Влада працює

Вісімнадцята сесія Сокальської міської ради

 25 жовтня відбулася чергова, вісімнадцята сесія Сокальської міської ради, на якій були присутні 27 депутатів. Відкрив та вів її Сокальський міський голова Богдан Зарічний. За традицією, що склалася, на початку засідання головуючий виконав приємну місію: привітав народних обранців, котрі святкували день народження у міжсесійний період. А далі депутати обрали лічильну, у складі трьох чоловік, комісію та затвердили персональний склад редакційної. Опісля хвилиною мовчання пом’янули поета Сокальщини Володимира Сірка, який відійшов у вічність, та прийняли за основу порядок денний пленарного засідання. Питання, внесені до нього, попередньо розглядали на засіданнях постійних комісій міської ради. 

 Головним стало питання "Про виконання заходів по підготовці до осінньо-зимового періоду 2012-2013 рр. в комунальних підприємствах", з якого доповідали керівники комунальних служб. Першим надали слово директору КП "Сокальжитлокомунсервіс" Роману Мочульському, який розповів про фінансово-господарську діяльність підприємства за дев’ять місяців. За результатами у сфері поводження із побутовими відходами, воно є збитковим, збитки складають 154 тисячі гривень. Проти минулого року витрати збільшилися на 95 тисяч гривень, "левову" частку складають заробітна плата та паливно-мастильні матеріали. 
 
Комунальне підприємство підготувалося до роботи в осінньозимовий період. На будинках покладено 7722 квадратних метри покрівлі, що значно більше, ніж торік. Однак все ще залишається проблема з дахами. Всі внутрішньобудинкові мережі багатоповерхівок готові до опалювального сезону. Працівники перевіряють ізоляцію у будинках, де потрібно, склять вікна, ремонтують вхідні двері… Опалення в більшості багатоповерхівок Сокаля функціонує нормально. Однак є проблема: майже 70 відсотків квартир відключено від теплопостачання, а це призводить до того, що довго триває процес розповітрення системи. Через те частина квартир на початку опалювального сезону не може отримати належного тепла. Аби взимку не виникало проблем з ожеледицею та сніговими заметами, підготовлено спеціальну техніку, завозять пісок та реагенти для доріг. 
 
Депутати Марія Коноплицька та Надія Сикиндюк зосередили увагу на купах сміття на кладовищі, Юрій Товарянський  на неналежній теплоізоляції у багатоповерхівках, а Уляна Покидко пропонувала для зручності громадян змінити графік роботи абонентського відділу. Богдан Зарічний повідомив, що в міську раду звернулися працівники КП "Сокальжитлокомунсервіс", які стурбовані майбутнім скороченням штату, пов’язаним з оптимізацією роботи підприємства. Головуючий тезисно зачитав їхні пропозиції, а керівник Роман Мочульський висловив своє бачення майбутнього цього підприємства. Він зауважив, що найбільша проблема  податковий борг, який становить майже 4 млн. грн., хоча всі основні поточні платежі КП сплачує. Однак, щоб вижити, мабуть, доведеться піти на оптимальний крок  скорочення штатів, яке проводитиметься поступово. 
 
 Невдовзі перед депутатами доповідав директор МКП "Сокаль-теплокомуненерго" Володимир Кіпень, який зазначив, що всі заплановані заходи з підготовки котелень і теплових мереж виконані, це засвідчують акти, підписані інспекцією з енергонагляду. Уклали договір на постачання газу, однак його ліміт є обмежений. Внаслідок виконання вищезазначених робіт опалювальний період в місті розпочався у встановлений термін. 
 
Керівник детально зупинився на проблемах, які виникли з початком опалювального сезону. Він подав пропозиції, які, на його думку, дозволять працювати ефективніше. Зокрема, потрібно встановити енергозберігаючий котел у котельні по вулиці Стуса, що зменшить споживання газу в чотири рази, а електроенергії  в три. 
 
Депутати Ольга Петринка, Юрій Товарянський, Володимир Огінський, Валентина Михайлевич, Євген Музика запитували: хто регулює газові лічильники, чому зимно у деяких групах дитсадочків, чи зростатимуть тарифи на опалення тощо. 
 
