Влада працює

Опікуватися проблемами людей – почесна місія (про роботу соціальних служб району)

Система соціального захисту охоплює практично всі сфери суспільного життя. І саме через призму професійних і людських якостей її працівників громадяни оцінюють авторитет влади, рівень турботи держави про людину. Вони допомагають працевлаштуватися, відновити шляхи побудови сімейного добробуту, отримати матеріальну допомогу в особливі моменти життя, відчути родинний затишок і турботу, надійне плече, а головне  усвідомити, що до долі кожної людини вибудовується шлях дбайливого, відповідального, адресного ставлення. З кожним роком зростає значимість цих працівників, адже їх турботу відчувають широкі верстви населення. Вони щоденно піклуються про соціальні проблеми дітейсиріт, інвалідів, безробітних, ветеранів, підтримують малозабезпечені та багатодітні сім’ї, допомагають їм здолати життєві труднощі, повірити в себе і свої можливості, знайти вихід з найскрутнішої ситуації. Їхня праця скромна і не завжди помітна, але завжди сповнена душевного тепла. Кожен працівник робить вагомий внесок у розбудову демократичного, громадянського суспільства. В районі працюють шість установ, які здійснюють функції соціального захисту жителів Сокальщини. Це  управління праці та соціального захисту населення РДА, територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі, районний центр зайнятості, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків, районна виконавча дирекція обласного відділу Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. В цих службах працюють майже 200 працівників. Вони обслуговують та надають різноманітні соціальні послуги жителям району.

Напередодні професійного свята ми попросили керівників соціальних служб району розповісти про діяльність їхніх установ, аби вони розповіли, як надають соціальні гарантії і допомагають тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуацїї, а також що у них з’явилося нового, які критерії є важливими у їхній роботі. Ось їхні думки:

Тетяна БУГАЙ, директор Сокальського територіального центру:

– В Сокальському територіальному центрі працює 90 працівників, 65 з них  це соціальні робітники. Із 37 місцевих рад  35 охоплено соціальним обслуговуванням. На працівників соціальної сфери, зокрема, територіального центру, покладена дуже відповідальна і почесна місія  постійно вирішувати проблеми людей, забезпечувати їх потреби, допомагати у скрутні часи.
Сокальський територіальний центр з кожним роком змінюється. Покращуються умови праці робітників терцентру, збільшується спектр послуг, які вони надають. Ми робимо все для того аби наші підопічні  це літні самотні люди та інваліди, відчували себе комфортно та затишно у нас. З лютого 2011 року в нашій установі вперше розпочало роботу відділення соціальномедичних послуг, де можна отримати консультацію лікаря, оздоровитися у соляній кімнаті, пройти курс магнітотерапії, тубускварцу, зробити інгаляцію.

Головне завдання соціального робітника, на мою думку, в тому, щоб допомогти громадянам, сім’ї, соціальним групам, що опинилися у скрутному становищі, розібратися в ситуації і знайти вихід, використовуючи особисту ініціативу, власну працю та наявні ресурси.
Вважаю, що людям, які працюють у соціальній сфері, треба бути милосердними, товариськими, розумними, допитливими, постійно займатися самовдосконаленням і не боятися труднощів. Для того, щоб вирішувати долі інших людей, допомагати їм, необхідно мати грунтовні знання і бути хорошою людиною.

Вітаю колег  працівників територіального центру та всіх, хто працює в соціальній сфері, з професійним святом. Бажаю усім міцного здоров’я, щастя, терпіння, душевної щедрості та успіхів у нелегкій, але такій необхідній людям справі. Нехай Ваша благородна праця приносить Вам задоволення і заслужену пошану тих, кому Ви віддаєте своє душевне тепло.

 

Володимир ОГІНСЬКИЙ, начальник управління праці та соціального захисту населення:

– Сьогодні в управлінні праці та соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації працює 37 працівників. Вони дарують людям надію на краще, вчасно подають руку допомоги тим, хто цього потребує, вміють уважно вислухати, розрадити і допомогти у скрутних життєвих обставинах.

Управління праці та соціального захисту населення  це установа, до якої найчастіше звертаються люди, щоб вирішити свої життєво важливі проблеми, зокрема, пенсіонери, •люди з обмеженими можливостями, сироти, безробітні, немічні і самотні громадяни. І наскільки сумлінно виконують службові й посадові обов’язки працівники нашої державної структури, залежить не лише добробут, але й здоров’я громадян, причому різних вікових груп, починаючи від новонароджених до пенсіонерів. З цією соціальною сферою пов’язана практично кожна якщо не сім’я, то родина.

