Влада працює

12 червня 2013р. відбулась сесія Сокальської міської ради

Під час сесії Сокальської міської ради; депутати, наче на змаганнях, перетягували канат в свій бік, – а хто переможе? Кожна "команда" відстоювала свою думку. І кожна – і, справді, була слушна і захищала інтереси громади. Але в одному, і в іншому випадку, як то не звучить парадок­сально, в певному сенсі програвала громада.

Після затвердження, зі змінами, порядку денного, обрання лічильної комісії, депутати перейшли до розгляду питань. Першим розглядали запити, звернення, заяви та скарги мешканців Сокаля. Під зверненням до Прем`єр-міністра України щодо непростої ситуації на шахтах району (йшлося про їх ліквідацію та закриття) підписи поставили майже тисяча шахтарів, які вимагали збільшити закупівлю вугілля на шахтах регіону. Сокальська міська рада на його основі підготувала своє, яке буде надіслане Президенту України та Прем`єр-міністру. За нього проголосували одноголосно.

Далі голова фракції "Батьківщина" у міській раді Ігор Сидор зачитав звернення об`єднаної опозиції про узгодження дій Об`єднаної опозиції на всіх етапах боротьби з диктатурою та під час виборів президента. У наступному зверненні до Сокальської районної ради йшлося "Про внесення змін у рішення сесії 3329 від 27.11.2009 р., а саме: в підпункті 3.7 пункту 3 вилучити з речення "Сокальській міській раді 450000 грн. для придбання службового житла прокурору Сокаль­сь­кого району" слова "прокурору Сокальського району" та викласти це речення у такій редакції: "Сокальській міській раді 450000 грн. для придбання службового житла". На просьбу фракції "Свобода", заступник голови Сокальської районної ради Володимир Чуб прокоментував це питання, підкресливши, що подібне звернення до членів виконкому міської ради скерували ті ж самі фракції районної ради. "Районна влада у 2009 році виділяла цільові кошти для придбання службового житла, – як зазначив В. Чуб,- та чомусь дуже персоніфіковано – для прокурора Сокаль­ського району, коли можна було – для придбання службової квартири, – підкреслив він.- Ці кошти належали територіаль­ній громаді Сокальського району і змінювати цільові призначення не дуже тактовно. І ще виконком міської ради мав при­йняти зобов`я­зання, у якому йшлося, що в разі призначення прокурора на посаду в іншу місцевість – житло має бути звільнене. Сьогодні ми повинні діяти в інтересах людей. А Сокальська районна рада на одній з наступних сесій буде змінювати рішення сесії районної ради 2009 року". За це звернення одноголосно проголосували депутати.

Далі депутат Надія Багрій зачитала два звернення, яке підписали двадцять п`ять мешкан­ців будинку №60 та навколишніх по вулиці Героїв УПА, поблизу піцерії "Фігаро". Йдеться ось про що. Ці особи просять заборонити підпри­ємцю Ростиславові Фігурку (піцерія "Фігаро") розміщу­вати шатро на час літнього періоду на прибудин­ковій території.Також звертаються до міського голови, щоб скасувати рішення виконавчого комітету від 26.04.2006 р. № 3167 "Про надання дозволу для встановлення тимчасового сезонного шатра для ведення торговельної діяльності при вході в піцерію "Фігаро", бо на відстані двох метрів від нього розташований дитячий майданчик". Дали змогу висловитися кільком мешканцям, котрі прийшли на сесію. Вони, зокрема, говорили: "продавати горілку на території майданчика не можна, бо є рішення нашого шановного Прези­дента України", "ми цілу зиму зверталися до пана Зарічного, що машини, які їдуть до піцерії попід будинком №60, під вікнами четвертого під`їзду, вибили яму по пояс, яку закидали сміттям і непотребом, та встромили туди палку, проте ніхто на те не реагує. Третій під`їзд будинку через рух транспорту дав тріщину. Біля того майданчика дитячого є садочок, і там розпивають спиртне, там знаходять шприци… А в першому під`їзді є людина, яка погрожує, що викине лавку, а її не треба викидати, а поставити ще дві, щоб старші люди могли посидіти, а на глуху стіну не потрібно встановлювати шатра…", "підприємець має підвал, я не проти, нехай заробляє собі гроші. Спочатку встановив одну палатку, потім другу і третю і не радився з мешканцями. Туди приїжджають напідпитку відвідувачі, а моя дитина на велосипеді їздить, вже раз трапилася біда, то звинуватили хлопчика, а не водія"…

У дискусію втрутився депутат Роман Садовський: "Є мудрість народна, що ніщо так не гризе печінку українця, як добробут сусіда. Чому пан Богдан (чоловік, котрий виступав першим – авт.), як працював сторожем, піцерія йому не заважала". І тоді почався балаган: хтось говорив, що "це спальний район, і в Європі такого нема, лише в Україні біля багатоповерхівок є розважальний заклад, хай ставлять палатку на площі Січових стрільців, ми прийняли правила благоустрою, де вказано, що розпивання спиртних напоїв у парках, скверах, на дитячих майданчиках заборонено, палаток на прибу­динковій території бути не може, хіба парасольки, під якими можна посмакувати морозивом, попити кави". А міський голова Богдан Зарічний запитав мешканців: "Чому з цими проблемами ви не прийшли на щорічний звіт міського голови? Ця палатка у весняно-літній період стояла сім років, і ні в кого жодних претензій не було. А тепер етичні міркування. Стосовно дитячого майдан­чика. Була пропозиція у цьому районі спорудити дитячу площадку, її вартість 100 тис. грн. Програма побудови майданчика передбачала благодійний внесок громади (п`ять відсотків). Але ніхто жодної гривні не вніс, зате дали підприємці, хоча там бавляться діти мешканців цих будинків. Підприємці Фігурки пожертвували на неї 25 тис. грн. Спорудили, минув рік, а тепер люди приходять і кажуть: "Забирайте шатро, бо воно розташоване лише за два метри від дитячої площадки". Ми розгля­датимемо схему розміщення малих архітектурних форм в Сокалі, де серед інших є і місце біля піцерії, яка передбачає те шатро пересунути за ріг будинку".

