Влада працює

Шахтарі Львівщини готові до протестів!

У Червонограді на віче, з нагоди Дня Соборності та Дня Свободи шахтарі заявили про готовність до протестів. Вони звернулись до Президента і Прем’єрміністра з вимогою не допустити закриття шахт ДП «Львіввугілля», повернути у державну власність центральнозбагачувальну фабрику. Як повідомляв «Голос знад Бугу», Міненерговуглепром попередило ДП «Львіввугілля», що ліквідує цього року шахти – «Зарічну», «Великомостівську» і «Візейську».

Гірникам було нині не до святкувань і привітань. Вони стурбовані тим, що планують закрити їхні шахти. Адже майже три тисячі гірників залишаться без роботи, а їхні родини – без засобів для існування.

Також шахтарі Прибузького краю стривожені тим, що держава не будує нових копалень, адже розвідані пласти для організації роботи чотирьохп’яти шахт. Тим часом у планах уряду лише ліквідація вугільних підприємств.

Головне, що ніхто не порадився з профспілками та органами місцевого самоврядування.

Голова регіонального об’єднання незалежної профспілки гірників України Михайло Шабля зазначив, що на Львівщині зумисно нищать вугільну галузь: «Хочемо звернутись до всіх шахтарів, щоб нас підтримали, бо така ситуація по всій країні. Ми будемо боротися за себе».

– Вугілля, яке видобувають на Львівщині, залежується на складах, а на Бурштинську, Добротвірську, Ладижинську теплоелектростанції постачається воно переважно зі Сходу України. Неодноразово місцеві депутати апелювали до Президента і Прем’єрміністра з вимогою врегулювати проблеми збуту вугілля на об’єкти підприємства «Західенерго», щоб теплоелектростанції, котрі належать компанії Ріната Ахметова, купували вугілля з шахт ЛьвівськоВолинського басейну, – наголошує народний депутат Степан Курпіль. – Зараз біля Добротвірської теплоелектростанції стоять 400 вагонів із вугіллям з Донбасу і 20 – із Червонограда. Ось такі є реальні пропорції закупівлі. Це свідоме нищення вугільної галузі регіону, а що залишиться – приберуть до рук олігархи, а регіон буде похований. Це є колосальна проблема не лише для всього регіону, це загальнодержавна проблема.
Уряд не говорить про соціальний захист шахтарів ані про те, що у регіоні необхідно створити привабливий інвестиційний клімат.

На шахтах Червонограда, Сокаля і Соснівки працює майже 11 тисяч гірників. Гірники заявили, що готові до протестів у Львові й Києві, щоб не допустити закриття копалень.

На віче шахтарі одностайно підтримали вимоги до владних структур та Звернення до працівників вугільної галузі України. Було також оприлюднено Звернення Президії Сокальської районної ради про повну підтримку шахтарів депутатським корпусом Сокальської районної ради.

Місячний фонд оплати праці шахтарів Прибузького краю становить близько 80 мільйонів гривень, і ці кошти повертаються в регіон через ринки, магазини, аптеки, послуги і т. д.

За даними Державної податкової служби, у 2012 році було сплачено податків лише до місцевих бюджетів: шахтою «Великомостівська» – 8 млн. 900 тис. грн., шахтою «Зарічна» – 5 млн. 653 тис. грн., шахтою «Візейська» – 755 тисяч гривень.Тоді про яку збитковість йде мова?

Олег КОЖУШКО, помічник-консультант народного депутата України Курпіля С.В., голова фракції «Батьківщина» в Сокальській районній раді.

Голос Сокальщини на GoogleNews