Управління щомісячно перераховує більше 7 мільйонів гривень  це матеріальна допомога, компенсаційні виплати, субсидії, житловокомунальні пільги. Загальна річна сума перерахувань складає понад 80 мільйонів гривень.

Шановні працівники соціальної сфери! Прийміть мої щирі привітання з Днем соціального працівника! На Ваші плечі покладене одне з найважливіших і найвідповідальніших завдань  державна підтримка і соціальний захист громадян. Виконання цієї місії неможливе без доброти, такту, а часом і самозречення. Завдяки Вашій праці і самовіддачі нам є чим гордитися, адже праця соціального працівника завжди була і залишається однією з найблагородніших в світі!

Бажаю Вам та Вашим родинам міцного здоров’я, щастя, домашнього затишку і тепла, реалізації задумів, нових творчих здобутків.

 

Віктор ЛАЩУК, директор районного центру зайнятості:

– Сьогодні державна служба зайнятості  єдина в українському суспільстві державна установа, яка на засадах державного страхування надає на безоплатній основі широкий спектр послуг як громадянам, котрі звертаються в пошуках роботи, так і працедавцям. Це зовсім не "біржа праці", а установа, яка має соціальні функції, є посередником на ринку праці між роботодавцями та шукачами роботи і докладає максимум зусиль для того, щоб задовольнити потреби всіх своїх клієнтів. Головними завданнями державної служби зайнятості на сучасному етапі є розвиток активних програм сприяння зайнятості населення, підвищення мотивації безробітних до праці, запровадження принципово нових партнерських відносин та методів співпраці з роботодавцями у вирішенні проблем на ринку праці, сприяння забезпеченню ефективної зайнятості населення, запобігання молодіжному безробіттю, сприяння створенню нових робочих місць та умов для розвитку підприємництва.
Сучасні можливості центру зайнятості дають змогу застосовувати нові форми взаємодії з працедавцями, зокрема, це організація і проведення мініярмарків, днів кар’єр, для підбору претендентів та заповнення вакантних місць, професійне навчання безробітних на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця, забезпечення можливості за допомогою татчскрінів (банкомату вакансій) самостійного ознайомлення з професійнокваліфікаційним складом шукачів роботи, пошук претендентів на роботу засобами Інтернетпорталу державної служби зайнятості України, створення відеофільмів про професії ринкоутворюючих підприємств. Одним з найперспективніших напрямів співпраці державної служби зайнятості з роботодавцями є економічне стимулювання роботодавців усіх форм власності до працевлаштування безробітних: для роботодавця забезпечується компенсація заробітної плати, для шукача роботи  реальне місце роботи.

Одна з головних засад роботи з клієнтами для Сокальського районного центру зайнятості  адресний підхід у наданні соціальних послуг, виходячи з індивідуальних потреб, вимог та можливостей шукачів роботи і роботодавців. Колектив працівників районного центру зайнятості, який налічує 25 фахівців  це професіонали своєї справи, котрі постійно підвищують кваліфікацію, вдосконалюють навички роботи з клієнтами служби зайнятості відповідно до вимог, які диктує стан економіки, роботодавці, сучасні технології.

Досягненню позитивних результатів у роботі служби зайнятості значною мірою сприяє співпраця з органами виконавчої влади й місцевого самоврядування, нашими соціальними партнерами і колегами із соціальної сфери, об’єднаннями роботодавців.

За сприянням спеціалістів Сокальського районного центру зайнятості упродовж 2010 року працевлаштовано 1362 особи, у тому числі шляхом надання дотацій працедавцям  46 осіб, шляхом виплати одноразової допомоги з безробіття для започаткування підприємницької діяльності  11 осіб, охоплено професійним навчанням  265 безробітних, залучено до участі в оплачуваних громадських роботах 337 безробітних. Вже за 9 місяців 2011 року за послугами до служби зайнятості звернулось 2658 осіб, з них працевлаштовано 1268 осіб, проходили профнавчання 257 осіб, залучались до тимчасових, оплачуваних громадських робіт 320 осіб, і станом на 1 жовтня 2011 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 585 безробітних осіб.