 Минула зима була великим випробовуванням не тільки для населення, але й для комунальних служб міста зокрема,  так розпочав свою доповідь директор КП "Сокальське водопровідноканалізаційне господарство" Тарас Рибіцький.  Влітку ми намагалися ліквідувати усі технічні неполадки, які виникли торік. Але, на жаль, окремі трубопроводи не стоять на балансі підприємства, тож їх не відремонтували. Проте працювали над підготовкою міста до зими. Зокрема, відремонтували та замінили частину трубопроводів і водопровідних мереж, запірної арматури, водопровідних та каналізаційних колодязів тощо. Сподіваємось, що це покращить ситуацію з водопостачанням і каналізуванням у зимовий період. Сформували також дієву диспетчерську службу, яка працює так, як цього вимагає регламент і порядок водопостачання. Придбали за власні кошти аварійний автомобіль, який обладнали електрогенератором та укомплектували переносним насосом, купили зварювальний апарат. Це підвищило мобільність аварійних бригад. 
 
На часі вирішення й іншого питання  заміна застарілого обладнання, в тому числі й трубопроводів. 
 
Перед початком засідання депутати мали змогу подивитися на зразки старого трубопроводу. 
 
– Як ви бачили, ситуація не втішна, – каже Тарас Рибіцький.  В цьому році поміняли 1км 100 метрів водопроводів, це, у порівнянні з тим, що робилося у попередні роки, багато. На балансі підприємства 79 км трубопроводів, відповідно до нормативів ми маємо міняти два кілометри на рік… Але на це нема коштів.
 
 Залишилося вирішити до зими ще два проблемних питання: замінити трубопровід розгалуження біля лікарні і біля водозабору. Ще потрібно поставити регулятори тиску. В технічному плані це дуже складно, але зробити необхідно, бо система за теперішнього тиску працювати довго не зможе. 
 
Складна ситуація й на очисних спорудах, зокрема, в аварійному стані галерея трубопроводів. Трубопроводи з великим діаметром є настільки зношені, що прогинаються під власною вагою. Це може призвести до зупинки очисних споруд. Тоді всі стічні води Сокаля і смт. Жвирка доведеться скидати по КНС, по вулиці Сонячній, до річки Західний Буг. Кошторисна вартість цих робіт 200 тис. грн. На жаль, таких коштів підприємство немає. Тарас Рибіцький також відповів на запитання депутатів. Свої думки та пропозиції висловили Євген Музика, Юрій Товарянський, Ольга Петринка та інші. 
 
Вислухавши всіх доповідачів, депутати визнали підготовку комунальних служб до роботи в зимових умовах задовільною. Далі заступник Сокальського міського голови Вадим Кондратюк проаналізував роботу виконавчого комітету за дев’ять місяців.
 
 За цей період проведено 11 засідань, на яких прийнято 231 рішення. Заявникам підготовлено і надіслано 70 листіввідповідей. Перед кожним засіданням виконкому складають проекти рішень, з якими члени виконкому мають змогу ознайомитися за три дні до його проведення. Це дозволяє їх проаналізувати та прийняти виважене рішення. У засіданнях виконкому беруть активну участь депутати міської ради. При потребі проблемні питання розглядають постійні депутатські комісії міської ради. Усі рішення виконкому висвітлюються на Інтернетсторінці Сокальської міської ради, що сприяє прозорості діяльності виконавчого комітету і дозволяє уникнути протизаконних та непрофесійних рішень. Виконавчий комітет працює ефективно і професійно, незважаючи на те, що є брак працівників в апараті міської ради. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 1997 року №1349 у місті з населенням від 15000 до 28000 осіб, як у Сокалі, в апараті виконавчого комітету повинно працювати від 23 до 30 осіб, а у Сокальській міській раді є лише 15. 
 
Міський голова Богдан Зарічний навів декілька аргументів: за 2011 рік надійшло 1762 звернення громадян, які треба було опрацювати, і які стосувалися різних сфер діяльності, крім того 1541 звернення від установ та організацій. На особистому прийомі у міського голови побувало 472 особи. Ще міська рада мала 52 судові справи у судових інстанціях…
 
Депутат Юрій Товарянський акцентуквав увагу на необхідності наповнення бюджету міста, зокрема шляхом сплати податку від реклами на щитах, та запропонував ввести благодійний внесок за проведення культурномасових заходів на площі. Крім цього, на засіданні ще раз підняли питання вуличної торгівлі. Міський голова уже вкотре наголосив, що це питання в компетенції працівників правоохоронних органів. Без їхньої допомоги зусилля міських депутатів не мають достатнього ефекту. Присутні обговорили важливі проблеми. Депутати визнали роботу виконавчого комітету задовільною. Опісля проголосували, щоб спершу розглянути дев’яте питання порядку денного: "Про затвердження детального плану території земельної ділянки щодо будівництва "Сокальської сонячної електростанції" по вул. Яворницького у Сокалі ТзОВ "Еко Оптіма". Спеціалістземлевпорядник міської ради Любомир Миколайчук розповів, що на ділянці 13,4 га по вул. Яворницького, навпроти колишнього заводу хімічного волокна, ТзОВ "Еко Оптіма" планує збудувати сонячну електростанцію, на якій буде майже 40 тисяч сонячних дзеркал. Проект коштуватиме приблизно 13 мільйонів євро. Інвестори планують створити десять робочих місць. 
 
ТзОВ "Еко Оптіма", згідно з рішенням Сокальської міської ради, виробило детальний план території, який уже затвердила обласна архітектурномістобудівна рада, також були представлені висновки всіх дозвільних служб. Заступник директора підприємства Юрій Бучко просив депутатів прийняти мудре рішення. Вже розробили план земельної ділянки, який потрібно затвердити, щоб можна було далі продовжити роботу. І додав, що керівники фірми готові підписати угоду про соціальне економічне партнерство на 2013-2022 роки, яка залучить додаткові кошти до бюджету міста  це 5 млн. грн. протягом 10 років.
 
Однак у депутата Юрія Товарянського виникли зауваження, зокрема, чому це питання не обговорили на депутатській комісії. Мовляв, не можна віддати земельну ділянку  13 га  за копійки. І запропонував виставити її на аукціон. Висловив свою думку міський голова Богдан Зарічний, який вважає, що пропозиція інвестора цікава, діяльність підприємства у місті сприятиме його розвитку, до того ж воно сплачуватиме соціальний внесок у казну. В обговоренні взяли участь депутати Володимир Огінський, Ольга Петринка та інші. Після довгих дебатів, депутати вдруге не підтримали проект рішення щодо затвердження детального плану території для будівництва "Сокальської сонячної електростанції". 
 
Далі на пленарному засіданні розглянули питання "Про внесення змін до штатного розпису апарату Сокальської міської ради". Сокальський міський голова Богдан Зарічний обґрунтував необхідність введення з 1 січня 2013 року у штат посади спеціаліста-юрисконсульта, головного спеціаліста з виконанням завдань і обов’язків в галузі містобудування і архітектури та спеціаліста I категорії замість секретарядрукарки. Це дозволить працювати виконавчому комітету значно ефективніше. 
 
"Про роботу дитячих закладів, готовність їх функціонування в осінньозимовий період" доповідала голова комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту і праці, освіти, культури, фізичної культури і спорту, сім’ї і молоді Валентина Михайлевич, яка, зокрема, зазначила, що про роботу дошкільних навчальних закладів йдеться на різноманітних зустрічах, вона контролюється міською радою та відділом освіти РДА. До того ж питання і проблеми дитячих установ розглядають на профільній комісії, заслуховують на різноманітних зустрічах, нарадах. Нещодавно відбулися дві такі зустрічі. Перша, за участю начальника відділу освіти РДА Романа Монастирського, головного спеціаліста відділу освіти Лесі Ковалишин, завідувачів дитячих садків, представників депутатських фракцій, голів батьківських комітетів і представників громади. Її метою було з’ясувати матеріальнотехнічний стан дитячих установ міста, а також обмінятися думками та пропозиціями щодо покращення умов перебування дітей у дошкільних закладах. У місті функціонує п’ять дошкільних установ, які відвідує понад 500 дітей. Нині нема черги на влаштування дітей в садочки. Міська рада за останні два роки виділяє максимальні кошти для належного фінансування дитячих навчальних закладів, але їх не вистачає, щоб створити дітям належні умови для навчання, виховання тощо. Під час зустрічі обговорили актуальні питання. Свої думки висловили й завідувачі дитячих установ, зокрема, гостра дискусія розгорнулася навколо спонсорських коштів батьків. 
 
17 жовтня відбулося засідання профільної комісії, на якому заслухали інформацію завідувачів щодо роботи їх закладів та готовності функціонування в осінньозимовий період. Все, що зроблено  це заслуга усіх: міської ради, відділу освіти РДА, працівників дитячих установ і батьків вихованців, які допомагали, чим могли. 
 
