Цікаво знати

На Сокальщині відкрили пішохідний митний пункт пропуску «Угринів-Долгобичів»

1 липня на Сокальщині урочисто відкрили пішохідний митний пункт пропуску «Угринів-Долгобичів». Відтепер сокальчани, мешканці околиць, жителі Львівщини та Волині зможуть потрапити в сусідню Польщу не лише на автомобілі, а й пішки чи на велосипедах. 

На урочистостях з нагоди такої визначної події для району побували генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк, голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк, голова Сокальської РДА Олег Кожушко, воєвода Люблінського воєводства Войцех Вільк, староста Грубешівський Юзеф Куропатва, староста Томашівський Ян Ковальчик, війт гміни Долгобичів Гжегож Древнік, депутати районної ради Орест Пурський, Ігор Плечінь, Василь Береза, Хоробрівський сільський голова Володимир Сава, гості. Поблагословив нову смугу пішохідного переходу настоятель храму св. ап. Петра і Павла у Сокалі, протоієрей о. Ярослав Кащук. 

Голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк зазначив, що у відкритті цього пішохідного пункту пропуску є велика заслуга Посла України в Польщі, нашого земляка Андрія Дещиці та секретаря польсько-української комісії Романа Кріля, який теж родом з Сокальщини. Вони активно сприяли, аби якнайшвидше відкрити цей пішохідний пункт пропуску. Це дасть можливість для розвитку тісних відносин між Сокальським районом і Томашевом і Грубешевом, відкриття пункту сприятиме написанню нових спільних міжнародних проектів, обміну досвідом. Цей пішохідний пункт пропуску наразі відкрито в якості експерименту на півроку – з 1 липня до 31 грудня. Якщо буде багато людей перетинати кордон, то з 1 січня він працюватиме постійно. Зараз уже помалу розвиваємо інфраструктуру, в Угринові відкрито пункт обміну валют, працюють магазини, де поляки можуть придбати наші продукти. Минулого тижня тут побував Посол України в Польщі Андрій Дещиця. Він вніс на розгляд Кабінету Міністрів наступну пропозицію: щоб 62 кілометри траси Р-15 «Ковель-Червоноград-Жовква» від Тудоркович до Великих Мостів і Угринів-Хоробрів ремонтувала польська фірма, з нею за виконані роботи розраховувалась Республіка Польща, а пізніше з Польщею, як кредит, розраховувалась Україна протягом десяти-двадцяти років. Така модель ремонту доріг для нас є дуже прийнятною і вигідною. 

Голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко розповів, що спочатку людей буде менше на цьому пункті пропуску, а згодом, мабуть, таки побільшає. В центрі Долгобичева будують супермаркет «Бедронка», наші земляки зможуть пішки ходити по продукти в Польщу. Також з часом буде розвиватись інфраструктура. Зараз уже продовжено маршрут автобуса «СокальУгринів» до самого кордону. Уже є проектанти, проектують автобусну зупинку, накриття для пасажирів, щоб тротуар перенести трохи вбік, протягом липня-серпня ці роботи повинні бути завершені.

Першим перетнув українсько-польський кордон на нововідкритій пішохідній смузі Ярослав Немирко, мешканець с. Хоробрів. Він зазначив, що у Польщі працює уже 13 років, раніше їздив додому раз у тиждень через Устилуг, а тепер буде вертатись щодня, бо ж велосипедом з Долгобичева до Хороброва – 15 хвилин їзди. Чоловік дуже задоволений, каже, що відкриття цього пішохідного пункту пропуску – це нове вікно у Європу. 

Одразу після відкриття на пішохідній смузі на кордоні вишикувалась черга, польські велосипедисти їхали «підкоряти» українські дороги, а наші земляки – переходили в Польщу. Серед першо-прохідців була і Людмила Боричко з Хороброва, вона тішилась, що тепер зможе ходити в Польщу, де у неї багато друзів, колег. 

А ще Хоробрівська сільська рада разом із гміною Долгобичів реалізовують проект транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» і відкриття цього пішохідного пункту пропуску тільки сприятиме втіленню проекту та подальшій співпраці.

Поки мешканці околиць вперше перетинали пішохідний пункт пропуску, старший офіцер сектору з питань взаємодії зі ЗМІ Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, полковник Роман Стахів підкреслив, що «цей пішохідний пункт пропуску знаходиться на території Польщі. Його відкриття – це визначна подія, відтепер мешканці прикордоння матимуть кращі можливості подорожувати, налагоджувати родинні зв’язки, адже багато жителів прикордонних українських сіл мають родичів у Польщі, тепер зможуть частіше їх навідувати. Пропускна спроможність цього пункту – до 10000 осіб щодоби, до 3500 автомобілів, до 50 автобусів. Зараз автомобільний пункт пропуску «Угpинів-Долгобичів» в середньому щодоби перетинають 2000 осіб, 700 легкових автомобілів, 57 автобусів. Пункт пропуску має по 7 смуг на в’їзд і виїзд, одну з них тепер облаштували для пішохідного руху. «Угринів-Долгобичів» став другим пішохідним пунктом перетину кордону, перший відкрито в Шегинях».

Відтепер в Європу можна йти пішки, для цього і відкрито пішохідний пункт пропуску «Угринів-Долгобичів». Нехай же наші мешканці при нагоді використовують цю унікальну можливість.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора та Василя Сорочука.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews