Влада працює

Депутати Сокальської міськради заборонили відчужувати квартиру для прокурора району

24 березня відбулася сесія Сокальської міської ради, в ній взяли участь 33 депутати з 36 за списком. Порядок денний був досить насичений. Однак початок роботи народних обранців не обійшовся без урочистостей. В першу чергу міський голова Богдан Зарічний, який відкрив і проводив сесію, привітав депутатівіменинників, які відсвяткували свої дні народження в міжсесійний період. А далі народні обранці приступили до розгляду питань порядку денного, а їх було аж 23. Перших три розглянули оперативно. І після жвавого обговорення ухвалили звернення до Президента України Віктора Януковича щодо запланованої земельної реформи та затвердили положення "Про почесного громадянина міста Сокаля". Досі це почесне звання мали сокальці Юлій Лукомський та Володимир Конопльов. На цьому ж засіданні місцеві обранці присвоїли це звання Зиновію Стоницькому, вчителюметодисту, який все своє життя присвятив вихованню молоді в українському дусі.

Далі присутні заслухали інформацію начальника Сокальського РВ ГУ МВСУ Ярослава Ващишина про стан боротьби із злочинністю та порушеннями правопорядку в місті. Доповідач запевнив, що в цілому по району обстановка є стабільна та контрольована, і окремо зупинився на криміногенній ситуації в Сокалі. Депутати його інформацію прийняли до відома та звернули увагу, що райвідділу міліції треба посилити роботу щодо виявлення правопорушень у сфері витрачання бюджетних коштів.

На минулій сесії депутати створили тимчасову комісію з вивчення господарської діяльності Сокальського МКП "Водопровідноканалізаційного господарства", на роботу якого побільшало скарг від жителів міста. Із звітом її роботи виступив заступник міського голови Олег Олійник. Він тезисно розповів про основні висновки комісії та дав пропозиції щодо перспектив підприємства на майбутнє. Свої думки висловила й член комісії Олена Наконечна, яка розповіла про неналежну роботу комунального підприємства та акцентувала, що вся провина за це лягає на плечі керівника МКП "Водопровідноканалізаційного господарства". Проаналізувавши почуте,  депутати визнали роботу даного підприємства незадовільною.

Опісля народні обранці розглянули низку актуальних питань щодо забезпечення життєдіяльності міста. Зокрема, заслухали звіти керівників комунальних підприємств міської ради: "Сокальтеплокомуненерго","Сокальжитлокомунсервіс" та "Сокальський ринок". Володимир Кіпень, Богдан Леськів, Ольга Гунька розповіли про роботу підприємств та відповіли на запитання депутатів, вислухали їх зауваження та пропозиції.

Роботу комунальних підприємств визнали задовільною. Однак оскільки є багато зауважень до роботи КП "Сокальтеплокомуненерго" та КП "Сокальжитлокомунсервіс", вирішили в подальшому створити комісії для вивчення їх діяльності.

На сесії також розглянули інші важливі питання. Зокрема, про виконання місцевого бюджету Сокальської міської ради за 2 місяці 2011 року та про внесення змін до Плану соціальноекономічного розвитку міста Сокаля на 2011й. Затвердили положення "Про Сокальську міську комісію з питань забезпечення своєчасноті і повноти сплати податків та зборів" та особовий склад комісії, а також положення "Про порядок передачі в оренду майна міської комунальної власності". Депутати опрацювали й питання про уточнення планових призначень в березні 2011 року. І у квітні КП "Сокальжитлокомунсервіс" зможе придбати трактор МТЗ82 (137 000 грн.), а МКП "Сокальводоканал"  каналопромивну машину (446000 грн.).

Оскільки нині виникає чимало спірних питань, скарг та справ, пов’язаних із земельними питаннями, депутати ввели в штатний розпис Сокальської міської ради посаду спеціаліста I категорії  землевпорядника; змінили статус будинку №20 по вул. Героїв УПА в м. Сокаль з гуртожитку в житловий з подальшою приватиацією; скасували рішення сесії міської ради №348 від 02. 08. 2010 р. "Про надання дозволу на передачу на баланс ОСББ "Мужність" житлових будинків №41 та №42 по вул. Героїв УПА в м. Сокалі від КП "Сокальжитлокомунсервіс" та внесли зміни до регламенту сесій Сокальської міської ради.

Кожне питання було важливим, тож потребувало чимало часу для обговорення та прийняття рішення. Активними на пленарному засіданні були депутати Юрій Товарянський, Ольга Петринка, Єлизавета Цар, Віталій Олейчук, Ігор Сидор, Віктор Зіньків, Юрій Чабан, Уляна Покидко, Євген Музика, Роман Пашковський, Валентина Михайлевич та інші. Вони не тільки запитували доповідачів, але й відстоювали свою позицію, вказували на певні суперечності у тій чи іншій справі. Депутати з деяких питань порядку денного вели полеміку, намагалися знайти правильне рішення.

Однак усі проявили свою громадянську позицію, коли торкнулися питання щодо службової квартири прокурора Сокальського району, яку той намагався приватизувати. Колишній прокурор Сокальського району, а нині міста Червонограда, Віктор Мисяк намагався переконати присутніх у правочинності своїх дій. Однак депутати стояли на своєму: квартира має залишитися службовою. Відтак, розглянувши депутатський запит депутатів Сокальської районної ради О. Кожушка та В. Смолинця, керуючись ст. 26 п. 15, 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сесія міської ради вирішила:

"1. Рішення виконавчого комітету Сокальської міської ради №370 від 02. 11. 2010 р. "Про переведення службової квартири прокурора Сокальського району в м. Сокаль по вул. св. Петра і Павла, 3/1 із службової у державну" визнати незаконним, оскільки воно суперечить рішенню Сокальської районної ради №329 від 27 листопада 2009 р., згідно з цільовим призначеннямкоштів (субвенція з районного бюджету)  придбання службового житла.