 Валентина Михайлевич зупинилася і на проблемах, зокрема, майже у всіх дитячих установах потрібно замінити вхідні і балконні двері, зробити ремонт в окремих приміщеннях, відремонувати чи замінити дахи (крім дитячих установ №1 і №9). А у дитячих садочках №7 і №5 є проблеми з опаленням, також необхідно утеплити підвали. Роками відсутні гроші на заміри опору ізоляції, медикаменти, миючі, дезинфікуючі засоби, перезаряд вогнегасників та інше. А це чимала сума. 
 
  Я погоджуюся, що не потрібно, щоб батьки підтримували школи чи дитячі установи добровільними внесками у такий важкий час,  сказала доповідач.  Так не повинно бути. Але за які кошти придбати все необхідне для нормального функціонування дитячих установ? Сокальські садочки виглядають добре, виховна робота у них ведеться на належному рівні. Проте є й чимало проблем. Велике спасибі батькам, які розуміють це і допомагають. Інакше дітям важко буде перебувати у дитсадках, де нема навіть мила, порошку до прання. 
 
Юрій Товарянський наголосив на тому, що міська рада скеровує чималі кошти на дитячі садочки, які необхідно ефективно використовувати. На його думку, потрібно також контролювати належне використання спонсорських батьківських коштів. 
 
 Свої думки висловили депутати Тетяна Бугай, Уляна Покидко, Ірина Калитовська, Євген Музика. Слушно зауважив Володимир Огінський: "Якщо ми не можемо допомогти, то не потрібно заважати". Богдан Зарічний подякував завідувачам за їхню роботу. І додав: "Ми працюємо для того, щоб проблем ставало все менше. 75 відсотків бюджету йде на утримання дитячих дошкільних установ міста. Крім цього за останні три роки міська рада виділила ще півтора мільйона гривень на придбання вкрай необхідних речей та ремонт. Це максимальні кошти, які ми можемо виділити". 
 
 Завідувач дитячого садочка №8 Людмила Венгерак розповіла про конструктивні висновки, які вони зробили після зустрічі 11 вересня у міській раді й виклала власну точку зору щодо ряду важливих питань. 
 
Однодумцями були народні обранці й у розгляді іншого важливого питання "Про виконання плану соціальноекономічного та культурного розвитку м. Сокаль", з якого доповідав голова депутатської комісії Святослав Полянчук та співдоповідав заступник голови міської ради Олег Олійник. Оперуючи цифрами, вони проаналізували дохідну та видаткову частини міського бюджету. А також наголосили, що основні роботи, які планували зробити у 2012 році, уже виконано. Кошти освоїли, залишилося ще допрацювати по окремих пунктах. Активними в обговоренні цього питання були депутати Володимир Огінський, Євген Музика, Богдан Цинкаленко, які акцентували на актуальних проблемах. Зокрема, вели мову про відсутність освітлення деяких вулиць у нічний час, ремонт доріг, відлов собак тощо… 
 
Далі на сесії розглянули кілька фінансових питань: "Про затвердження розпоряджень міського голови" і "Про внесення змін до показників бюджету міста Сокаль на 2012 рік" (доповідала завідувач економічного відділу Людмила Ділай). І ще одне питання, яке назріло не сьогодні  "Про списання основних засобів дитячих навчальних закладів м. Сокаль". Депутати надали дозвіл на списання основних засобів, що є спільною власністю територіальної громади м. Сокаль, як таких, що фізично зношені та морально застарілі.
 
Депутати також розглянули чимало земельних питань, зокрема, про затвердження детальних планів територій, технічної документації, про зменшення ставки орендної плати землекористувачам на 2012 рік, відведення земельних ділянок для будівництва та обслуговування ОЖБ, ведення ОСГ, садівництва, обслуговування гаражів тощо. Доповідав землевпорядник міської ради Любомир Миколайчук. Депутати надали дозволи на виготовлення технічної документації щодо відведення земельних ділянок для ведення садівництва, будівництва та обслуговування гаражів, на поновлення договорів оренди на земельні ділянки та інше. Пізніше розглянули заяви громадян по земельних питаннях, а також звернення та запити депутатів.
 
З усіх питань порядку денного сесії були прийняті відповідні рішення.
 
 Любов ПУЗИЧ.
 

Голос Сокальщини на GoogleNews