Згадаємо, як це було

Пам’яті Голодомору

Вшановуючи пам'ять мільйонів вбитих геноцидом, цьогоріч ми особливо згадуємо Людей правди – тих, хто не боялися говорити та писати про Голодомор навіть у часи, коли це могло коштувати життя.

Це – журналісти, громадські діячі, політики і звичайні українські селяни, які публікували статті, записували побачене у своїх щоденниках чи просто робили фото.

Вони вірили, що зафіксована ними правда важлива для протистояння злу, яке вбиває мільйони людей.

Завдяки їх зусиллям вдалося зберегти інформацію про один із найстрашніших злочинів в історії людства – Голодомор.

Через багато років ця інформація стала однією з причин краху комуністичного режиму, на руїнах якого постала незалежна Україна. Таким чином у повній мірі реалізувалася євангельська істина "Пізнайте правду і вона зробить Вас вільними".

Ми згадуємо Людей правди, тому що нині Україна протистоїть не лише агресії зі сходу, але й масштабній інформаційній навалі, опертій на брехню.

Захистити нашу свободу можемо не лише силою зброї, але силою правди. Нам надзвичайно важливо, аби за межами України знали що саме відбувається в нас.

"Щоб світ знав" – ці слова були актуальними для тих хто говорив і писав в 1933-му, і такими вони залишаються досі.

28 листопада, увечері, запаліть свічку у вашому вікні у пам'ять про мільйони убитих комуністичним режимом. І на згадку про подвиг сміливих чоловіків та жінок, завдяки яким цей злочин не замовчали.

Володимир В'ЯТРОВИЧ, історик, голова Українського інституту національної пам'яті.

Голос Сокальщини на GoogleNews