2. Скасувати рішення виконавчого комітету Сокальської міської ради № 370 від 2. 11. 2010 р. "Про переведення службової квартири прокурора Сокальського району в місті Сокалі по вулиці св. Петра і Павла, 3/1 із службової у державну".

Далі голова профільної комісії Святослав Полянчук доповів з наступного питання: щодо відтермінування сплати держмита при оформленні позовних заяв на боржників за комунальні послуги в комунальних підприємствах міста Сокаля в 2011 році.

На пленарному засіданні була конструктивна, робоча обстановка. Розглянули 20 основних питань з 23х. І сесія затягнулася до дев’ятнадцятої години. Тож депутати вирішили зібратись ще раз аби завершити її роботу уже 29 березня.

Того дня народні обранці, насамперед, розглянули земельні питання. Їх також назбиралось чимало. Землевпорядник міської ради Любомир Миколайчук доповів, що вони попередньо розглянуті та опрацьовані на засіданнях постійної комісії з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин міської ради. Проте у багатьох депутатів виникало чимало запитань щодо окремих звернень, бо хотіли прийняти об’єктивне рішення. Адже йшла мова про зменшення ставки орендної плати за землю, надання дозволів на виготовлення технічної документації щодо відведення земельних ділянок для ведення садівництва та обслуговування гаражів, продовження договорів оренди на земельні ділянки та інше. В більшості випадків депутати не задовольнили прохання заявників та залишили ставку орендної плати 12%. На це у місцевих обранців були свої аргументи. Зате дискусію у залі викликало питання про затвердження проекту відведення земельної ділянки для церкви християн віри євангельської, яка має постати біля автозаправки "WOG". Ще торік вони отримали дозвіл на будівництво своєї культової споруди на цьому місці (хоч це санітарнозахисна зона). Проте представники церкви християн церкви євангельської зачитали зміст листа розробників Генерального плану міста Сокаль, в якому ті не заперечують щодо будівництва церкви в цьому місті. Громада уже виготовила та затвердила містобудівне обгрунтування, а тепер прийшла погодити проект відведення земельної ділянки. Однак отримала супротив частини депутатів. Марними були заклики пасторів громади голосувати розумом та серцем, бо йдеться про дім, де славитимуть Всевишнього. Згодом попросила слова і член виконкому міської ради, помічник депутата обласної ради Мар’яна Яремчук, яка запропонувала аби зняти напругу у місті, провести повторне громадське слухання і нехай сокальська громада сама вирішить, що робити далі. Утриматись від голосування закликав колег і голова фракції ВО "Свобода" Юрій Товарянський, який обгрунтував це тим, що треба дочекатися відповіді з обласної прокуратури, куди він надіслав депутатський запит. Депутат Єлизавета Цар зауважила, що депутати нині є заручниками даної ситуації, яку створили їхні колеги попереднього скликання. Через що й ці дебати… Міський голова Богдан Зарічний зачитав звернення парафіян кафедрального собору святих апостолів Петра і Павла та церкви Архистратига Михаїла м. Сокаль, які просили відтермінувати рішення. Аби покласти край суперечкам, свою позицію з даного питання висловив Б. Зарічний, який зауважив, що кожен має право на свою думку, як і на свободу віросповідання і він переконаний, що дана суперечка вийшла з площини законності у міжконфесійний спір або має інші причини, які не оголошуються. Та поставив це питання на голосування. Однак 17 депутатів "утрималося" і рішення не прийняли. Відтак його розгляд перенесли на наступну сесію.

Далі місцеві обранці заслухали Сокальського міського голову, який зачитав заяву ТзОВ "Сокальський агрошляхбудсервіс" щодо КП "Сокальський ринок". Як з’ясувалося, це підприємство звинувачує міську раду в тому, що вона з 2007 р. незаконно користується земельною ділянкою, будівлями та територією ринку. Відтак їхнє підприємство зазнало матеріальних збитків. І просить депутатів розібратися у цьому.

Директор КП "Сокальський ринок" Ольга Гунька пригадала присутнім, які події відбувалися насправді й хто хотів нечесним шляхом заволодіти ринком. Про це свідчать й рішення декількох судів, які уже відбулися. Однак досі є чинним рішення сесії міської ради від 2. 07. 2009 р., яке визнало нечинним договір оренди земельної ділянки по вул. Березовського, 1 ТзОВ "Сокальський агрошляхбудсервіс". І воно не скасоване та не оскаржене. Згідно з цим рішенням ринок працює. Депутати це звернення взяли до уваги і вирішили: "Повідомити ТзОВ "Сокальський агрошляхбудсервіс", що на даний час спір щодо земельної ділянки по вул. Березовського, 1 знаходиться на розгляді в апеляційному суді м. Львова і у зв’язку з цим до закінчення судового розгляду жодних дій стосовно цього звернення вчинятися не буде". Депутати вважають, що в цьому випадку порушені законодавство України, воля територіальної громади та підприємців ринку, а тому вирішили також звернутися за допомогою у його вирішенні •до депутатів Львівської обласної ради та Верховної Ради України.

Наприкінці присутні заслухали заяви від фракції ВО "Батьківщина" та звернення мешканців міста до депутатів, які виголосили Єлизавета Цар, Ольга Петринка, Уляна Покидко, Іван Шутовський… На цьому четверта сесія Сокальської міської ради VІ скликання завершилася. Міський голова Богдан Зарічний подякував депутатам за плідну роботу під час пленарного засідання.

Любов ПУЗИЧ.

Фото Василя Журавінського.

Голос Сокальщини на GoogleNews