Влада працює

Про нові соціальни ініціативи Президента

Заступник голови Сокальської райдержадміністрації Наталія Карташова провела "круглий стіл" з керівниками управлінь, установ, відділів РДА з питань підтримки напрямів нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича.

Спершу Н. Карташова підсумувала те, що зробив Уряд Миколи Азарова за 2010-2012 роки. На основі стабілізації економіки, поетапно забезпечувалося підвищення соціальних стандартів, особливо порівнюючи з 2009-им.

Стосовно напрямів нових соціальних ініціатив Віктора Януковича, Н. Карташова зазначила, що Президент вимагає від Уряду наступних кроків:

1. Впровадження європейських підходів до забезпечення громадян гідною роботою, адже рівень безробіття, зокрема, у Сокальському районі, є дуже високим. Спостерігається тенденція до нарощення. Отож необхідно обсяг державного замовлення формувати за участю місцевих органів влади, роботодавців у залежності від потреб економіки, а не від можливостей освітніх закладів; запровадити стажування студентів та учнів профтехучилищ у роботодавця під час навчання, що розширить їх  можливість у працевлаштуванні. Відрадно, що у нашому районі така практика є у Сокальському професійному ліцеї.

2. Для членів сімей померлих інвалідів війни – підвищення пенсійних виплат. На даний час в нашій державі проживає 172377 членів сімей померлих інвалідів війни, з них 280 у Сокальському районі, які з 1 січня 2012 року отримують доплату до пенсії у розмірі 28% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. При цьому члени сімей загиблих інвалідів війни отримують доплату до пенсії 42%, що є соціально несправедливо.

3. Для учасників війни – підвищення розміру пенсійних виплат.

Учасники війни з 2006 р. одержують підвищення до пенсії у розмірі: нагороджені медалями – 15% прожиткового, що у середньому за 2012 -ий складе лише 126,3 грн.; без нагород – 10% прожиткового (84,3 грн.). На даний час проживає 1307,2 тис. учасників війни, з них 4930 у Сокальському районі.

З 1 травня цього року пропонується збільшення підвищення до пенсії для: учасників війни, нагороджених медалями, з 15 до 20%, учасників війни без нагород – з 10 до 15%.

4. Попередження негативних ситуацій у родині, особливо у сім’ях з дітьми, та надання своєчасної допомоги – основне завдання органів влади.
На даний час не здійснюється попереднє виявлення проблем у сім’ях, особливо з дітьми, та не вживаються заходи щодо усунення цих проблем, а батьків позбавляють батьківських прав на дітей, розвивається алкоголізм та наркоманія. Тому органам місцевої влади необхідно здійснювати своєчасне виявлення можливих проблем у сім’ях, особливо з дітьми, інвалідами; вживати заходів щодо надання допомоги в усуненні можливих проблем, шляхом сприяння у працевлаштуванні, здобутті професії, освіти, лікуванні, соціальній реабілітації; сприяти у своєчасному одержанні державних соціальних допомог та послуг.

5. Сімейний затишок – дітям-сиротам та дітям, які залишилися без батьківського піклування. Майже 24 тисячі дітей-сиріт проживають у будинках-інтернатах, утримання яких здійснюється за рахунок коштів бюджету. Найбільш амбітне завдання – повернути максимум дітей, які проживають у будинках-інтернатах, у сімейні форми проживання; внаслідок запровадження районного виявлення сімейних проблем та вжиття відповідних заходів – працевлаштування, лікування батьків, надання їм психологічної допомоги, не допустити позбавлення дітей батьківської опіки; кардинально підвищити якість надання соціальних послуг дітям у будинках-інтернатах.

6. Вперше в Україні – забезпечення пенсіонерам та інвалідам доходів не менше прожиткового мінімуму та підвищення рівня допомоги на дітей, малозабезпечених сімей. Ставиться питання про забезпечення пенсіонерів та інвалідів підвищенням граничного рівня прожиткового мінімуму з 80 до 100% прожиткового мінімуму, до якого доплачується допомога малозабезпече-ним сім’ям. Як результат – 236 тисяч дітей, які на даний час отримують таку допомогу, в середньому отримають щомісячно 259,7 грн. З них 924 дитини Сокальського району.

7. Вперше в Україні – запровадження окремої державної підтримки сімей, які виховують дітей із дитячим церебральним паралічем.

8. Збільшення розміру допомоги з метою утримання психічнохворих у сім’ї. Таку допомогу на першому етапі доцільно надавати особам, які мають дохід на кожного члена сім’ї до трьох прожиткових мінімумів, а у подальшому, незалежно від доходів сім’ї, у розмірі мінімальної заробітної плати.

9. Кожному вкладнику колишнього Ощадбанку – повернення частини коштів. На даний час населенню не повернуто вкладів у колишньому Ощадбанку у сумі понад 100 млрд. гривень. Тому необхідно відновити етапність повернення втрачених вкладів.

10. Кожному інваліду війни до 5 травня планується підвищити розмір одноразової допомоги. На даний час проживає майже 165391 інвалід війни. Відповідно до чинного законодавства одноразова грошова допомога до 5 травня інвалідам війни повинна складати у 2012 році для І групи – 8380 грн., другої – 6704 грн., III – 5028 грн. Планується наступне збільшення одноразової допомоги для інвалідів: І групи – 44 тис. 170 осіб – з 1200 до 2200 грн., на 1000 грн. З них 8 інвалідів Сокальського району; II групи – 81 тис., а 44 особи – з 1020 до 1920 грн., на 900 грн. З них 50 інвалідів Сокальського району; III групи – 40 тис. 177 осіб – з 920 до 1720 грн., на 800 гривень. З них 28 інвалідів Сокальського району
Також обговорено питання бізнес-соціального спрямування – благодійна допомога на ліки малозабезпеченому пенсіонеру та багатодітній сім’ї, виплату більш гідної пенсії для кожного інваліда війни та інше.

Любов ЛУЦІВ,
начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв"язків з ЗМІ та громадськими організаціями.

Голос Сокальщини на GoogleNews