Влада працює

Сільські ради Сокальщини беруть участь в реалізації програм транскордонного співробітництва Україна-Польща-Білорусь

Маленьким кроком в Європу наважилась вступити Хоробрівська сільська рада, взявши участь в реалізації програм транскордонного співробітництва Україна  Польща  Білорусь. Була створена комісія з розроблення проекту. Очолює її сільський голова Володимир Сава, заступник  Ярослав Вовчак, координатор  Людмила Буричка, які нині активно працюють над реалізацією проекту, що фінансується Європейським Інструментом Сусідства та Партнерства (ЄІСП) . Це ініціатива Європейської Комісії, яка спрямовує зусилля на співробітництво між Європейським Союзом та партнерськими країнами для забезпечення інтегрованого та сталого регіонального розвитку.

Сокальська районна рада сприяє та підтримує участь місцевих рад у всеукраїнських та міжнародних проектах, програмах з покращення стану довкілля і якості життя мешканців територіальних громад, виділяє кошти для придбання сучасного обладнання.

Переважно програми реалізовуються через некомерційні проекти, які мають певні пріоритети.

Одним з таких є охорона довкілля та прикордонних служб, що безпосередньо належать до виграшного проекту Хоробрівської сільської ради транскордонного співробітництва "Польща  Білорусь  Україна 2007  2013". Навіть назва говорить про його користь для суспільства: "Покращення стану довкілля і якості життя мешканців прикордонних одиниць самоврядування Долгобичів і Хоробрів шляхом удосконалення систем накопичення, зберігання і сортування відходів"

Мета проекту: транскордонна протидія деградації та занепаду природи навколишнього середовища. На протидію цьому явищу буде куплено сучасне обладнання, що сприятиме удосконаленню систем накопичення, зберігання і сортування відходів. Ще один важливий чинник: завдяки цілям проекту планується зменшення кількості так званих несанкціонованих смітників, проведення екологічної кампанії серед жителів гміни Долгобичів та Хоробрівської сільської ради.

Згідно з даними Мінжитлокомунгоспу України, жителі нашої країни щорічно утворюють до десятка мільйонів тонн твердих побутових відходів, до складу яких входять такі основні компоненти: харчові відходи  3550 %, папір і картон  1015%, вторинні полімери  913%, скло  810%, метали  2% текстильні матеріали  46%, дерево  1%, будівельне сміття  5%, інші відходи  10%. Показники утворення відходів в середньому становлять 250 кг/рік на душу населення. Україна ризикує потонути у відходах, яких на сьогодні накопичилось понад 35 млрд. тонн, а площа сміттєзвалищ складає вже понад 165 тисяч гектарів (приблизно в п'ять разів більша за площу держави Мальта).

Під час реалізації проекту буде проведено підготовку тендерної процедури на здійснення купівлі вантажного автомобіля  сміттєвоза. Спільними зусиллями розробляють рекламні буклети та реклами для більшої обізнаності громади.

 В рамках проекту були організовані спільні візити, консультації з польським партнером  гміною Долгобичів, для обміну та збагачення досвідом. Розробка спільної транскордонної програми охорони довкілля, започаткування польськоукраїнської екологічної кампанії, видання буклетів…

Протоптано нелегкий шлях, та закладено міцний фундамент транскордонного партнерства для покращення подальшого майбутнього наших дітей, щоб вони дихали чистим повітрям, а не відпарами від смітників, ходили не по засмічених узбіччях.

Віталій ГАМАДИН,
студент факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

Голос Сокальщини на GoogleNews