Home / Влада працює / Мер Сокаля Богдан Зарічний про життєдіяльність міста

Мер Сокаля Богдан Зарічний про життєдіяльність міста

У лютому міський голова Сокаля Богдан Зарічний звітуватиме перед громадою, де дасть ґрунтовні пояснення стосовно всіх аспектів життєдіяльності міста. Сьогодні ми попросили міського голову відповісти на кілька запитань щодо стану доріг і тротуарів у зимову пору.

– Богдане Степановичу, чи достатньо у наших комунальників є техніки для розчистки доріг міста та посипання їх піскосумішшю?

– На очищенні вулиць міста від снігу працюють: автогрейдер, за яким закріплено вулиці Тартаківська, Шептицького, Українська, Шашкевича, Стуса, Чайковського, Підкови, Яворницького, Шевченка, Петрушевича, а також два трактори МТЗ82, за якими закріплено 24 вулиці, в тому числі Героїв УПА, два цвинтарі і парк. Перелік вулиць затверджений КП «Сокальжитлокомунсервіс» і погоджений з Сокальською міською радою.

Посипають вулиці піщаносолевою сумішшю два автомобілі. Затверджена схема, згідно з якою посипають 35 місць, а саме, перехрестя, з`єднання другорядних вулиць з головними, підйоми проїжджих частин та окремі ділянки.

– Тротуари чистять прибиральники…

– Розчищають тротуари міста та посипають їх піском 24 прибиральники КП «Сокальжитлокомунсервіс», які працюють у місті, та 16 – на прибудинкових територіях.

– Чи є недоліки і недопрацювання у роботі КП «Сокальжитлокомунсервіс» у цій сфері?

– Звичайно, як у будьякій роботі вони є. Це питання на постійному контролі у мене, в першого заступника міського голови Олега Олійника. Ми працюємо з керівництвом підприємства. Звертаємо увагу на людський фактор, бо двірники порізному ставляться до своєї роботи і потрібний належний контроль за якістю.

Також необхідно нагадувати власникам та керівникам підприємств, установ, організацій, крамниць, малих архітектурних форм їхні обов’язки щодо виконання ними правил благоустрою Сокаля, в яких чітко прописано, що саме вони повинні відповідати за розчистку і посипання прилеглих територій. І я на цьому постійно наголошую.

Бувають й інші проблемні питання, пов’язані з організацією роботи.

Та ще погодні умови цього року значно складніші, ніж торік.

– Чи можете у повній мірі, стовідсотково задовольнити побажання мешканців міста щодо очистки і посипання всіх вулиць і тротуарів?

– Скажу правду – не можемо. В мене складається враження, що дехто забуває в якій країні, з яким рівнем економіки ми живемо. Якщо порівняти стан справ у цій сфері з іншими містами, навіть обласними центрами, то в нас не гірша ситуація.
Якщо ж хочемо, аби в нас було, як у Європі, то потрібно врахувати, що у них, в розрахунку на одного жителя, на міську інфраструктуру і благоустрій припадає значно більше коштів – у Польщі в 28 разів, а в Швеції, Данії – в 200300.

– Пригадуєте 16 грудня, коли навіть у найближчі до Сокаля села не можна було добратися, бо замело дороги? Чи відчували жителі райцентру серйозні проблеми?

– Незначні труднощі були, але місто жило у звичайному режимі. Судячи з теленовин, люди в обласних центрах більше нарікали, ніж у нас, а під час ожеледиці (15 січня) тільки у Сокалі зранку їздив громадський транспорт і приватний, а рейсові автобуси виїхали на всі напрямки близько 10ї години.

На початок зими підприємство КП «Сокальжитлокомунсервіс» заготовило 300 тонн піскосуміші, філія «Сокальський райавтодор» – 400 тонн, якщо володію точними даними, а на всі населені пункти в кілька разів менше. Думаю, цифри говорять самі за себе.

До речі, ми знову будемо завозити піскосуміш, бо запаси закінчуються.

Однозначно можу стверджувати, що у Сокалі значно краща ситуація щодо розчистки та посипання доріг та тротуарів, ніж у районі загалом.

І якщо брати кількість коштів, які виділяє на потреби Сокаля міська рада і від величини яких можна планувати закупівлю піскосуміші, пального та оплату праці, то загалом робота підприємства є задовільною. Хочу подякувати працівникам, які у будьяку погоду, у неділю і у релігійні свята забезпечують життєдіяльність міста.

На жаль, виділяти кошти в більших обсягах ми також не можемо, бо є надзвичайно багато інших проблем – 75% бюджету йде на утримання п`яти дитячих садочків, а також ремонт дахів, доріг, тротуарів, освітлення міста тощо.

Розмову вела Оксана ПРОЦЬ.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

медики в Червонограді отримають нові автомобілі

Червоноградські медики для надання первинної допомоги отримають нові автомобілі

Як повідомила керівник Червоноградського Центру надання ...