Колектив працівників Сокальського районного центру зайнятості в переддень професійного свята Дня працівників соціальної сфери вітає своїх колег і соціальних партнерів  колективи працівників Сокальського районного відділення Пенсійного фонду України, бажаємо їм і їхнім родинам міцного здоров’я, благополуччя, добробуту, всіляких успіхів, творчого натхнення, здійснення всіх задумів і мрій, і щоб не вичерпалися щедрість людської душі, бажання і спроможність бути корисними людям. Нехай Ваша компетентність, працьовитість і небайдужість надалі служитимуть людям, а свято принесе усвідомлення причетності до великої справи.

 

Оксана ГУЗІЧ, директор Сокальської районної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності:

– Десяту річницю від свого утворення в жовтні 2011 року відсвяткувала Сокальська районна виконавча дирекція, яка є структурним підрозділом Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

 Основне завдання Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності  матеріальне забезпечення застрахованих осіб, які тимчасово втратили працездатність, і надання їм таких видів допомоги: з тимчасової непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною); по вагітності та пологах; на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві); забезпечення оздоровчих заходів (оплата путівок на санаторнокурортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей, часткове фінансування санаторіївпрофілакторіїв підприємств, установ, організацій, утримання дитячоюнацьких спортивних шкіл, дитячих оздоровчих таборів і позашкільного обслуговування).

 Для забезпечення ефективності роботи дирекції налагоджена тісна співпраця з комісіями із соціального страхування, які утворюються на кожному підприємстві, в організації і установі незалежно від форми власності. Саме вони стежать за видачею і оформленням листків непрацездатності, приймають рішення про призначення чи відмову в оплаті листків непрацездатності, ведуть облік довго і часто хворіючих осіб, забезпечують оздоровлення застрахованих осіб та членів їх сімей.

 Так, за дев’ять місяців цього року районною дирекцією профінансовано 402 страхувальники на суму 4 млн. 133 тис. 365 гривень, в т. ч. для одержання допомоги по тимчасовій непрацездатності  2 млн. 665 тис. 958 грн., допомоги по вагітності і пологах  1 млн. 445 тис. 007 грн., та допомогу на поховання  22400 гривень.

 Для забезпечення відновлення здоров"я застрахованих осіб і членів їх сімей Сокальська дирекція на 2011 рік одержала 80 путівок на санаторнокурортне лікування з різними профілями захворювань, в тому числі 24 путівки для лікування дітей в супроводі дорослого. Загальна сума асигнувань, виділених на закупівлю путівок в 2011 році, становить 444880 тисяч гривень.

 На 2012 рік районною дирекцією подано пропозицію на закупілю 104 путівок на санаторнокурортне лікування на загальну суму 568 тисяч гривень. До свята Миколая Фонд соціального страхування забезпечить дітей застрахованих осіб віком до 14 років подарунками.

У переддень професійного свята вітаю усіх колег з Днем працівника соціальної сфери. Нині до спеціалістів установ соціальної сфери ставляться дуже високі вимоги. І в чому б не полягала наша робота, основна мета нашої діяльності  допомога людям. А головна риса характеру  людяність. Усі ми небайдужі до людських проблем, завжди відкриті для спілкування з тими, хто потребує нашої допомоги. Зичимо усім міцного здоров’я, добробуту, злагоди і домашнього затишку, звершення задумів, невтомного творчого пошуку, миру і щастя. Нехай посіяні зерна добра і милосердя завжди дають дружні сходи в серцях і душах людей!

 

Володимир РАДИК, начальник управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області:

– В управлінні Пенсійного фонду України в Сокальському районі працює 66 осіб. Основні завдання, які стоять перед працівниками управління,  це наповнення бюджету та погашення заборгованості до Фонду, своєчасна виплата пенсій в повному обсязі.
Забезпечити своєчасну виплату пенсій в районі дозволили надходження з усіх джерел фінансування в сумі 423249,9 тис. грн, які порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли на 57642,3 тис. грн., або на 15,8 %. Потреба у коштах на пенсійні виплати постійно зростає у зв’язку зі збільшенням їх розміру. Тому працівники Фонду докладають максимум зусиль для наповнення бюджету, як за рахунок власних надходжень, так і погашення заборгованості зі сплати страхових внесків. 