Власне, згодом питання про розміщення малих архітектурних форм розглядалося на сесії, доповідала директор КП "Архітектурно-планувальне бюро" Тетяна Дідик. Детальним планом території передбачено в першу чергу розташування шести земельних ділянок для встановлення тимчасових споруд і також розроблено дев`ять – для організації літньої торгівлі. Депутат Юрій Товарянський поцікавився, чому до цієї роботи не залучали членів земельної комісії. Міський голова Богдан Зарічний пояснив, що місця оглядали і визначали із землевпорядником та головним архітектором району, три земельні ділянки просто треба узаконити, бо там вже є малі архітектурні форми, а дванадцять земельних – зможуть отримати підприємці через конкурс, і в конкурсній комісії обов`язково будуть депутати і представники саме земельної комісії. Знову сперечалися стосовно шатра біля піцерії "Фігаро". Тетяна Дідик роз`яснила, що шатро буде розміщене на земельній ділянці загального користування, бо там немає прибудинкової території.

Депутати Надія Багрій, Ольга Петринка, Юрій Товарянський стояли на своєму, мовляв, встанов­лювати шатра не можна, бо поруч дитячий майданчик. Інші:  Валентина Михайлевич, Любов Кравцова, Уляна Батіг – говорили про те, що культура наших дітей, людей не залежить від підприємців. Віктор Зіньків, Віктор Олейчук, Ігор Сидор підкреслювали: якщо депутати не проголосують за це рішення, то не можна буде узаконити й інших ділянок для встановлення малих архітектурних форм, а отже, втрачаються надходження до бюджету… Перший раз за це рішення не проголосували, ні в цілому, ні зі змінами, вилучивши питання про піцерію "Фігаро". В сесійній залі була напружена атмосфера, крики, вигуки, емоції… Врешті "прорвало" депутата Романа Пашковського: "Доки буде в нашій роботі така деструкція? Ми нічого не робимо для розвитку нашого міста, лише все "зарубуємо" і руйнуємо". Депутат Юрій Товарянський обурився, що не треба переводити все на "Свободу", бо депутати від цієї політичної сили прийшли чесно працювати для блага громади. Міський голова Богдан Зарічний пропонував і "за круглим столом", з участю підприємців і мешканців будинків, обговорити питання і дійти згоди. Але до консенсусу так і не дійшли. Після розгляду всіх питань, на сесію прийшла власник піцерії "Фігаро" Людмила Фігурко котра, зокрема, сказала, що за час розташування шатра біля "Піцерії" не було жодних викликів міліції, а рівно о 23 годині вона зачиняється. "Це була моя ініціатива пересунути шатро за будинок, – сказала вона -, щоб не заважати мешканцям тих квартир, вікна яких виходять на палатку". Депутати запитували і пропонували свої пропозиції. А далі за рішення про детальний план територій щодо розміщення малих архітектурних форм проголосували більшістю голосів, бо збільшилася кількість депутатів від КУНу та "Фронту змін" і зменшилася від – "Свободи".

На сесії розглянули звіт про роботу КП "Сокаль­­теплокомуненерго" за 2012 рік. Директор Володимир Кіпень зосередив увагу на тому, що минулий сезон пройшов без будь-яких технічних проблем. Бо вчасно були підготовлені об`єкти до опалювального сезону. Якщо порів­нювати економічні показники, то підприєм­ство попрацювало краще, ніж торік.

До доповідача мали запитання депутати Євген Музика, Роман Садовський. Свою думку, стосовно морального клімату в колективі і роботи підприємства загалом, висловив міський голова Богдан Зарічний і запропонував роботу підприєм­ства визнати "задовільною". Такої ж думки були більшість депутатів.

На сесії оперативно розглянули питання про прийняття в комунальну власність територіальної громади м. Сокаль та безоплатну передачу в господарське відання МКП "Сокальтеплокомун­енерго" теплового лічильника у будинку №29 по вулиці Героїв УПА; про списання основних засобів дошкільних навчальних закладів; про внесення змін та доповнень у "Правила благо­устрою
м. Сокаля Львівської області", затверджені рішенням сесії Сокальської міської ради №71 від 23.02.2012 р.; про затвердження розпоря­джень міського голови; про внесення змін до показників бюджету міста Сокаль на 2013 рік; про звільнення у 2013 році засуджених, яківідбувають покарання у виправних закладах, від сплати державного мита за видачу певних видів документів; про затвердження інструкції з діловодства в апараті міської ради та її виконав­чому комітеті; про внесення змін у "Порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Сокаль", затверджений рішенням сесії Сокальської міської ради від 24.01.2013 р. Як завжди, депутати розглянули низку земельних питань, вилучивши з порядку денного два: про затвердження детальних планів територій: кварталу блокованої житлової забудови з об`єктами громадського призначення по вулиці Шашкевича, № 24 та заяви про внесення змін у договір оренди ТзОВ "Сокальський агрошлях­будсервіс".

Незважаючи на емоційні дискусії, депутати прийняли більшість рішень і оперативно закінчили засідання чергової сесії.

Оксана ПРОЦЬ.

 

На знімках: під час сесії Сокальської міської ради 12 червня 2013 р.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews