Влада працює

Потрібно знайти компроміс у відносинах між ДП “Датський текстиль” та МКП “Сокальводо­канал”

З ініціативи Сокальської міської ради 5 червня відбувся "круглий стіл", де обговорили непрості відносини між ДП "Датський текстиль" та МКП "Сокальводо­канал". Про них інформував "Голос з-над Бугу". Цього разу організатори зустрічі вирішили залучити широке коло зацікавлених осіб, щоб все-таки знайти компроміс. На зустріч запросили голову РДА Наталію Карташову, прокурора Сокальського району Романа Шарка, заступника голови районної ради Володимира Чуба, депутата обласної ради Ганну Костюк, помічника народного депутата Степана Курпіля Олега Кожушка, депутатів міської ради Юрія Товарянського, Богдана Цинкаленка, Віктора Зіньківа, Володимира Огінського, представників з Державної екологічної інспекції у Львівській області й місцевих ЗМІ.

Відкрив "круглий стіл" Сокальський міський голова Богдан Зарічний, який, зокрема, сказав: "Уже протягом двох років тривають безконечні переговори між ДП "Датський текстиль" та МКП "Водоканал", через те що сторони не можуть знайти компроміс у деяких питаннях. На жаль, нині пожинаємо плоди того, що не були виконані належним чином вимоги законодавства у попередні роки… Розрубати гордіїв вузол суперечок не так просто, хоч ні у міської ради, ні у МКП "Водоканал" нема упередженого ставлення до ДП "Датський текстиль", і ми не чинимо тиск на інвестора. А хочемо домогтися лише взаємовигідної співпраці, яка має базуватися виключно на законодавстві України. ІЗі свого боку робимо крок назустріч. Сьогодні директор МКП "Водоканал" ознайомить присутніх з аргументованою відповіддю підприємства на пропозиції, які надійшли в міську раду від ДП "Датський текстиль"…

 Свою точку зору також висловили депутати обласної та міської рад Ганна Костюк та Віктор Зіньків, які наголосили, що оскільки на "круглому столі" відсутні фахівці, які допомогли б вирішити суперечливі моменти між двома підприємствами, то розмова буде безпредметною. А депутат Юрій Товарянський додав: "Робота іноземного інвестора повинна керуватися виключно чинним діючим зако­нодавством, щоб не завдавати шкоди довкіл­лю та здоров'ю мешканців. Ця співпраця має бути плідною для обох сторін".

Голова Сокальської РДА Наталія Карта­шова зауважила: "На мою думку, цей конфлікт між двома підприємствами має чисто господарське підгрунття. Не хотілося б, щоб це переходило на персональні образи. Обласна і районна адміністрації намагаються залучити якомога більше інвесторів до району. Нині закриваються шахти, і Сокальщина може набути статусу депресивної території, тому наша робота скерована, щоб залучити більше інвесторів, створити для них сприятливі умови для ведення бізнесу та створення нових робочих місць, а не відлякувати їх". Підтримав позицію голови РДА й заступник голови районної ради Володимир Чуб, який закликав обидві сторони порозумітися, обговорити суперечливі моменти та знівелювати їх, щоб зняти напругу у взаємовідносинах і знайти компроміс…

Місяць тому ДП "Датський текстиль" надіслав у Сокальську міську раду пропозиції, які, на їх думку, допоможуть вирішити ці проблеми. Керівництво МКП "Водоканал" ознайомилося з ними та дало відповідь, які й зачитав на "круглому столі" директор підприємства Тарас Рибіцький. Він також зазначив, що сподівається, що ДП "Датський текстиль" усе ж дотримається усіх вимог, визначених українським законодавством, якими  у своїх діях керується МКП "Водоканал", і стане надійним партнером сокальської громади.

Технічний директор ДП "Датський тек­стиль" Мирон Королишин та заступник директора з технічних питань Ігор Тріска зауважили, що їм ніхто не надіслав письмової відповіді на подані у міську раду пропозиції, тому нині не можуть аргументувати свою відповідь. І підкреслили, що підприємство було і є зацікавлене у співпраці з МКП "Водо­канал". Адже ДП "Датський текстиль" зробило реконструкцію каналізаційної насосної станції, яка розташована на території підприємства, здійснює постійне технічне обслуговування і ремонт обладнання, на що затрачаються чималі кошти. Підприємство приділяє максимум уваги якості стічних вод, внесено зміни у технологічні процеси, щоб зменшити використання хімікатів: встановлено додаткові фільтри, вдосконалено процес очистки стічних вод та інше… Тож сподіваються знайти компромісну позицію щодо усіх проблемних питань співпраці з МКП "Водоканал". На жаль, поки що компромісу не знайдено.

У залі виникла дискусія, де кожна сторона відстоювала своє. На жаль, і цього разу підприємства не дійшли згоди. Щоб все-таки розрубати цей гордіїв вузол, учасники "круглого столу" вирішили найближчим часом провести нараду за участю МКП "Сокальводоканал" та ДП "Датський текстиль", при потребі залучити й фахівців з Державної екологічної інспекції у Львівській області та з департаменту ЖКГ, розвитку інфраструктури та ПЕК Львівської облдержадміністрації.

 Любов ПУЗИЧ.

Фото автора. 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews