракує приблизно 1415 мільйонів гривень, щоб профінансувати захищені статті. Цей дефіцит є, і він рано чи пізно вилізе. Ситуація кардинально загострюється в Сокальському районі через те, що уряд вирішив закрити шахти ДП "Львіввугілля"  "Зарічну", "Великомостівську" і "Візейську".
Районна рада, райдержадміністрація і місцеві депутати повинні діяти злагоджено, як єдиний механізм, і добиватись одних пріоритетів. Зараз формується соціальноекономічна програма Львівщини, ми повинні активно до неї підключитися, щоб наш регіон не був обділеним.

Держава може функціонувати тільки тоді, коли все збалансовано, коли діють і великі, і менші підприємства, і всі мають змогу розвиватися. А коли замість того, щоб полегшувати умови для виробництва, їх погіршують, то рано чи пізно це закінчиться погано. Аграрії нині жалілися, що займатися тваринництвом абсолютно нерента бельно, що нині це свідомо збиткова галузь. Багато яких проблем можна було б уникнути без затрат для держави.

У зустрічах взяв також участь помічникконсультант народного депутата України Курпіля С. В., голова фракції «Батьківщина» в Сокальській районній раді Олег Кожушко.

– Усі зійшлися на тому, що потрібно формувати громадянське суспільство для контролю, адже це єдине, що може врятувати ситуацію в Україні загалом, й зокрема на Сокальщині.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.    

Голос Сокальщини на GoogleNews