Влада працює

Шахтарі Прибузького краю пікетували адміністрацію Президента з вимогами виплатити зарплату

Виплатити заборговане та підвищити зарплату – з такими вимогами львівські шахтарі пікетували 15 січня Адміністрацію Президента. За словами гірників, уже два роки свої мізерні гроші вони вибивають мітингами та протестами. Їхні чинні оклади менші за мінімальну зарплату – скаржаться пікетувальники, повідомив «5 канал».

І ситуація погіршилася після того, як Фонд держмайна України продав компанію «Західенерго» приватнику. А новий власник, за словами шахтарів, припинив купувати львівське вугілля для своїх електростанцій. Тож, зменшився попит на їхню продукцію та існує загроза закриття копалень. На Банковій звернення зареєстрували, від коментарів утрималися.

Голова незалежної профспілки ПАТ «Львівська вугільна компанія» Ольга Скоропад зазначила: «14 числа, щоб ми не їхали, нам перевели 60% листопада – листопада! Ви розумієте, де січень, а де листопад? Як у таких умовах можуть люди виживати? У нас на фабриці працює 1023 особи, з них – 578 жінок. Умови шкідливі».

Водночас, виконавчий директор ДТЕК Юрій Риженков зазначив: «ДТЕК готовий закуповувати та постачати на електростанції «ДТЕК Західенерго» все вугілля належної якості, яке «Львівська вугільна компанія» може запропонувати. У 2012 році для «ДТЕК Західенерго» було закуплено 680,4 тис. тонн львівського вугілля у ДП «Волиньвугілля», ДП «Львіввугілля», шахта «Надія» на суму 569,1 млн. грн. Закупівлі здійснюються через спеціалізовану компанію «ДТЕК Трейдинг». У 2013 році ми можемо закупити у львівських шахт понад 800 тисяч тонн вугілля, якщо вони зможуть поставити нам його в такому обсязі і належної якості. У січні 2013 року ми готові купити близько 72 тисячі тонн вугілля – тобто все вугілля, яке зможуть нам поставити львівські компанії.

Цього обсягу все одно буде недостатньо. Для забезпечення потреб експорту електроенергії ДТЕК Бурштинській ТЕС необхідно додатково спалювати близько 2,2 млн. тонн вугілля на рік, а ДТЕК Добротвірській ТЕС – близько 0,6 млн. т вугілля на рік».
За словами Юрія Риженкова, львівські та волинські вугільні підприємства – найбільш логістично зручні постачальники вугілля для західних електростанцій.

«Тому ми з розумінням ставимося до проблем, пов’язаних із нестабільною роботою і поганим технічним станом Червоноградської ЦЗФ, яка переробляє вугілля шахт регіону. Однак необхідно брати до уваги екологічні вимоги до вмісту сірки у вугіллі, яке можна спалювати на електростанціях. Львівськоволинське вугілля із вмістом сірки понад 2% перевищує нормативний показник, тому його необхідно змішувати з низькосірчистим паливом, а це впливає на обсяги використання.

(За повідомленнями засобів масової інформації).
     

Голос Сокальщини на GoogleNews