Влада працює

На Львівщині відібрано вісім районів для участі в проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ»

14 листопада 2014 року було визначено вісім районів Львівської області, які протягом наступних 4-ох років співпрацюватимуть із Проектом ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ».

Конкурс районів було оголошено 16 жовтня 2014 року під час Регіонального семінару-представлення Проекту. Тоді ж підписано Угоду про партнерство між Львівською обласною радою, облдержадміністрацією і Програмою розвитку ООН у рамках третьої фази Проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".

Слід зазначити, що 20 районів Львівської області надіслали свої заявки до центрального офісу Проекту, де було складено їх рейтинг за двома основними групами критеріїв:

– соціально-економічні показники (соціально-економічний розвиток; стан у сфері водопостачання, охорони здоров’я, навколишнього середовища, енергоефективності);

 – мотивація до використання методології розвитку з залученням громад.

Список районів затверджено під час телеконференції комісії з відбору районів за участі старшого програмного менеджера ПРООН Оксани Реміги, заступника голови обласної ради Валерія П’ятака, директора департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості облдержадміністрації Василя Лозинського і представників Проекту.

За результатами роботи комісії прийнято рішення про відбір восьми районів області для участі в Проекті: Самбірський, Турківський, Дрогобицький, Радехівський, Бродівський, Кам’янка-Бузький, Сокальський і Городоцький. Ще чотири райони – Стрийський, Перемишлянський, Миколаївський та Пустомитівський внесені до резерву.

У відібраних районах упродовж листопада – грудня 2014 року буде представлено перспективи та умови участі в Проекті для місцевих рад, де мешканці сіл, селищ і невеликих міст (з населенням до 10 000 осіб) зможуть визначити пріоритети для покращення умов проживання та запропонувати для фінансування один проект з покращення умов проживання.

У кожному районі на конкурсній основі відбиратиметься по 4 проекти для фінансування. Мікропроекти громад будуть співфінансуватися Проектом з урахуванням досвіду участі району в попередніх фазах МРГ (65-75%, від $5.000 до $15.000), місцевим бюджетом (20-30%) та громадою (5%).

Загалом, діяльність Проекту МРГ на Львівщині буде спрямоване на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з розвитком малого аграрного бізнесу.

Разом з тим, під час третьої фази Проект МРГ надаватиме підтримку обласним і місцевим органам влади в сфері поширення кращих практик та досвіду із спільного планування й подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду.

Проект надаватиме підтримку Уряду України в упровадженні реформ з децентралізації та поширенні інноваційних підходів щодо спільного планування і сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через центри управління знаннями та впровадження курсу в навчальні програми двадцяти університетів.

Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься впродовж 2014 – 2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800 тис євро). 

 

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА

Процес упровадження першої фази Проекту МРГ у Львівській області розпочався 28 березня 2008 року.  Згодом, 11 липня 2011 року, успішно розпочалася друга фаза Проекту.  

Упродовж двох фаз Проекту МРГ понад 94 000 чоловіків, жінок і дітей Львівської області покращили умови свого життя через реалізацію 83-ох мікропроектів щодо енергозбереження (відновлення дитячих садків та шкіл), 17-ох мікропроектів  з відновлення і реконструкції медичних пунктів / амбулаторій, 5-ох мікропроектів із покращення доступу до якісної питної води, 2-ох мікропроектів щодо охорони довкілля та 11-ох мікропроектів у сфері інноваційного енергозбереження і підвищення енергоефективності соціальних установ. Ці місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ і приватних спонсорів.

Львівщина була учасником спеціального пілотування у сфері підвищення енергоефективності, у рамках якого розроблено і схвалено рекомендації, що будуть враховані під час розробки Стратегії сталого розвитку Львівської області на 2016 – 2022 роки. У рамках такого пілотування в області створено лабораторію з енергоаудиту, розроблено проектно-кошторисну документацію з елементами інноваційного енергозбереження і підвищення енергоефективності на дев’яти соціальних об’єктах.

Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" (МРГ) з 2008 року активно діє на всій території України.  Віднині 2.6 мільйони людей у понад 2000 сіл покращили своє життя через реалізацію мікропроектів щодо відновлених дитячих садків та шкіл (664), медичних пунктів (118), доступі до якісної води (110), охороні довкілля (9), енергозберігаючого вуличного освітлення (706). Понад 2000 місцевих охороні довкілля (9), енергозберігаючого вуличного освітлення (706). Понад 2000 місцевих ініціатив було впроваджено, понад 20,000 членів громад і 6,000 місцевих та обласних чиновників пройшли тренінги з фінансового управління й управління проектом.

Голос Сокальщини на GoogleNews