 Це складне завдання не можна виконати без ретельного аналізу соціальноекономічного становища району, перспектив його розвитку, фінансової діяльності підприємств, у тому числі і боржників та інших чинників. Перспективний напрямок для наповнення бюджету  збільшення фонду оплати праці, зокрема, підвищення заробітної плати до середнього розміру по району і її легалізація та виплата в розмірі, не менше мінімального.

 Працівники управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі обслуговують 27411 тис. пенсіонерів. За 9 місяців 2011 року призначено 1155 пенсійних справ, проведено  1309 перерахунків пенсій, призначено  70 пенсій за особливі заслуги.

Шановні колеги, прийміть щирі вітання з нагоди Дня соціального працівника! Завдяки вашій самовідданій праці Пенсійний фонд України здійснює реалізацію державної політики у сфері пенсійного забезпечення, проводить реформування пенсійної системи, покликаної покращити добробут людей. Притаманні Вам відповідальність, компетентність і душевна щедрість й надалі слугуватимуть людям, а благородна праця буде сповнена гордістю і людською вдячністю, що надасть наснаги на нові здобутки. Щиро зичу вам міцного здоров’я, доброго настрою, а успішна діяльність нехай крокує поруч з особистим щастям і родинним благополуччям.


 Олена РУДАК, в. о. начальника відділення ФССНВ у Сокальському районі:

–  Вже одинадцятий рік поспіль на теренах Сокальщини захистом потерпілих, які отримали травму під час виконання ними своїх трудових обов"язків або отримали професійне захворювання, займається відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Сокальському районі. У відділенні працюють п"ятеро спеціалістів, які щоденно спілкуютьсяь з потерпілими  людьми різного віку, професії, поглядів, в кожного свої болі і негаразди, тому кожному потерпілому необхідний особливий підхід, турбота та співчуття.

 На сьогоднішній день на обліку у відділенні перебувають 150 потерпілих. Їм відшкодовують щомісячні страхові виплати, виплачується одноразова допомога, а також надаються різноманітні соціальні послуги: лікування в медичному закладі, санаторнокурортне лікування, забезпечення протезноортопедичними виробами, стороннім доглядом та побутовою допомогою, а також забезпечення інвалідів праці медикаментами, додатковим харчуванням, автомобілями, інвалідними візками тощо.

 Значну увагу відділення приділяє профілактиці нещасних випадків: публікуються статті в районній газеті, розповсюджуються нормативні акти з охорони праці, плакати, пам"ятки, проводиться роз"яснювальна робота з керівниками підприємств, організовується навчання з охорони праці. Однак, незважаючи на заходи, які вживають керівники підприємств, місцеві органи виконавчої влади, відділенням Фонду для створення безпечних та нешкідливих умов •праці на кожному робочому місці, рівень травмування працівників і досі залишається високим. Крім цього, є непоодинокі випадки, коли людина оформлена на роботу неналежним чином або взагалі не оформлена, тому при настанні нещасного випадку вона залишається соціально незахищеною. Іншою, не менш важливою проблемою, є отримання зарплати в "конвертах", адже всі страхові виплати призначаються, виходячи з розміру офіційної заробітної плати, тому мінімальна заробітна плата  це і мінімальні виплати потерпілому.

 Згідно з законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування", за Фондом, як і раніше, зберігається обов"язок віднесення страхувальника до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду його економічної діяльності. Хочеться окремо зазначити, що з впровадженням єдиного соціального внеску роботодавці стали більш сумлінно сплачувати страхові внески, внаслідок чого потерпілі отримують страхові виплати своєчасно та в повному обсязі.

 Працівники відділення Фонду у Сокальському районі докладатимуть максимум зусиль для того, щоб потерпілі на виробництві почували себе захищеними, не покинутими у важкі хвилини і надаватимуть всіляку підтримку, як матеріальну, так і моральну.

 Напередодні Дня працівників соціальної сфери вітаю весь колектив відділення у Сокальському районі, а також наших колег, зайнятих у соціальній сфері, з професійним святом. Сердечно бажаю успіхів і натхнення у Вашій відповідальній та благородній справі. Міцного здоров’я, щастя, добра і злагоди Вам і Вашим родинам. Хай найвищою нагородою для Вас завжди буде людська шана і подяка.

 Підготувала Любов ПУЗИЧ

Голос Сокальщини на GoogleNews